Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Християнин не може бути антисемітом, це суперечить вірі
11:25 Середа 0 70
7-11-2018, 11:25

Папа: Християнин не може бути антисемітом, це суперечить вірі

У понеділок, 5 листопада 2018 року, Папа Франциск зустрівся з делегацією Всесвітнього конгресу гірських євреїв. Гірські євреї, або жуури – це субетніча група в Дагестані та на півночі Азербайджану, представники якої сьогодні також мешкають в Ізраїлі, США та країнах Європи.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Пам’ятати про голокост

Його Святість розповів, що його попередня зустріч із єврейською спільнотою відбулась у Вільнюсі в день 75-річчя знищення Віленського ґетто. «Спогадувати голокост необхідно, щоби про минуле залишалася жива пам’ять. Без живої пам’яті не буде майбутнього, бо якщо не навчимося з найчорніших сторінок історії не повторювати тих самих помилок, то гідність людини залишатиметься мертвою літерою», – сказав він.

«Коли зродилося бажання замінити Бога ідолопоклонством влади й ідеологією ненависті, дійшло до безумства винищення створінь. Тому, – наголосив Папа, – релігійна свобода – це найвище благо, яке потрібно берегти, фундаментальне людське право, захист від зазіхань тоталітаризму».

Християнин не може бути антисемітом

Антисемітські настрої трапляються й сьогодні. Проте Папа нагадав, що «християнин не може бути антисемітом. Наше коріння – спільне. Це було би суперечністю віри та життя. Ми покликані докладати зусиль до того, щоб антисемітизм був усунутий з людської спільноти».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий