Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Другий випуск журналу «Verbum» – про молодь і Синод, їй присвячений
15:47 П'ятниця 0 451
26-10-2018, 15:47

Другий випуск журналу «Verbum» – про молодь і Синод, їй присвячений

Побачив світ другий випуск католицького онлайн-журналу «Verbum». У цьому номері автори розмірковують про те, хто така молодь і як будувати душпастирську працю з нею, а основа для їхніх роздумів – це Загальна асамблея Синоду єпископів, яка саме зараз завершується в Римі.
У новому числі «Verbum» ідеться зокрема про виклики, які стоять перед учасниками Cиноду. Олексій Браславець пише про цікаву ініціативу Папи Франциска, який запросив молодь співтворити Синод. У відповідь молоді люди підготували документ, у якому поділилися своїми проблемами та сподіваннями. Це, як зауважує автор, дозволяє говорити про зміну позиції молоді в очах Церкви: з об’єкта вона стає суб’єктом.

Утім, молодь не бере участі в самій асамблеї й тим більше не голосуватиме щодо підсумкового документу. Як і в кожному виховному процесі, це вчитель пропонує формаційну модель, дослухаючись до прагнень особи й поважаючи її гідність. На цей аспект звертає увагу Павло Парфентьєв.

Про душпастирські виклики для священиків, які працюють із молодими людьми, говорить отець Войцех Сурувка, ділячись багаторічним досвідом роботи з різними групами молоді та студентів. Для нього важливе застосування методів, які готують молодь до дорослого життя (у шлюбі, у парафіяльній спільноті), а не подовжують час юності.

У номері вміщені також два інтерв’ю на довколасинодальні теми. Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, звертаючись до салезіянської традиції та власного багатого досвіду роботи з молоддю, говорить про значення Синоду для життя Церкви і специфічних викликів, із якими доводиться зустрічатися в Україні. А польський філософ отець Ян Анджей Клочовський OP розповідає про те, що таке молодь, зрілість і старість.

Україна сьогодні – це лабораторія роботи з молоддю. Погляньмо ж на інструменти, які має для цієї роботи Церква.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Культура 16:35 Четвер 0 304 Бентежна сила справжньої молитви Одною з найразючіших літературних постатей ХХ століття була ірландська письменниця Айріс Мердок. Можливо, ви чули про її дивовижні глибокі романи «Відрубана голова» та «Школа чеснот» або натрапляли на абстрактніші філософські тексти – «Суверенітет добра» чи «Метафізика як керівництво з моралі». Найбільша слава прийшла до неї після смерті – завдяки книжці спогадів Джона Бейлі, її чоловіка, про повільне й емоційно нещадне сповзання дружини у хворобу Альцгеймера. Історія про те, як одна з найяскравіших жінок свого часу поступово втрачає розум, щонайменше пригнічує. Але завдяки майстерній розповіді Бейлі цей досвід, попри все, може дати добрі плоди.