Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 листопада, середа
18:32 Вівторок 0 121
6-11-2018, 18:32

Літургія на кожен день, 7 листопада, середа

(зел) Середа ХХXІ звичайного тижня
Як учень Ісуса, я маю жити любов’ю – і ненавистю. Любов’ю до мого Господа і до кожної людини, яку Він створив і полюбив. Ненавистю до того, що може відібрати в мене Ісуса або завдати кривди ближньому. Господи, дай мені відвагу любові та сили до боротьби з моїм егоїзмом.
АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 2, 12-18
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Мої любі, так як ви завжди були слухняні, не тільки коли я був присутній, але значно більше тепер, коли я відсутній, зі страхом і трепетом звершуйте своє спасіння. Адже то Бог за своєю доброю волею викликає у вас і бажання, і дію. Усе робіть без нарікань і сумніву, щоб ви, непорочні та чисті, були бездоганними Божими дітьми серед лукавого й розбещеного роду, серед якого ви сяєте, мов світила у світі, дотримуючи слово життя мені для похвали в день Христа, що я недаремно біг, недаремно трудився. Та хоч і приношу себе на слу- жіння і в жертву вашої віри, я радію і веселюся разом з усіма вами. Так само й ви радійте та веселіться разом зі мною. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 13-14
Бог – моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Пт 4, 14
Алі­луя, алі­луя, алі­лу­я.
Блаженні ви, коли вас зне­ва­жа­ють за Ім’я Христове,
бо з вами пе­ре­буває Дух Божий.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 25-33

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу ішло за Ісусом багато людей. Обер­нувшись, Він сказав їм: «Якщо хто приходить до Мене і не зненавидить свого батька та ма­те­рі, дружини й дітей, братів і сестер, та ще й душу свою, той не може бу­ти Моїм учнем. Хто не несе свого хреста, а йде слідом за Мною, не може бути Мо­їм учнем. Бо хто з вас, бажаючи збу­ду­вати вежу, спочатку не сяде й не полічить коштів, чи вистачить для за­вершення, щоб, коли покладе фундамент й не зможе докінчити, всі, які побачать, не почали сміятися з нього, кажучи, що цей чоловік почав будувати й не спромігся закінчити. Або який цар, ідучи на бій про­ти іншого царя, спершу не сяде порадитися, чи під силу йому з десятьма тисячами війська зустріти того, хто йде з двадцятьма тисячами проти нього? Коли ні, то як той ще далеко, шле до нього посланців і просить при­мирення. Так ото й кожний з вас, хто не відречеться від усього свого майна, не може бути Моїм учнем». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос очікує від людей самозречення та любові; просімо Господа за святу Церкву і все людство, щоб усі ми могли осягнути обіцяне спасіння:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, відважно і з любов’ю керував Христовою Церквою.
2. Молімося за священиків, щоб вони ревно виконували свою апостольську працю і допомагали Божому народові осягнути спасіння.
3. Молімося за вчителів, щоб вони навчали і виховували дітей та молодь в дусі служіння Богові, ближньому і Батьківщині.
4. Молімося за молодь, яка вирішила присвятити себе слу- жінню Господу, щоб вона перемагала спокуси світу і була вірною своєму рішенню.
5. Молімося за померлих, щоб Господь вислухав наші прохання і дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб своїм святим життям ми були угодні Богу, а наші ближні бачили в нас добрий приклад.

Вислухай, Боже, наші молитви і допоможи нам так вести своє земне життя, щоб ми удостоїлися життя небесного. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:19 Четвер 0 116 Літургія на кожен день, 16 листопада, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХХІІ звичайного тижня
Ми настільки переймаємось повсякденним життям, що часто не маємо часу думати про спасіння нашої душі. Ми хотіли б добре приготуватися навіть до кінця світу, і ставимось до цього по-людськи. Нам здається, що ми повинні подбати про речі матеріальні. Нам не спадає на думку, що в день приходу Христа не буде мати значення, чим володієш. Залишається тільки довіритися Його безмежній любові.
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Св. Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Св. Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Є покровителькою Шотландії.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви
Св. Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистеріанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 118)