Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 листопада, середа

Літургія на кожен день, 7 листопада, середа

(зел) Середа ХХXІ звичайного тижня
Як учень Ісуса, я маю жити любов’ю – і ненавистю. Любов’ю до мого Господа і до кожної людини, яку Він створив і полюбив. Ненавистю до того, що може відібрати в мене Ісуса або завдати кривди ближньому. Господи, дай мені відвагу любові та сили до боротьби з моїм егоїзмом.
АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 2, 12-18
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Мої любі, так як ви завжди були слухняні, не тільки коли я був присутній, але значно більше тепер, коли я відсутній, зі страхом і трепетом звершуйте своє спасіння. Адже то Бог за своєю доброю волею викликає у вас і бажання, і дію. Усе робіть без нарікань і сумніву, щоб ви, непорочні та чисті, були бездоганними Божими дітьми серед лукавого й розбещеного роду, серед якого ви сяєте, мов світила у світі, дотримуючи слово життя мені для похвали в день Христа, що я недаремно біг, недаремно трудився. Та хоч і приношу себе на слу- жіння і в жертву вашої віри, я радію і веселюся разом з усіма вами. Так само й ви радійте та веселіться разом зі мною. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 27, 1. 4. 13-14
Бог – моє світло і моє спасіння.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Пт 4, 14
Алі­луя, алі­луя, алі­лу­я.
Блаженні ви, коли вас зне­ва­жа­ють за Ім’я Христове,
бо з вами пе­ре­буває Дух Божий.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 25-33

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу ішло за Ісусом багато людей. Обер­нувшись, Він сказав їм: «Якщо хто приходить до Мене і не зненавидить свого батька та ма­те­рі, дружини й дітей, братів і сестер, та ще й душу свою, той не може бу­ти Моїм учнем. Хто не несе свого хреста, а йде слідом за Мною, не може бути Мо­їм учнем. Бо хто з вас, бажаючи збу­ду­вати вежу, спочатку не сяде й не полічить коштів, чи вистачить для за­вершення, щоб, коли покладе фундамент й не зможе докінчити, всі, які побачать, не почали сміятися з нього, кажучи, що цей чоловік почав будувати й не спромігся закінчити. Або який цар, ідучи на бій про­ти іншого царя, спершу не сяде порадитися, чи під силу йому з десятьма тисячами війська зустріти того, хто йде з двадцятьма тисячами проти нього? Коли ні, то як той ще далеко, шле до нього посланців і просить при­мирення. Так ото й кожний з вас, хто не відречеться від усього свого майна, не може бути Моїм учнем». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос очікує від людей самозречення та любові; просімо Господа за святу Церкву і все людство, щоб усі ми могли осягнути обіцяне спасіння:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, відважно і з любов’ю керував Христовою Церквою.
2. Молімося за священиків, щоб вони ревно виконували свою апостольську працю і допомагали Божому народові осягнути спасіння.
3. Молімося за вчителів, щоб вони навчали і виховували дітей та молодь в дусі служіння Богові, ближньому і Батьківщині.
4. Молімося за молодь, яка вирішила присвятити себе слу- жінню Господу, щоб вона перемагала спокуси світу і була вірною своєму рішенню.
5. Молімося за померлих, щоб Господь вислухав наші прохання і дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб своїм святим життям ми були угодні Богу, а наші ближні бачили в нас добрий приклад.

Вислухай, Боже, наші молитви і допоможи нам так вести своє земне життя, щоб ми удостоїлися життя небесного. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 10 листопада, субота Володіння матеріальним благом є для кожної людини свого роду тестом, щоб ми могли пізнати свої слабкі сторони та схильності. Христос знає, що для нас є найбільшою спокусою і як її ефективно лікувати. Він заохочує нас, щоб ми купували собі друзів з мамони неправди. Це дає нам гарантію того, що ми не піддамося небезпеці зрадити Бога. Починати потрібно від малих речей, бо це легше, а тоді ми будемо обдаровані дарами, які за жодні гроші не купиш.
СВ. ЛЕВА ВЕЛИКОГО, ПАПИ І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Лев народився близько 400 року. В 440 році його було обрано Папою. Невпинно боровся з єресями і зміцнював дисципліну в Церкві. Збереглося близько двохсот листів, у яких він викладає вчення Церкви, а також сто промов, проголошених римлянам у різні свята. Ці промови дозволяють нам пізнати богословські знання святого Папи, а також літургійне життя Риму за його часів. Особистим проханням до Атілли, короля гунів, і Гензерика, короля вандалів, він вберіг Рим від знищення. Великий Папа помер 10 листопада 461 року.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 листопада, понеділок (зел) Понеділок ХХХІ звичайного тижня
Критерії вибору тих, з ким хочемо дружити чи найчастіше зустрічати, далекі від ідеалів християнської любові. Слова Христа відкривають наші поверхневі рішення та запрошують подивитися на наше язичництво, що має джерело в егоїстичному бажанні приємно проводити час в обраній компанії. Любов Христа є інша: не дивиться на особу. Нас Бог любить, незалежно від того, який у нас маєток чи суспільне положення.