Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 листопада, субота
18:12 П'ятниця 0 136
9-11-2018, 18:12

Літургія на кожен день, 10 листопада, субота

Володіння матеріальним благом є для кожної людини свого роду тестом, щоб ми могли пізнати свої слабкі сторони та схильності. Христос знає, що для нас є найбільшою спокусою і як її ефективно лікувати. Він заохочує нас, щоб ми купували собі друзів з мамони неправди. Це дає нам гарантію того, що ми не піддамося небезпеці зрадити Бога. Починати потрібно від малих речей, бо це легше, а тоді ми будемо обдаровані дарами, які за жодні гроші не купиш.
СВ. ЛЕВА ВЕЛИКОГО, ПАПИ І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Лев народився близько 400 року. В 440 році його було обрано Папою. Невпинно боровся з єресями і зміцнював дисципліну в Церкві. Збереглося близько двохсот листів, у яких він викладає вчення Церкви, а також сто промов, проголошених римлянам у різні свята. Ці промови дозволяють нам пізнати богословські знання святого Папи, а також літургійне життя Риму за його часів. Особистим проханням до Атілли, короля гунів, і Гензерика, короля вандалів, він вберіг Рим від знищення. Великий Папа помер 10 листопада 461 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь уклав з ним союз миру * і поставив його пастирем, * щоб достоїнство священства належало йому навіки.

КОЛЕКТА

Боже, Ти не дозволяєш, щоб пекельні брами перемогли Твою Церкву, міцно збудовану на скелі Апостолів; † вчини, щоб за заступництвом святого Лева, Папи, * вона, перебуваючи у Твоїй істині, отримала вічний мир. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 4, 10-19
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Я дуже зрадів у Господі, що ви тепер знову отримали змогу піклуватися про мене. Ви й раніше піклувалися, але не мали відповідної нагоди. Кажу це не тому, що чогось потребую, бо я навчився бути задоволеним тим, що є. Вмію жити і в нестатках, умію жити і в достатку. Звик до всього і в усьому: і насичуватися, і голодувати, мати достаток і терпіти нестаток. Усе можу в Тому, хто мене зміцнює. Втім, ви добре зробили, взявши участь у моїх труднощах. Знайте ж ви, филип’яни, що на початку поширення Євангелія, коли я вийшов з Македонії, жодна Церква не взяла участі в справі давання і приймання, – тільки ви одні; так що аж двічі посилали ви до Солуня на мої потреби. Не тому, що я шукаю дарів; ні, я шукаю плоду, який примножує вашу славу. Я одержав усе і повністю забезпечений. Мені вистачає всього, відколи я одержав від Епафродита те, що ви послали, це –  ніжні пахощі, приємна жертва, яка до вподоби Богові. А мій Бог, згідно зі своїм багатством, нехай задовольнить усяку вашу потребу, у славі, в Христі Ісусі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 112, 1-2. 5-6. 8а і 9
Благословенний, хто боїться Бога.
Блаженна людина, яка Господа боїться, *
і заповіді Його будуть їй вельми до вподоби.
Сильне буде на землі її потомство, – *
рід праведних буде благословенний.
Добра людина – та, яка щедра і позичає, – *
у справедливості свої діла буде вести.
Не похитнеться вона повіки; *
у вічній пам’яті праведник буде.
Благословенний, хто боїться Бога.
Непохитне його серце, воно не злякається, *
Він розсіяв, роздав бідним.
Його правда перебуває навіки, *
його сила підіймається в славі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 8, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, будучи багатим, заради вас став убогим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 16, 9-15

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Набувайте собі друзів з мамони неправди, щоб коли вона зникне, прийняли вас до вічних осель. Вірний у найменшому – і у великому вірний; несправедливий у найменшому – і у великому несправедливий. Тож коли щодо неправедної мамони ви не були вірні, то хто вам довірить справжнє багатство? І коли в чужому ви не були вірні, то хто вам дасть ваше? Жодний слуга не може двом панам служити: або одного буде ненавидіти, а другого любитиме; або одного буде триматися, а другим нехтуватиме. Не можете служити Богові й мамоні». Чули все це фарисеї, які були грошолюбами, і насміхалися з Нього. А Він сказав їм: «Ви вдаєте із себе праведних перед людьми; Бог же знає ваші серця, бо те, що серед людей високе, – огидне перед Богом».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква згадує святого Лева Великого, Папу і Вчителя Церкви; за його заступництвом вознесімо до Господа наші смиренні прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь оберігав її своїм потужним раменом і дарував їй свій мир.
2. Молімося за Святішого Отця, главу Католицької Церкви, щоб він, за заступництвом своїх святих попередників, з упованням та радістю вів довірену йому паству до Небесного Царства.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про благо громадян своїх країн і керували державами згідно із законами Божими та людськими.
4. Молімося за богословів та студентів духовних семінарій, щоб вони щиро шукали істину і були вірними своєму покликанню.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь допустив їх до участі у вічній радості.
6. Молімося за нас, щоб ми своїм життям були прикладом істинних християн і удостоїлися отримати у спадщину Небесне Царство.

Просимо Тебе, Господи: вислухай наші смиренні прохання і за заступництвом святого Лева, Папи і Вчителя Церкви, бережи свою паству від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи дари, просимо Тебе, Господи: освіти милостиво свою Церкву, † щоб Твоя паства всюди досягала успіху, * а її пастирі, керовані Тобою, були угодними Твоєму Імені. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів  № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Сказав Петро Ісусові: Ти – Христос, Бога живого Син. * Ісус сказав до нього: Ти – Петро (скеля) * і Я на цій скелі збудую Мою Церкву. (Мт 16, 16.18)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милосердний Боже, веди милостиво свою Церкву, укріплену святою поживою, † щоб під Твоїм всевладним керівництвом вона отримувала все більшу свободу * і непохитно тривала у непорушності віри. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:19 Четвер 0 116 Літургія на кожен день, 16 листопада, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХХІІ звичайного тижня
Ми настільки переймаємось повсякденним життям, що часто не маємо часу думати про спасіння нашої душі. Ми хотіли б добре приготуватися навіть до кінця світу, і ставимось до цього по-людськи. Нам здається, що ми повинні подбати про речі матеріальні. Нам не спадає на думку, що в день приходу Христа не буде мати значення, чим володієш. Залишається тільки довіритися Його безмежній любові.
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Св. Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Св. Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Є покровителькою Шотландії.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви
Св. Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистеріанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 118)