Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 листопада, четвер

Літургія на кожен день, 8 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІ звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє намагається нам пояснити якою незвичайною є любов Бога до людини. Наша проблема в тому, що дивимося на цю любов з позиції праведної людини. Задоволені своєю праведністю, ми не можемо побачити страждання грішника. Ангели радіють, що хтось навертається. Коли хтось віднаходиться у Божій перспективі, то може відпочити від гріха. Ця радість є нам ближчою, коли самі собі нагадуємо нашу неволю і чудне звільнення, виконане Христом.


АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 3, 3-8
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Обрізання – це ми, які поклоняємося Богові духом і хвалимося у Христі Ісусі,  і не покладаємо надію на тіло, хоч я і міг би покладатися на тіло. Коли хто й думає покладатися на тіло, то я тим паче: обрізаний восьмого дня, з роду Ізраїля, з племені Веніямина, єврей з євреїв, щодо Закону – фарисей, щодо ревності – гонитель Церкви, щодо праведності, яка від Закону, – бездоганний. Але що було для мене надбанням, те я визнав ради Христа за втрату. І взагалі, все визнаю за втрату порівняно з величчю пізнання мого Господа Ісуса Христа, задля якого я все втратив і вважаю за сміття, аби здобути Христа.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 2-3. 4-5. 6-7
Хай ті радіють, хто шукає Бога
Йому співайте, Йому грайте, *
роздумуйте про всі Його діла дивовижні.
Хваліться Його святим Ім’ям; *
нехай веселиться серце тих, хто Господа шукає.
Шукайте Господа і Його сили, *
постійно шукайте Його обличчя.
Пам’ятайте про Його дивовижні діла, які вчинив Він, *
вироки уст Його і Його чуда.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 15, 1-10

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу підходили до Ісуса всі митники та грішники, щоби послухати Його. І нарікали фарисеї та книжники, говорячи, що Він грішників приймає і з ними їсть. А Він розповів їм ось таку притчу, кажучи: «Який чоловік із вас, маючи сто овець і загубивши одну з них, не лишає дев’яносто дев’ять у пустелі та не йде за тією, що загубилася, доки не знайде її? І, знайшовши, бере на свої плечі, радіючи, і, прийшовши до хати, він скликає друзів і сусідів, кажучи їм: “Радійте зі мною, бо я знайшов мою вівцю, яка загубилася”. Кажу вам, що за одного грішника, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста дев’ятьма праведниками, які не потребують покаяння. Або яка жінка, маючи десять драхм, якщо загубила одну драхму, не запалює світильника і не замітає хати, шукаючи пильно, доки не знайде? А знайшовши, скликає приятельок і сусідок, кажучи: “Радійте зі мною, бо я знайшла драхму, що загубилася”. Такою, кажу вам, буває радість у Божих ангелів за одного грішника, який кається». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У сьогоднішніх притчах говориться, що Бог радіє наверненням грішника; тож наблизьмося до Христа і просімо благодаті істинного покаяння та навернення:
1. Молімося за святу Церкву, щоб до неї повернулися всі християни, що віддалилися від Христа.
2. Молімося за найвищого пастиря Церкви, Святішого Отця, щоб Господь укріплював його у проповідуванні Євангелія.
3. Молімося за в’язнів, щоб вони покаялись і, приймаючи святе Причастя, знайшли духовний спокій та мир.
4. Молімося за семінаристів, щоб вони, дбаючи про спасіння душ, належно підготувалися до священицького служіння.
5. Молімося за померлих пастирів Церкви, щоб Господь прийняв їх до Церкви святих у небі.
6. Молімося за нас, щоб ми, попри нашу слабкість та гріхи, молитвою, постом і добрим прикладом допомагали нашим ближнім прийти до Христа.

Боже, найкращий Пастирю, вислухай наші молитви і вчини, щоб Твої вірні жили згідно із заповідями Євангелія та ніколи не покидали Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 10 листопада, субота Володіння матеріальним благом є для кожної людини свого роду тестом, щоб ми могли пізнати свої слабкі сторони та схильності. Христос знає, що для нас є найбільшою спокусою і як її ефективно лікувати. Він заохочує нас, щоб ми купували собі друзів з мамони неправди. Це дає нам гарантію того, що ми не піддамося небезпеці зрадити Бога. Починати потрібно від малих речей, бо це легше, а тоді ми будемо обдаровані дарами, які за жодні гроші не купиш.
СВ. ЛЕВА ВЕЛИКОГО, ПАПИ І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Лев народився близько 400 року. В 440 році його було обрано Папою. Невпинно боровся з єресями і зміцнював дисципліну в Церкві. Збереглося близько двохсот листів, у яких він викладає вчення Церкви, а також сто промов, проголошених римлянам у різні свята. Ці промови дозволяють нам пізнати богословські знання святого Папи, а також літургійне життя Риму за його часів. Особистим проханням до Атілли, короля гунів, і Гензерика, короля вандалів, він вберіг Рим від знищення. Великий Папа помер 10 листопада 461 року.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 листопада, понеділок (зел) Понеділок ХХХІ звичайного тижня
Критерії вибору тих, з ким хочемо дружити чи найчастіше зустрічати, далекі від ідеалів християнської любові. Слова Христа відкривають наші поверхневі рішення та запрошують подивитися на наше язичництво, що має джерело в егоїстичному бажанні приємно проводити час в обраній компанії. Любов Христа є інша: не дивиться на особу. Нас Бог любить, незалежно від того, який у нас маєток чи суспільне положення.