Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святкування на честь святого Йоана Павла ІІ в Києві
12:43 Понеділок 0 166
29-10-2018, 12:43

Святкування на честь святого Йоана Павла ІІ в Києві

У неділю, 28 жовтня 2018 року, о 13:00 у київському конкафедральному храмі святого Олександра спільнота поляків святкувала 40-річчя обрання Папою Римським Кароля Войтили, архієпископа Кракова.
Обрали нового Понтифіка 16 жовтня 1978 року, а 22 жовтня на площі святого Петра відбулася його інавгураційна Меса.

Перед Літургією в соборі святого Олександра спільнота прослухала реконструйований запис «Habemus Papam» і перші слова, які промовив Йоан Павло II до вірних після обрання.


Месу очолив ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький. У проповіді він розповів, який важливий був цей вибір для Польщі та світу.


До Літургії долучилися й предаставники польської влади. Урочистість зібрала численних поляків із Києва й околиць, а також членів польської спільноти Житомира на чолі з пані Вікторією Лясковською-Щур. Житомиряни показали виставу «Вчителі свободи» про 100-річчя Католицького університету в Любліні. 

Були виставлені реліквії святого Йоана Павла ІІ. Для Євхаристії використали чашу, якою святий Папа послуговувався під час візиту до України 2001 року.


Після благословення віряни почули збірку промов святого Йоана Павло ІІ до поляків. Урочистість закінчилася спільним Розарієм – молитвою, про яку так часто просив святий Папа. 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 22:57 Неділя 0 172 Кардинал Пітер Тарксон заспівав для бездомних у Києві Сьогодні, 18 листопада, в Києві в Монастирі сестер Місіонерок любові (сестер Матері Терези) на святкування Дня бідних завітав кардинал Пітер Тарксон. Його Еміненція поспілкувався з бездомними підопічними релігійної місії Caritas-Spes Україна і заспівав пісню  “Follow me where I go” -  “Слідуй за мною, куди я іду”. Кардинал, сказав, що  хоче за допомогою пісні виразити любов Святішого Отця до всіх присутніх.