Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Екуменічний поминальний молебень у Дубні на Рівненщині
15:21 Середа 0 79
7-11-2018, 15:21

Екуменічний поминальний молебень у Дубні на Рівненщині

2 листопада 2018 року, на спомин усіх померлих вірних, у Дубні відбувся екуменічний поминальний молебень за сестер кармеліток і благодійників їхнього монастиря, перепохованих на території монастиря святої Варвари (УПЦ КП) – колишнього кармелітського храмово-монастирського комплексу.
Як нагадує Луцька дієцезія, 27 грудня 2017 року тут відбулася знаменна подія – православне й католицьке духовенство на чолі з архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном перезахоронило рештки сестер кармеліток і благодійників їхнього монастиря, виявлені у двох розграбованих криптах під старим храмом. Спокій віднайшло сорок осіб. Цього року спільна молитва знову об’єднала священиків і вірян західного і східного обрядів, що особливо радує.

У поминальному молебні взяли участь отець Гжегож Оважани, настоятель парафії святого Йоана з Непомук в Дубні, отець Марцін Цєсєльський, вікарій кафедральної парафії святих Петра і Павла в Луцьку, отець Володимир Пасека, настоятель Свято-Варварівського монастиря в Дубні, і віряни.


Монастир кармеліток у Дубні постав у другій половині XVII століття за сприяння княгині Теофілії Любомирської й Анастасії Чернецької. Після ліквідації львівського монастиря кармеліток 1782 року черницям дозволили перейти в дубенський монастир. На 1816 рік у дубенському Кармелі було 14 черниць і 13 послушниць. При монастирі мешкав священик.

1890 року монастир передали православним, які перебудували його та влаштувавши тут церкву святого Іова. 1920 року монастир знову повернули Католицькій Церкві, чоловічому ордену кармелітів, а незабаром він відійшов сестрам Провидіння, які відкрили при ньому школу для дівчат. У часи німецької окупації тут розташовувався німецький шпиталь.

З 1952 року приміщення монастиря використовували для онкодиспансеру, а з 2011 – для хоспісу. Зараз приміщення належать Українській Православній Церкві Київського Патріархату, у них розташований Свято-Варваринський монастир. У двох криптах під старим храмом містилися поховання, здебільшого черниць. Їх виявили ще 2011 року.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 22:57 Неділя 0 172 Кардинал Пітер Тарксон заспівав для бездомних у Києві Сьогодні, 18 листопада, в Києві в Монастирі сестер Місіонерок любові (сестер Матері Терези) на святкування Дня бідних завітав кардинал Пітер Тарксон. Його Еміненція поспілкувався з бездомними підопічними релігійної місії Caritas-Spes Україна і заспівав пісню  “Follow me where I go” -  “Слідуй за мною, куди я іду”. Кардинал, сказав, що  хоче за допомогою пісні виразити любов Святішого Отця до всіх присутніх.