Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Діти мають право на християнське виховання

Папа: Діти мають право на християнське виховання

Жива присутність Христа, яку ми покликані оберігати й обороняти, це світильник, що просвітлює наші кроки й вибори полум’ям, яке зігріває серця. Про це Святіший Отець говорив у підсумковій катехезі про Таїнство Хрещення під час загальної аудієнції в середу, 16 травня 2018 року. «Духовні наслідки цього таїнства, невидимі для очей, але дієві в серці того, хто став новим створінням, виражаються через вручення білого одягу й запаленої свічки».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Зодягнутись у Христа

Як зауважив Папа, після «купелі відродження», яка наново творить людину в «справжній святості», вже з перших віків християнства здавалося природним зодягати новоохрещених у білу одежу на подобу «сяйва життя, отриманого у Христі та Святому Дусі». Отож, «символічно відображаючи те, що сталося в Таїнстві», білий одяг звіщає «стан перемінених у Божій славі».

Пояснюючи, що означає «зодягнутись у Христа», Папа навів слова святого Павла з Послання до колосян: «Вдягніться, отже, як вибрані Божі, святі й любі, у серце співчутливе, доброту, смиренність, лагідність, довготерпеливість, терплячи одне одного й прощаючи одне одному взаємно, коли б хтось мав на кого скаргу. Так, як Господь простив вам, чиніть і ви так само. А над усе будьте в любові, що є зв'язком досконалості».

Прямувати вперед як діти світла

На ще однин наслідок Хрещення вказує вручення запаленої свічки. Слова «Прийми світло Христове» підкреслюють, що не ми є світлом, а Ісус Христос, «Який, воскреснувши з мертвих, переміг пітьму зла». Ми ж покликані «прийняти Його сяйво». І саме тому в перші віки християнства це таїнство називали «просвіченням», а охрещених – «просвіченими».

Папа наголосив, що християни покликані «завжди ходити як діти світла, будучи витривалими у вірі». «Завдання рідних і хресних батьків полягає у тому, щоб дбати про підтримку полум’я благодаті хрещення в дітях, допомагаючи їм бути витривалими у вірі». У цьому контексті він нагадав, що «християнське виховання – це право дітей». Воно має провадити до поступового пізнання Божого задуму в Христі, аби вони надалі «особисто утверджувались у вірі, у якій були охрещені».

«Жива присутність Христа в нас, яку необхідно оберігати, захищати й розвивати, – це світильник, який освітлює наші кроки світлом, яке спрямовує наші вибори, і полум’ям, яке розігріває серця, щоб виходити назустріч Господові. Вона робить нас здатними допомагати тому, хто прямує цим шляхом разом із нами, аж до нерозлучного сопричастя з Ним», – сказав Папа. Молитва «Отче наш», яку проказуємо наприкінці обряду хрещення, це ще одне підтвердження належності «до спільноти Божих дітей».

Заклик приносити плоди святості

«Завершуючи ці катехихзи про хрещення, – підсумував Папа, – хочу повторити кожному з вас запрошення, яке я висловив у Апостольському повчанні "Gaudete et exsultate": "Дозвольте, аби благодать вашого хрещення принесла плоди на дорозі святості. Дозвольте, щоб усе було відкрите до Бога, і для цього обирайте Його, завжди наново обирайте Бога. Не знеохочуйтеся, бо маєте силу Святого Духа, щоб уможливити це, бо святість, по суті, є плодом Святого Духа у вашому житті" (GE 15)».

Боже, допоможи вивчати уроки історії

Вітаючи різні групи прочан, Папа звернувся до польських паломників, зокрема до ветеранів Другої світової війни, які прибули до Італії на спомин річниці битви при Монте-Кассіно: «Як це сумно – спогадувати війни… Минуле століття бачило дві великі війни, а тепер здається, що ми нічого не навчилися… Боже, допоможи нам! Нехай трагедія війни, яку ви пережили, сила духа й ідеали та свідчення життя стануть закликом для припинення конфліктів у світі та до пошуку шляхів миру».


За темою:
Папа: Єпископ має дбати про паству, а не про кар’єру
Ранкова проповідь Папи: Ми покликані до дружби з Ісусом
Ламборгіні Папи продали: частина коштів – для християн Іраку
Новини з Ватикану Папа зустрівся з новими Послами, акредитованими при Святому Престолі У четвер, 17 травня 2018 року, Папа Франциск прийняв вірчі грамоти акредитованих при Святому Престолі Надзвичайних і Повноважних Послів Танзанії, Лесото, Пакистану, Монголії, Данії, Ефіопії й Фінляндії.