Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Причасті живий Христос перемінює нас і готує для неба. Слово Папи Франциска під час недільної молитви «Ангел Господній» 19 серпня 2018 року
10:34 Вівторок 0 478
28-08-2018, 10:34

У Причасті живий Христос перемінює нас і готує для неба. Слово Папи Франциска під час недільної молитви «Ангел Господній» 19 серпня 2018 року

Дорогі брати і сестри, доброго дня!
Євангеліє цієї неділі (див. Йн 6, 51-58) подає другу частину промови, яку виголосив Ісус у синагозі Капернаума після того як нагодував великий натовп п’ятьма хлібами і двома рибинами в епізоді з помноженням хлібів. Він каже про Себе як про «хліб живий, що з неба зійшов», хліб, який дає життя вічне, і додає: «Хліб, що його Я дам, це – тіло Моє за життя світу» (в. 51). Цей пасаж ключовий, він насправді викликає реакцію слухачів, які починають сперечатися: «Як отой може нам своє тіло дати їсти?» (в. 52). Коли знак розділеного хліба набуває істинного значення жертовного дару, це призводить до нерозуміння, ба навіть до відречення від Того, Кого ще напередодні вітали з тріумфом. Згадаймо: Ісусові навіть довелося ховатися, тому що Його хотіли проголосити царем.

Ісус говорить далі: «Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете Його кров, не матимете життя в собі» (в. 53). Кров також згадана тут разом із тілом. Тіло і кров у біблійній мові виражають конкретну людяність. Ті, хто був довкола, і навіть самі учні відчули, що Ісус пропонує їм увійти у сопричастя з Ним, щоб «насититися» Ним, Його людяністю, щоб розділити з Ним дар життя для світу. Жодного тріумфу, ані манливих обіцянок успіху! Ішлося саме про жертву Ісуса, Який віддає Себе за нас.

Цей хліб життя, таїнство Тіла і Крові Христа, вільно приходить до нас у Євхаристійній трапезі. Біля вівтаря ми знаходимо те, що насичує нас і втамовує духовну спрагу сьогодні й на віки віків. Щоразу, беручи участь у Месі, ми неначе наперед отримуємо рай на землі, бо в євхаристійному споживанні Тіла і Крові Ісуса пізнаємо життя вічне. Це для життя в Господі: «Той, хто споживає Мене, житиме Мною» (в. 57), – говорить Ісус. Євхаристія формує нас, адже ми живемо не тільки для себе, а для Господа та для братів. Щастя й вічність життя залежать від нашої здатності наповнити плідністю євангельську любов, яку ми здобуваємо в Євхаристії.

Ісус, як у ті часи, так і тепер, знов і знов каже кожному з нас: «Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете Його кров, не матимете життя в собі» (в. 53). Брати і сестри, це не матеріальна їжа, а хліб живий і життєдайний, який робить нас сопричасниками життя в Бозі. Приступаючи до Причастя, ми отримуємо саме життя Бога. А щоб здобути це життя, треба насичуватися Євангелієм і любов’ю братів. Запрошені розділити з Ісусом Його Тіло і Кров, ми маємо відмовитися від спроб розпочати дискусію чи опиратися, як це робили слухачі з сьогоднішнього Євангелія. І так трапляється, коли ми стараємося ґрунтувати своє існування на Ісусі, коли діємо згідно з Його критеріями, а не за критеріями світу. Насичуючись цією їжею, ми можемо здобути повну співзвучність із Христом, із Його почуттями, із Його вчинками. Це надзвичайно важливо – йти до Меси й бути сопричасними, бо приймати Причастя – це отримувати живого Христа, Який перемінює нас і готує для неба.

Нехай Приснодіва Марія підтримує наше прагнення бути сопричасними з Ісусом Христом і зміцнюватися Його Євхаристією, щоб і самим стати розділеним хлібом для братів.

[Після молитви]

Дорогі брати і сестри!

Останніми днями мешканці Керала (Індія) зазнали значних випробувань від сильних злив, які викликали повені та зсуви ґрунтів, призвели до численних людських жертв, породили багатьох біженців і переселенців, завдали непоправної шкоди господарствам і будівлям. Не позбавляймо цих братів нашої солідарності й конкретної підтримки міжнародної спільноти. Я співпереживаю з Церквою в Кералі, яка нині робить усе можливе, аби полегшити страждання населення. І всі ми, тут зібрані, підтримуємо Церкву в Кералі, молячись разом за тих, хто загинув, і за всіх людей, які пережили це велике лихо.

Молімося ж разом у тиші: «Радуйся, Маріє…»

Щиро вітаю всіх вас, паломники з Італії та з різних країн світу. Зокрема, я вітаю молодих людей із України та закликаю їх бути працівниками миру та примирення. Вітаю нових семінаристів і їхніх наставників із римського Північноамериканського коледжу, а також підлітків і юнацтво дієцезії Верони.

Зичу всім вам щасливої неділі. Будь ласка, не забувайте молитися за мене. Смачного обіду – і до побачення!

Франциск, Папа
Ватикан, площа святого Петра
19 серпня 2018

Переклад КМЦ за vatican.va 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий