Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Концерт релігійної музики в митрополичій базиліці у Львові
16:30 Вівторок 0 72
6-11-2018, 16:30

Концерт релігійної музики в митрополичій базиліці у Львові

З нагоди 100-ліття незалежності Польщі, увечері, 4 листопада у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії під патронатом архієпископа Мечислава Мокшицького, Генерального консула Польщі у Львові Рафала Вольського і голови Інституту популяризації польської культури Пшемислава Фірека відбувся величний концерт релігійної музики, під час якого вперше в Україні прозвучала Меса F-dur князя Юзефа Міхала Ксаверія Понятовського. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

У концерті взяли участь Краківська молода філармонія, хор Краківської філармонії та солісти Івона Соха, Александра Монкевич, Анджей Лямперт і Роберт Ґєрлях. Диригував Томаш Хмєль. Були присутні духовенство, вірні Львівської архідієцезії та численні гості з України й Польщі, зокрема, представники місцевої влади і польських організацій Львівщини, яких привітав настоятель катедри о. прелат Ян Нікєль.

Вітального листа Президента РП Анджея Дуди оголосив його радник Тадеуш Дешкевич. Зі словом до присутніх звернулися також голова Комісії зв’язків з поляками за кордоном Сейму РП ‒ Анна Шмідт-Родзевич і голова Інституту популяризації польської культури Пшемислав Фірек.

«Ми дуже раді, що такий чудовий концерт сьогодні прозвучав у нашій катедрі, яка є свідком багатьох важливих подій в історії польського народу і нашої Церкви, – зазначив у подячному слові після концерту архієпископ Мечислав Мокшицький. – Дуже дякуємо всім організаторам цього концерту, а передусім, нашим шановним виконавцям. Дякуємо всім гостям, представникам влади з Польщі та України. Вдячні католицькому і православному духовенству і вам, дорогі брати і сестри. Радий, що ми були тут разом у цей листопадовий вечір, який спонукав до багатьох спогадів і думок про минуле, сучасність та майбуття». Архієпископ Мечислав Мокшицький висловив надію, що настільки шанований поляками образ Матері Божої Ласкавої і покровитель польсько-українського примирення  ‒ св. Йоан Павло ІІ, будуть духовно супроводжувати всіх нас в ІІІ Тисячолітті. «Нехай цей сьогоднішній вечір надовго залишиться в наших серцях і нехай посприяє, щоб ми завжди раділи свободі, миру і добру».

Після завершення концерту, на запрошення Генерального консула РП у Львові Рафала Вольського, архієпископ Мечислав Мокшицький разом із групою духовенства взяв участь в урочистому прийомі з нагоди 100-ліття Незалежності Польщі, яке відбулося у «Віденській кав’ярні».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 22:57 Неділя 0 172 Кардинал Пітер Тарксон заспівав для бездомних у Києві Сьогодні, 18 листопада, в Києві в Монастирі сестер Місіонерок любові (сестер Матері Терези) на святкування Дня бідних завітав кардинал Пітер Тарксон. Його Еміненція поспілкувався з бездомними підопічними релігійної місії Caritas-Spes Україна і заспівав пісню  “Follow me where I go” -  “Слідуй за мною, куди я іду”. Кардинал, сказав, що  хоче за допомогою пісні виразити любов Святішого Отця до всіх присутніх.