Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Рівнозначна беатифікація, чудеса і мучеництво. Декрети Конгрегації святих
15:12 П'ятниця 0 73
9-11-2018, 15:12

Рівнозначна беатифікація, чудеса і мучеництво. Декрети Конгрегації святих

7 листопада 2018 року Папа Франциск затвердив низку декретів Конгрегації у справах проголошення святих.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Рівнозначна» беатифікація

Перший із декретів стосується визнання героїчного виміру чеснот та підтвердження «культу з незапам’ятних часів» слуги Божого Міхала Ґєдройца з ордену святого Августина, який народився 1420 року в Ґєдройцах біля Вільна, а помер 1485 року в Кракові. Цей акт «рівнозначний» беатифікації, тож тепер Міхала Ґєдройца можна вшановувати як блаженного Католицької Церкви.

Чудеса за заступництвом італійських кандидаток на прославу

Іще два декрети стосуються визнання чудес за заступництвом праведних слугинь Божих, що відкриває шлях для їхньої беатифікації. Обидві вони – італійські мирянки, чиє праведне життя завершилось у другій половині минулого століття: Едвідже Карбоні (1880–1952) й Бенедетта Б’янкі Порро (1936–1964).

Мученики ХХ століття

У трьох декретах ідеться про визнання мученицва 11 кандидатів на прославу, які вже невдовзі будуть проголошені блаженними. Це слуги Божі Анхель Квартас Крістобал і восьмеро його сподвижників, вихованців семінарії Овієдо (Іспанія), убитих з ненависті до віри між 1934 та 1937 роками. На час громадянської війни в Іспанії припадає також мучеництво слуги Божого Маріана Муллєрата-і-Сольдевіли, мирянина та глави сім’ї, вбитого 13 серпня 1936 року поблизу Арбеки.

Третій декрет про визнання мучеництва стосується слуги Божого брата Джеймса Альфреда Міллера зі Згромадження Братів Християнських Шкіл, який народився 1944 року в США, а 13 лютого 1982 року був убитий з ненависті до віри в Уеуетенанґо (Ґватемала).

Праведні слуги Божі

Іще 10 декретів стосуються визнання героїчного виміру чеснот, що є одним із завершальних етапів беатифікаційних процесів. У цьому переліку два єпископи, два дієцезальні священики, чернець, чотири черниці й мирянин.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий