Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа закликає журналістів уникати редуктивних моделей
13:06 Середа 0 76
31-10-2018, 13:06

Папа закликає журналістів уникати редуктивних моделей

У посланні з нагоди 30-річчя Інформагентства італійського єпископату Його Святість закликав журналістів допомагати людям розуміти складність і глибинний сенс фактів.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Тридцять років – це, без сумніву, хороше досягнення, але його не треба сприймати як фініш», – пише Папа Франциск у привітальному посланні на ім’я директора Інформагентства SIR (Servizio Informazione Religiosa / Служба релігійної інформаці) Конференції єпископів Італії. Перший бюлетень Інформагенство опублікувало 25 жовтня 1988 року.

«Ви були творцями спільності в інформації, як церковної, так і суспільно-культурної. Залишайтеся ними й надалі», – побажав Його Святість. Він нагадав, що наступний Всесвітній день суспільних комунікацій буде присвячений темі «Ми одне одному члени. Від community до спільноти», у яку дуже добре вписується піклування колективу SIR про «розвиток інформаційної спільноти, що ґрунтується на автентичності та взаємності».

Шукати істину

Папа закликав журналістів працювати, «завжди прямуючи до істини». А щоб розпізнавати її, необхідно «бути пильними щодо того, що сприяє єдності й підтримує добро». Потрібно прямувати вперед шляхом інновацій, але звертати погляд на всі території, італійські та міжнародні, пам’ятаючи про те, що «територія – це не просто географічні межі, а щось більше»: життя людей, які тут мешкають.

Папа закликає «ставати голосом тих, які позбавлені голосу». «І надалі засвічуйте ваші інформаційні маяки на всіх периферіях. Комунікативно співпереживайте з історіями, які розповідаєте. Дедалі більше захоплюйтеся істиною. Будьте хранителями новин, – бажає він журналістам. – Будьте вільні й далекі від редуктивних моделей, допомагайте розуміти складність і глибинні сенси фактів».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий