Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до новопресвітерів: Не втомлюйтеся бути милосердними
16:27 Неділя 0 347
22-04-2018, 16:27

Папа до новопресвітерів: Не втомлюйтеся бути милосердними

«Прошу вас: не втомлюйтеся бути милосердними. Пам’ятайте про свої гріхи та неміч, які прощає Ісус, і будьте милосердні», – звернувся Папа Франциск до шістнадцятьох дияконів, перш ніж висвятити їх на пресвітерів 22 квітня 2018 року – у Неділю Доброго Пастиря, коли Церква також святкує Всесвітній день молитви за покликання.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Четверта неділя Великоднього періоду має назву «Неділя Доброго Пастиря», адже саме цього дня читають уривок із Євангелія від Йоана, в якому Ісус називає себе Добрим Пастирем. Підтримуючи різні локальні ініціативи, 1964 року блаженний Папа Павло VI постановив, що цього дня Церква відзначатиме Всесвітній день молитви за покликання.

Після читань зі Святого Письма відбулося представлення кандидатів до священства. Шестеро з них пройшли формацію в римській неокатехуменальній семінарії «Redemptoris Mater», п’ятеро – у Папській вищій духовній семінарії, четверо належать до Згромадження «Родина Учнів», а один – до Згромадження Малої Справи Божого Провидіння (оріоністи). Вікарій Папи для Римської дієцезії звернувся до Його Святості з проханням про уділення свячень, висловлюючи переконаність у тому, що диякони гідні їх отримати.

Папа виголосив так звану обрядову проповідь, передбачену Римським Месалом на пресвітерські свячення, яку доповнив своїми думками й коментарями. Текст проповіді заохочує вірних замислитися про служіння в Церкві, до якого покликані священики, і про завдання, які вони виконуватимуть серед Божого люду.

Понтифік наголосив, що важливо свідчити віру власним життям, заохочуючи новопресвітерів «словом і прикладом розбудовувати Божий дім, яким є Церква». «Усвідомлюючи, що ви були обрані з-поміж людей і поставлені для їхнього блага в очікуванні Божих речей, в радості та щирій любові здійснюйте Христову священичу справу, намагаючись подобатися Богові, а не собі самим чи людям. Лише служіння Богові для добра святого вірного Божого люду», – сказав Папа.

Після проповіді розпочався обряд рукопокладення.

За темою:
Папа: Станьмо за прикладом Ісуса хлібом, розламаним для інших
Папа: Коли Господь запалює серце, неможливо загасити надію
Папа: Між молитовним життям і служінням ближньому нема протиставлення

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий