Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 червня, субота
19:07 П'ятниця 0 368
22-06-2018, 19:07

Літургія на кожен день, 23 червня, субота

(зел) Субота ХІ звичайного тижня
Скільки ж часу і сил ми витрачаємо на те, щоб здобути матеріальні блага. Здається, що це є нормою і потребою дня. Але сам Ісус каже тобі про те, що метою твого існування є, насамперед, Царство Боже, для якого ти створений. Адже там на тебе чекає твій Небесний Отець. Тому, сміливо віддай усе і покинь усе, що заважає тобі прийти до Нього.


АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю, * Ти – моя поміч, не відкидай мене * і не залишай мене, Боже мого спасіння!

КОЛЕКТА
Боже, Ти є силою тих, що довіряють Тобі ; † вислухай милостиво наші благання, адже без Тебе ми нічого не можемо вчинити, * допомагай нам пості йно своєю благодаттю, щоб наша воля і вчинки були згідними з Твої ми заповідями і угодними Тобі . Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Хр 24, 17-25
Читання з Другої книги Хронік.
Після смерті Йояди прийшли юдейські князі з поклоном до царя, і цар їх вислухав. Вони покинули дім Господа, Бога батьків своїх, і почали служити ашерам та бовванам, і був гнів Господній на Юду та Єрусалим за цю їхню провину. Щоб навернути їх до себе, Господь посилав до них пророків, і ці свідчили проти них, але вони не слухали. Тоді Дух Божий зійшов на Захарію, сина священика Йояди, і став він перед народом і сказав йому: «Так говорить Бог: Чому ви порушуєте накази Господні? Не вийде вам це на добро! За те, що ви покинули Господа, то й Він вас покинув». Та вони змовились проти нього і, на наказ царя, вбили його камінням у дворі Господнього дому. Отак цар Йоас не згадав про милосердя, яке мав до нього Йояда, батько Захарії, і вбив його сина. А як цей умирав, то сказав: «Нехай Господь побачить і відплатить!» Як же минув рік, виступило проти нього арамійське військо. Воно прийшло в Юдею й у Єрусалим та й повбивало з-поміж народу всіх старшин у народі, а всю здобич, забрану в них, послали цареві в Дамаск. Хоч арамійське військо прийшло було в невеликому числі людей, та Господь видав їм у руки дуже велике військо за те, що юдеї покинули Господа, Бога батьків своїх. Та й над Йоасом вони вчинили суд. А як вони вийшли від нього, заставши його в тяжкій хворобі, слуги його вчинили змову проти нього за кров сина священика Йояди й убили його в його ліжку, тож він умер. І поховали його в Давидовому місті, та не поховали його в царському гробовищі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 4-5. 29-30. 31-32. 33-34
Милість до нього збережу повіки.
Я уклав завіт зі своїм вибранцем, *
поклявся Давидові, слузі своєму:
Навіки затверджую твоїх нащадків *
і буду підтримувати твій престол †
з покоління в покоління.
Милість до нього збережу повіки.
Навіки зберігатиму над ним своє милосердя, *
і Мій завіт буде йому вірний.
І закріплю навіки-віків його нащадків, *
а його престол – так, як дні неба.
Якщо ж його сини Мій закон залишать *
і не підуть за заповідями Моїми,
якщо зневажатимуть Мої постанови *
і не дотримуватимуться Моїх наказів,
То палицею відвідаю їхні беззаконня *
і пройдуся бичем по гріхах їхніх.
Однак свого милосердя не відніму від нього *
і у своїй вірності не вчиню несправедливо.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 8, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, будучи багатим, заради вас став убогим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 6, 24-34
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ніхто не може двом панам служити, оскільки або одного зненавидить, а другого любитиме, або одного триматиметься, а іншим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні. Задля цього кажу вам: не журіться про свою душу, що будете їсти або що будете пити, ні про своє тіло, у що одягнетеся. Хіба душа не більша за їжу, а тіло – за одяг? Погляньте на птахів небесних, які не сіють, не жнуть і в клуні не збирають, та ваш Небесний Отець годує їх; хіба ви не цінніші від них? Хто ж із вас, турбуючись, може додати до свого росту хоч один лікоть? І чого про одяг клопочетеся? Погляньте на польові лілеї, як вони ростуть: не працюють і не прядуть; та кажу вам, що й Соломон у всій своїй славі не одягався так, як одна з них. Якщо ж польову траву, яка сьогодні є, а завтра буде вкинута в піч, Бог так одягає, то чи не набагато більше вас, маловіри? Тож не журіться і не говоріть: “Що будемо їсти?” Або: “Що будемо пити?” Чи: “В що зодягнемося?” Адже цього всього язичники шукають. Бо ж знає ваш Отець Небесний, що цього всього потребуєте. Шукайте перш за все Царства Божого і його праведності, а це все вам додасться. Отже, не журіться про завтрашній день, бо завтрашній день і сам про себе поклопочеться; досить дневі свого лиха». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос вчить нас шукати насамперед справедливості Небесного Царства; просімо у Нього благодаті, щоб ми, не вагаючись, довірилися безмежній Божій доброті:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завжди мала на меті передусім духовне благо своїх дітей.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб, для людей сучасності, здебільшого занурених у турботу про нагромадження багатств, він був прикладом віри у Господню доброту і Провидіння.
3. Молімося за християн різних конфесій, щоб вони шукали шляхи до порозуміння і у всьому покладалися на Боже милосердя.
4. Молімося за людей заможних, щоб, вдячні Богові за отримані дари, вони, помагаючи потребуючим, громадили собі скарби у небі.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Господь, який піклувався ними за життя, прийняв їх також у вічності.
6. Молімося за нас самих, щоб ми кожен наш земний день освячували сумлінною працею і прославою Господа.

Господи, поглянь милостиво на свій народ і підтримай його у земному паломництві, щоби турботи про хліб насущний не перешкодили йому служити Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти в хлібі та вині даєш людині поживу, яка її підтримує, і таїнство, яке її відновлює; * вчини, щоб нам ніколи не бракувало поживи для тіла та душі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Одного в Господа прошу, одного я благаю: * жити в домі Господнім * по всі дні життя мого.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, святе Причастя, яке ми прийняли, означає сопричастя вірних у Тобі , * вчини, щоб воно будувало єдність Твоєї Церкви. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.