Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа з журналістами про діалог, мігрантів і мир
18:12 П'ятниця 0 213
22-06-2018, 18:12

Папа з журналістами про діалог, мігрантів і мир

Повертаючись з Женеви до Ватикану, Папа Франциск традиційно поспілкувався з журналістами. Йшлося про молодь, мігрантів і діалог.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Це був дещо важкий день, принаймні для мене. Але я задоволений, адже різні речі, які ми зробили, як-от молитва на початку, прккрасний діалог під час обіду й Меса – в
усе це принесло мені радість», – сказав Папа Франциск, вийшовши до журналістів під час перельоту до Рима після свого одноденного візиту до Женеви, що відбувся 21 червня 2018 року.

«Зустріч» і «стурбованість» щодо молоді

Відповідаючи на запитання швейцарських журналістів про те, що він хотів би виокремити як підсумок інтенсивного дня, Понтифік, насамперед, звернув увагу на слово «зустріч». Він зазначив, що з усіма мав «людяні зустрічі», далекі від формального підходу.

За його словами, починаючи від зустрічі з Президентом Швейцарії, до розмов із провідниками християнських Церков, виникала стурбованість щодо молодих поколінь. «Бо всі конфесії сьогодні переймаються, у гарному значенні цього слова, становищем молоді», – сказав Папа, згадавши про досвід передсинодальної зустрічі, що відбувалася в Римі в березні, зібравши молодь різних конфесій, атеїстів і «викликавши особливе зацікавлення».

Екуменізм і справа міжконфесійних шлюбів

Представник німецьких журналістів у контексті заклику Папи «дивитися на те, що конкретно можна зробити, замість знеохочуватися неможливим», повернувся до теми святого Причастя для не католиків у випадку міжконфесійного подружжя, яку нещодавно німецькі єпископи обговорювали на пленарній зустрічі та під час візиту до Ватикану.

Понтифік нагадав, що ці випадки чітко регламентовані канонічнім правом і те, про що говорили німецькі єпископи, передбачено в кодексі. Однак приписи права передбачають, що питання «причастя у спеціальних випадках» повинен вирішувати кожен єпископ окремо. Проблема виникла, коли питання було винесене на рівень Конференції єпископів, а це вже кодексом не передбачено. Саме тому було затверджено зачекати на «зріліший документ», що матиме «орієнтативний характер», щоби допомогти дієцезіальним єпископам краще вести ті справи, які канонічне право вже їм дозволяє.

Вирішення мігрантської кризи вимагає співпраці урядів

З боку представниці іспаномовної групи журналістів прозвучало запитання щодо міграції. Глава Католицької Церкви знову підкреслив, що до людей, які тікають «від голоду та війн» треба застосувати критерії, підсумовані чотирьома дієсловами: «прийняти, супроводити, влаштувати, інтегрувати», відповідно до «можливостей» кожної країни.

За словами Папи, уряди повинні досягти порозуміння, насамперед, для того, щоби найближчим вирішити нагальні критичні ситуації, а також планувати заходи в середньостроковій перспективі, аби вирішити проблему в корені. Необхідно інвестувати в освіту та створення робочих місць у країнах, що переживають труднощі, аби покласти край проблемі «контрабанди мігрантів».

Як зауважив Понтифік, важче «вирішити проблему війн» чи «переслідування християн», але «проблему голоду можна подолати», якщо міжнародна спільнота конкретно діятиме в цьому напрямку. Папа схвально відгукнувся про країни, які виявили «великодушність», приймаючи мігрантів, а щодо ситуації у США ще раз повторив, що стоїть на боці місцевих єпископів.

Криза прав людини

Представниця англомовного блоку заторкнула проблему доктрини про «справедливу війну», запитуючи, чи Католицька Церква не повинна деякою мірою приєднатися до так званих «Церков миру» – протестантських спільнот, які навчають, що той, хто вдається до насильства, не може вважатися «християнином»?

Відповідаючи на це питання, Папа звернув увагу на те, що причина війн, які сьогодні терзають світ, це «криза прав людини». За його словами, усе стало «відносним», і тема прав людини вже не викликає того ентузіазму, як 70 чи навіть 20 років тому. Він навів відомі слова Ейнштейна про те, що зброєю четвертої світової війни будуть палиці, та знову розкритикував той факт, що надто великі ресурси витрачають на озброєння.

Понтифік закликав вирішувати всі конфлікти «не як Каїн», але «шляхом переговорів, діалогу й посередництва», а також рішуче засудив фундаменталізм, який проявляється й у деяких католицьких середовищах.

Діалог, а не прозелітизм

Перед тим як завершити, Глава Католицької Церкви підсумував цей день, назвавши його «дійсно екуменічним». «Під час обіду прозвучала одна чудова річ, яку хочу залишити вам для подальших роздумів: у рамках екуменічного руху ми повинні усунути зі словника слово “прозелітизм”. Екуменізм із прозелітизмом неможливий, треба обирати: або ти маєш екуменічний дух, або є прозелітистом», – сказав Його Святість.

Подяка архієпископові Беччіу

Наприкінці Папа запросив вийти архієпископа Анджело Беччіу, що завершує своє служіння на посаді заступника державного секретаря із загальних питань і для якого ця подорож була останньою на цій посаді. Понтифік подякував йому за служіння, а особливістю цього моменту став торт, привезений торт із Сардинії – батьківщини майбутнього кардинала.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 101 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.