Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск дав інтерв’ю для Reuters
12:59 Субота 0 283
23-06-2018, 12:59

Папа Франциск дав інтерв’ю для Reuters

Міграція, майбутнє Церкви, ватиканські реформи, зловживання в Чилі, порозуміння з Китаєм щодо призначення нових єпископів. Ці та інші теми були порушені в розлогому інтерв’ю, яке Папа Франциск дав для прес-агентства Reuters.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Папа Франциск дав довге інтерв’ю для прес-агентства Reuters, яке вийшло цієї середи. Перше запитання, яке поставив журналіст Філіп Пулелла, стосувалося шляху зближення з Китаєм. Понтифік оптимістично заявив, що китайцям, мудрому й багатому культурою народові, притаманна чеснота терплячості.

Діалог із Китаєм

«Ми на добрій дорозі, але стосунки з Китаєм розвиваються трьома шляхами», – сказав Папа. Перший офіційний, тобто почергові взаємні відвідини відповідними делегаціями, у яких відбуваються спільні засідання. Крім того, існує діалог «усіх з усіма» через відкриті канали та міжлюдські стосунки.

«Третій і найважливіший для мене – це культурний. Існують священики, які працюють у китайських університетах. Відбувається культурний обмін, як-от виставки, що були організовані у Ватикані та в Китаї», – зазначив Понтифік, вказуючи на те, що діалог завжди несе з собою певний ризик, проте Папа «віддає перевагу ризикові перед гарантованою поразкою за відсутності діалогу».

Роль жінок у Церкві

Інше запитання стосувалося ролі жінок у Церкві та можливості для них займати відповідальні посади в Курії. «Я згоден, що їх повинно бути більше», – наголосив Папа, розповівши, що призначення жінки на посаду віце-директора Ватиканського прес-центру коштувало йому чималих зусиль. «Серед кандидатів, яких я обговорюю на посаду префекта Секретаріату з питань комунікації була жінка, яка відмовилася задля інших занять», – сказав він, визнаючи, що Святий Престол позаду в цих питаннях і наполягаючи на тому, що рішення повинні керуватися критерієм якості.

Незалежно від того, йдеться про мирянок чи про богопосвячених, внесок жінок фундаментальний, від їхнього способу сприйняття речей до  способу вирішувати проблеми. «Жінки, – зауважив Папа, – краще вміють вирішувати конфлікти. У цих речах вони вправніші. Думаю, що так було би й у Курії, хоча дехто стверджує, що тоді буде більше чуток. Я не погоджуюся, бо чоловіки також пліткують».

Церква це жінка, Христова наречена, – наполягає Понтифік, повторюючи в світлі Богородиці, що Церква без жінки не існує. Однак він рішуче виключає можливість жіночого священства. «Іван Павло ІІ був чітким в цьому питанні, і не маю наміру повертатися до цього. Це була серйозна справа, а не примха. Ми не повинні применшувати присутність жінки в Церкві до функціональності».

Зловживання в Церкві та ситуація в Чилі

Папа не приховує свого болю, відповідаючи на запитання, що стосувалося випадків сексуальних злочинів у Церкві та, зокрема, ситуації в Чилі, яка призвела до відставки всього єпископату. «Мені не подобається говорити про це тепер, але мушу сказати. Візьміть статистику. Більшість злочинів трапляються в родинному середовищі, у кварталах, школах, спортзалах… І в Церкві хтось може сказати, що таких священиків небагато, але навіть якщо би був лише один, це трагедія, бо обов’язок того священика привести людину до Бога, а він цю дорогу зруйнував».

За словами Понтифіка, «Церква прокинулась». Раніше без свідомлення серйозності проблем відбувалися переміщення осіб тощо. Відповідні уроки отримали й Іван Павло ІІ щодо ситуації в Бостонській архідієцезії в США, і Бенедикт XVI щодо ситуації в Ірландії. Йому ж випала ситуація в Чилі: «Я вивчив справу, заяви, обвинувачення та отриману інформацію, що мені дуже допомогла в рішеннях». Йдеться, зокрема, про 2300-сторінковий рапорт, приготований архієпископом Шіклуною, посланцем Папи в цій справі.

Політика США

Глава Католицької Церкви також не приховує свого розчарування з приводу рішення Президента США вийти з Паризької угоди про кліматичні зміни та про кроки назад у стосунках із Кубою, зазначаючи, що він підтримує заяви єпископату з цього приводу.

Папа сподівається, що президент змінить свою позицію щодо клімату й довкілля, бо «на карті стоїть майбутнє людства». Такі ж сподівання щодо міграційного питання та ситуації, яку переживають 2 тисячі неповнолітніх, розлучених із родинами й батьками на кордоні з Мексикою.

Прийняття мігрантів

Співрозмовники не оминули увагою ситуації із судном «Aкваріус», яке перевозило 629 мігрантів, врятованих у Середземному морі, що було змушене відплисти до Іспанії після того, як італійські порти відмовилися його прийняти. «Це не легко, але популізм не вирішує проблеми», – сказав Понтифік, заохочуючи зазирнути в історію:

«Європа була побудована мігрантами. Гляньмо на теперішнє. У Європі триває велика демографічна зима. Вона спорожніє. Але сучасна історія така: існують люди, які прибувають із проханням про допомогу. Думаю, що не треба відкидати цих людей, їх потрібно прийняти, допомогти їм і влаштувати, супроводити і спрямувати по всій Європі. Італія та Ґреція виявили неабияку мужність, приймаючи цих людей».

Глава Католицької Церкви наголошує на необхідності робити інвестиції в бідні країни, насамперед, створюючи робочі місця, запобігаючи масовій міграції. Але «створення психозів ніколи не буде засобом» для подолання міграційної кризи. «Популізм нічого не вирішує, вирішує гостинність, вивчення, впорядкування та розсудливість», – сказав він, стверджуючи, що кожен уряд повинен робити те, що може, відповідно до власних можливостей, адже «неможливо знайти єдине вирішення».

Реформи та Церква, що виходить назовні

Папа зізнається, що задоволений перебігом процесу реформування Римської Курії, яка постійно перебуває під загрозами з боку деяких «хвороб», від яких потрібно навчитися захищатися. Водночас, він аплодує численним «куріяльним святим» за їхню працю.

Урешті, підсумкове запитання стосувалося того, яким Понтифік бачить майбутнє Церкви. «Майбутнє Церкви – на вулиці, у тому, щоби верстати свій шлях. Це правда, воно також і в адорації, у молитвах, у святинях… Але необхідно виходити назовні. Бо ми часто маємо замкненого Христа. Звісно, Церква, яка виходить назовні, може потрапити в інциденти, але та, яка замикається, хворіє. Виходити, виходити, щоб нести послання – у цьому майбутнє», – мовив Папа.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:11 Неділя 0 56 Папа: покірний журналіст – це сміливий журналіст, вільний від впливів та пересудів Про важливу роль праці журналістів, про пошану Церкви до преси, про покору, необхідну у пошуках правди, та про відповідальність у подаванні перевіреної інформації говорив Папа Франциск під час зустрічі із представниками Асоціації Зарубіжної Преси в Італії.