Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Слова перемінення дарів під час Меси
12:43 Четвер 0 1 365
31-05-2018, 12:43

Слова перемінення дарів під час Меси

Дивлячись, як священик підносить угору в жесті жертвування види хліба і вина, потрібно добре пам’ятати, що то не слова священика звершують консекрацію, а слова Самого Христа, які священик повторює. Завдяки діям і словам, які Христос сказав у Вечірнику: «Це є Тіло Моє… це є Кров Моя…» – відбувається Євхаристійна жертва. Установив ці слова і жести Сам Господь.
Тоді, у Вечірнику, Він приніс Свої Тіло і Кров у дар для нас і за нас. Дав їх насамперед апостолам, присутнім у на Останній Вечері, щоби споживали й пили, але звелів повторювати й увічнити цю таємницю. Отже, у Вечірнику ми знаходимо джерело Меси. Це підтверджує Святе Письмо, аж чотирикратно подаючи нам описання Євхаристійної трапези.

Тут варто звернути увагу на, здавалось би, невеличку подробицю в описанні Останньої Вечері. Ідеться про слова «а відспівавши»: вони стосуються пасхального бенкету, який юдеї врочисто справляли раз на рік, згадуючи вихід свого народу з єгипетської неволі в середині ХІІІ століття до нашої ери. В апостолів, які разом із Христом споживали пасхальну вечерю, Його жести викликати чималий подив, бо ж Христос Своїми діями скасував тодішню святість пасхальної учти, безумовну для юдеїв, і дав абсолютно нову спасенну реальність, точніше кажучи, Новий Завіт, який мали виконувати насамперед самі апостоли, а потім – усі вірні до кінця часів.

Христос тоді заповів, що хліб і вино будуть обожені. Тож і нині, коли священик зважується промовити ці біблійні слова Христа, які мають міць перетворення, він усвідомлює, що торкається своїми словами й жестами самого серця нашої віри. Тому він вимовляє їх побожно, піднесено, тому сам двічі приклякає на коліно, і тому всі, хто на нього дивиться в цю мить, стоять навколішки, як під час адорації. Тому інколи в цю мить б’ють дзвони або чути принаймні голос дзвіночка при вівтарі. Тому в цьому місці Меси (хоча й не завжди) відбувається окадження. Варто тут нагадати, що стояння навколішки не має в цю мить покутного характеру – це тільки поклоніння і прославлення. Священик, тримаючи в руках високо піднесені Гостію і Келих, виконує те саме, що й Христос дві тисячі років тому. Це завжди одна й та сама Євхаристія.

Священик повторює тут за Христом, що чинить це на Його спомин. Про який спомин ідеться? Про наше споминання самого Христа, яке пов’язує сьогодення з подією у Вечірнику. Це дуже важливий момент нашої віри! Перед нами бо постає той самий реальний Христос, а не якийсь затьмарений історичний «спогад» про Нього, і не йдеться про якесь «пригадування», зафіксоване, немов фотографія в рамці. То Він сам посеред нас. То про Нього мова, про Його близькість, про Його жертвування Себе для нас і за нас. Так від самого початку проголошує наша Церква. Усі помилкові вчення, тобто єресі, починалися з власної, нової інтерпретації біблійних свідчень, які описують подію у Вечірнику (згадайте, наприклад, твердження протестантів, для яких слова Христа «Це є Моє Тіло» означають не більше ніж «це символізує Моє Тіло»). Не дозволено фальсифікувати Святе Письмо.

Христос у Вечірнику запевнив нас, крім усього, що Його Тіло і Кров будуть складені як жертва викуплення, як ціна за відпущення наших гріхів. За цю саме ціну Бог уклав із людиною Новий і вічний Завіт, виражений у словах Христа: «За вас, на відпущення гріхів». Кожна Меса – це жертвоприношення.

Джерело – «Літургійні передмесальні катехези»

За темою:
У Причасті Христос виходить назустріч нам, щоб уподібнити нас до Себе. Слово Папи на загальній аудієнції 21 березня 2018 року
Чинити те, що чинив Христос, – це християнська святість. Слово Папи на загальній аудієнції 4 квітня 2018 року
Господь просить нас про дуже мало – і так багато дає нам. Слово Папи на загальній аудієнції 28 лютого 2018 року
Катехетика 09:00 Неділя 0 1 383 Марія Магдалина та Воскреслий Ісус: роздуми про зустріч пасхального ранку Погодьтеся, це була особлива жінка: вона першою побачила Ісуса після Воскресіння того пасхального ранку. Згодом євангеліст Йоан опише цю зустріч (Йн 20, 1, 11-18). Хоча, здається, все довкола події Воскресіння є якимось незвичайним, навіть ця ніч є загадковим часом. Можливо тому з року в рік так багато людей у ніч Пасхи чувають на молитві, беруть участь на Літургії, ніби показуючи, що теж охоче зустрінуть Воскреслого, як колись Марія Магдалина.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.