Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Серце Меси – Євхаристійна молитва
10:54 П'ятниця 0 550
4-05-2018, 10:54

Серце Меси – Євхаристійна молитва

Центр і вершинв всієї літургійної відправи – це Євхаристійна молитва. Вона розпочинається з діалогом, який передує префації (тобто «Господь з вами», «Вгору серця»), і триває аж до тексту перед молитвою Господньою («Отче наш»).
Римський Месал, наша головна літургійна книга, містить аж десять різних Євхаристійних молитов. І хоча всі вони мають ту саму молитовну схему, ту саму текстову структуру, ту саму подвійну внутрішню скерованість (складання Богу Отцю подяки за все діло спасіння й переміна жертовних дарів у Тіло і Кров, щоб їх спожили вірні), кожна з них представляє той самий зміст по-своєму, в особливій тональності. Усі разом Євхаристійні молитви ми визнаємо одним урочистим прославленням. Це гімн, який підносимо через Христа і з Христом (в особі служителя) до Бога Отця.

Кожна Євхаристійна молитва розпочинається діалогом перед префацією, а завершується відповіддю «Амінь» на молитву, яку служитель читає або співає над консекрованими Хлібом і Вином. Ця молитва служителя розпочинається словами «Через Христа, з Христом і в Христі Тобі, Боже Отче Всемогутній…»

Євхаристійна, тобто подячна молитва – це серце Меси, її суть. Кожна Євхаристійна молитва складається з кількох частин. У ній містяться такі елементи, як префація; спів «Свят, свят, свят»; перше прохання до Святого Духа про освячення принесених дарів; слова перемінення, тобто консекрації; акламація – відповідь зібраних; пригадування великих діл Христа Спасителя; друга молитва до Святого Духа, цього разу з проханням освятити тих, хто незабаром прийме дари консекрованих Хліба і Вина; заступницька молитва за різні стани Церкви, а також за померлих. Завершальна частина Євхаристійної молитви, яка супроводжує піднесені вгору патену і келих, – це вшанування, складене Богу Отцю через Ісуса Христа («Через Христа, з Христом…») у єдності зі Святим Духом. До цього складання честі долучається все літургійне зібрання, відповідаючи: «Амінь».

Джерело – «Літургійні передмесальні катехези»

За темою:
Як структурована Свята Меса?
Господь просить нас про дуже мало – і так багато дає нам. Слово Папи на загальній аудієнції 28 лютого 2018 року
Меса – це спомин Таємниці Пасхи Христа. Папська катехиза за 22 листопада 2017 року

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Катехетика 10:19 Середа 0 267 Значення Молитви вірних під час Меси Уже Церква перших століть знала та практикувала літанійні молитовні заклики в намірах християнської спільноти. Так вона просто виконувала вказівку апостола Павла, який у Першому посланні до Тимотея пише: «Щоб відбувалися прохання, молитви, благання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх тих, що стоять при владі, щоб нам тихо та спокійно вести життя з усією побожністю та пристойністю» (1 Тим 2, 1-2).