Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Терплячість – найважливіша чеснота подружнього життя
18:30 П'ятниця 0 697
25-05-2018, 18:30

Папа: Терплячість – найважливіша чеснота подружнього життя

Краса подружнього життя стала центральною темою Папиної проповіді, яку він виголосив на Службі Божій, де взяли участь 7 подружніх пар, що відзначали 50-літнй чи 25-літній ювілей шлюбу.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

У проповіді під час ранішньої Меси в п'ятницю, 25 травня 2018 року, у домі святої Марти Папа Франциск зосередив увагу на біблійному уривку з Євангелія від святого Марка, що зачіпає тему подружнього життя та розлучення: фарисеї, бажаючи випробувати Ісуса, запитують у Нього чи можна відпускати свою дружину, надавши їй розвідного листа, як приписував Мойсей. Це запитання Папа назвав казуїстичним; віра в такому випадку зведена до одного «так», або одного «ні».

Подружжя – образ Бога


Запитання фарисеїв стосується шлюбу. Вони хочуть знати, дозволено чи ні чоловікові відпускати свою дружину. Понтифік зазначив, що Ісус виходить поза межі цього запитання і вказує на момент сотворення, виявляючи Божий задум щодо подружжя й наголошуючи, що союз чоловіка та жінки – це, мабуть, найпрекрасніша річ, яку Господь сотворив протягом тих сімох днів. «На початку створення Бог створив їх чоловіком та жінкою. Ось чому чоловік покине свого батька і матір та пристане до жінки своєї, й обоє будуть одним тілом; тому вже не двоє, лише - одне тіло» (Мк. 10, 6-8). Процитувавши ці слова Ісуса Христа, Його Святість пригадав також, що людина не може розлучати те, що Господь з’єднав (див. Мк. 10, 9). Спаситель не зупиняється на проблемі розлучення, а йде далі та вказує на красу подружньої пари, яка єднається і стає одним цілим. Чоловік та жінка, розпочинаючи подружнє життя, залишають те, що було перед тим, і виходять на нову дорогу спільного життя, якою разом прямують не як двоє, а як одне. На думку Папи, ми не повинні зупинятись, як ці законовчителі, на «можна» чи «не можна» розривати подружжя, бо існують різні ситуації й іноді краще розійтися, щоби не викликати ще більшого нещастя. Ми, натомість, повинні поглянути на позитивну сторону та побачити всю красу шлюбу.

Сила любові в подружньому житті


Далі Єпископ Рима розповів про те, як одного разу, зустрівши подружню пару, яка святкувала 60-літній ювілей спільного життя, він запитав у них, чи вони щасливі. Перш ніж дати відповідь, вони поглянули одне на одного та в їхніх очах заблищали сльози, а потім прозвучали слова: «Ми закохані!» І справді, є різні труднощі в подружньому житті, проблеми з дітьми чи між собою, сварки, дискусії, але найважливіше, щоби чоловік із дружиною завжди залишались «одним тілом», а це допоможе все подолати. Таке подружнє життя дає свідчення усій Церкві: «Погляньте, любов можлива!» Любов робить закоханих здатними прожити все життя разом, у радості й горі, у здоров’ї та недугах, долаючи різні проблеми та завжди прямуючи вперед.

Чеснота терпеливості у подружжі

На закінчення Глава Католицької Церкви наголосив, що подружнє та сімейне життя – це не простий шлях, тому вкрай необхідно розвивати в собі чесноту терпеливості. На його переконання, мабуть, найважливішою чеснотою подружньої пари, – як для чоловіка, так і для дружини, – є саме чеснота терпеливості. А закінчив Понтифік молитвою за те, щоби Господь дав Церкві та суспільству ще глибше розуміння краси шлюбу усвідомлюючи, що подружжя – це образ та подоба Господа Бога.

За темою:
Папа Франциск про три колони богопосвяченого життя: молитву, вбогість і терпіння
Папа зустрінеться з чилійськими священиками, які самі були жертвами сексуального насильства
Папа: Експлуатація людської праці – смертний гріх

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:08 Понеділок 0 48 Дві причини болю на серці Папи та заклик на Міжнародний день освіти «Сьогодні ношу у своєму серці дві причини болю: Колумбія і Середземномор’я», – сказав Папа Франциск, промовляючи до прочан після молитви «Ангел Господній» в неділю, 20 січня 2019 року.