Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа про важливість екуменічного діалогу для миру в Африці
11:37 Неділя 0 199
24-06-2018, 11:37

Папа про важливість екуменічного діалогу для миру в Африці

Приймаючи у Ватикані делегацію від «Organization of African Instituted Churches – організації, що об’єднує різні Церкви протестантського характеру, які виникл на Африканському континенті, Понтифік поділився думками про необхідність співпраці в розширенні стабільності, освіти й можливості для працевлаштування.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«В якому значенні християнська благовість є доброю новиною для народів Африки?». Відповідь на це питання Папа Франциск шукав у своєму слові, зверненому до делегації Organization of African Instituted Churches (Організації Церков, заснованих в Африці), яка об’єднує різні християнські деномінації, що зародилися ще в колоніальний період. Це спільноти протестантського характеру з відповідними формами духовності й устрою.

Нездійснені обіцянки прогресу

Понтифік,увперше приймаючи представників цієї організації, подякував їм за готовність зав’язувати тісніші стосунки з Католицькою Церквою. Він зауважив, що ці спільноти протягом своєї «відносно короткої історії», були позначені періодом боротьби за незалежність і подальшими зусиллями, спрямованими на те, щоби збудувати суспільства «справедливості й миру», спроможні «захистити гідність розмаїття африканських народів».

«На жаль, – зазначив Папа, – обіцянка прогресу й справедливості, вміщена в цьому процесі визволення, не завжди була дотримана, і багато країн ще досі далекі від миру та економічного, суспільного та політичного розвитку, який огорнув би всі сфери та надав усім громадянам умови життя й відповідні можливості».

Актуальні виклики також стосуються труднощів, які зустрічають різні Церкви у здійсненні своєї місії «євангелізації, примирення й надання гуманітарної допомоги». «Зокрема, – додав Понтифік, – ви усвідомлюєте величезний виклик, який полягає в тому, щоби забезпечити стабільність, освіту та можливості працевлаштування для молоді, що становить значну частину африканських суспільств».

Відповідь Євангелія на виклики

«Фундаментальне запитання, на яке ми повинні відповісти, наступне: у якому значенні християнська благовість є доброю новиною для народів Африки?», – вів далі Папа, відповідаючи: «Перед обличчям відчаю злиденних, розчарування молоді, волання болю похилих віком і стражденних, Євангеліє Ісуса Христа, якщо його передавати й жити ним, перекладається у досвід надії, миру, радості, гармонії та єдності».

За словами Його Святості, якщо ми переконані, що проблеми легше вирішити, вдаючись до «людських, культурних і матеріальних ресурсів континенту», то завдання християн – супроводжувати «всі зусилля, спрямовані на те, щоб сприяти мудрому й моральному використанню цих ресурсів». Особливо невідкладним є спільне заанґажування в те, щоби «підтримувати мирні процеси на різних теренах конфліктів», а також необхідність «конкретних форм солідарності з нужденними».

«Більше, ніж будь-коли раніше існує необхідність того, аби християни навчилися разом працювати задля спільного блага. Хоч між нами існують значущі відмінності щодо питань богословської та еклезіологічної природи, існує також чимало сфер, в яких провідники та вірні різних спільнот християнської сім’ї можуть встановити спільні цілі й трудитися для добра усіх», – наголосив Папа.

Спільність цінностей

Глава Католицької Церкви звернув увагу на те, що африканські народи відзначаються «глибоким релігійним чуттям, відчуттям Бога-Творця і духовного світу». Хіба такі цінності, як родина, любов до життя, діти як Божий дар, пошана до похилих віком, – запитує він, – не притаманні всім нам, християнам? Саме вони, за його словами, можуть стати відправною точкою для того, щоби «висловлювати солідарність через міжособистісні та суспільні взаємини».

Сприяти мирному співіснуванню

«Особливе завдання християн в африканських суспільствах, – підсумував Папа, – сприяти співіснуванню етнічних груп і представників різних традицій, мов і  релігій, а виконання цього завдання часто зустрічає перешкоди, спричинені великою взаємною ворожістю. Також і через це, – сказав він, – хочу заохотити до інтенсивніших зустрічей та екуменічного діалогу між нами та з усіма Церквами».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.