Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Релігії – не проблема, а частина розв'язання
16:33 Субота 0 157
23-06-2018, 16:33

Папа: Релігії – не проблема, а частина розв'язання

Приймаючи духовних осіб різних релігій із Франції, які брали участь у спільному формаційному курсі, Папа Франциск нагадав про роль релігій у сприянні мирові у світі.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Справжнє братерство полягає у відкритості до інших, не шукає примирливого синкретизму, але щиро намагається збагачуватися відмінностями. Таку думку Папа Франциск висловив, приймаючи в суботу, 23 червня 2018 року, членів асоціації «Братство випускників Emouna», що зародилося в рамках програми «Emouna – Амфітеатр релігій», започаткованої Паризьким інститутом політичних студій.

Згадана програма, започаткована у вересні 2016 року, призначена для священиків, рабинів, імамів і служителів інших релігій, що діють у Франції. Її завдання –міждисциплінарне формування французьких релігійних провідників, зміцнення зв’язків між ними та з французькою культурою, ознайомлення з релігійними практиками одне одного та допомога зайняти належне місце в суспільстві.

Зміцнювати узи братерства

Промовляючи до випускників цієї програми, Глава Католицької Церкви схвально відгукнувся про їхнє спільне прагнення «зміцнювати узи братерства між членами різних релігій шляхом поглиблення наукових досліджень». Адже вони в рамках цієї академічної програми «підтверджують можливість жити здоровим плюралізмом, який шанує відмінності та цінності, носієм яких є кожен учасник».

«У дусі відкритості ви свідчите про спроможність релігій брати участь у публічній дискусії в секуляризованому суспільстві. А завдяки братерським узам, встановленим між вами, показуєте також, що діалог між вірянами різних релігій – це необхідна передумова миру у всьому світі», – сказав Папа, заохотивши й надалі прямувати цим шляхом, дбаючи про поєднання «трьох фундаментальних настанов» для сприяння діалогові: «обов’язку ідентичності, мужності іншості та щирості намірів».

Ні – синкретизму, так – взаємному збагаченню

Понтифік нагадав, що «справжнім братерством неможливо жити» інакше, ніж з «настановою відкритості до інших, яка ніколи не шукає примирливого синкретизму», а навпаки, «завжди щиро старається збагачуватися відмінностями, з бажанням зрозуміти їх, щоби більше шанувати. Адже добро для кожного полягає в добрі для всіх».

«Тому, заохочую вас свідчити через якість ваших стосунків про те, що релігія не проблема, але частина вирішення. Вона нагадує нам, що необхідно підносити душу до Вишнього, аби навчитися будувати місто людей», – сказав він.

Зростати в культурі зустрічі й діалогу

Такий підхід, за словами Глави Католицької Церкви, сприятиме тому, щоби через взаємодопомогу бути «деревами, добре вкоріненими у ґрунті історії та відповідних релігійних традицій», які у співпраці з людьми доброї волі «щодня перетворюють повітря, забруднене ненавистю, на кисень братерства».

«Заохочую вас сприяти зростанню культури зустрічі й діалогу, поширювати мир і з ніжністю та повагою захищати священний вимір кожного людського життя від будь-яких форм фізичного, соціального, освітнього чи психологічного насильства. Закликаючи вас молитися одне за одного і прошу в Бога дару миру для кожного з вас. І прошу Отця всіх людей, щоби допоміг вам по-братньому прямувати вперед дорогою зустрічі, діалогу та згоди в дусі співпраці і дружби», – підсумував Папа Франциск.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.