Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Принесення до вівтаря жертовних дарів – початок Євхаристійної Літургії
12:35 Субота 0 185
28-04-2018, 12:35

Принесення до вівтаря жертовних дарів – початок Євхаристійної Літургії

На початку Євхаристійної Літургії до вівтаря приносять дари – хліб і вино, які потім стануть Тілом і Кров’ю Христовими. Так уся дотеперішня літургійна дія переноситься зі столу слова Божого в центр Меси – на вівтар. 
Цю частину Меси, знану раніше як «жертвування», сьогодні Месал називає «приготуванням дарів». Проте варто одразу нагадати, що істинний дар і водночас євхаристійна жертва – це Сам Ісус Христос. Це Він, ототожнюючись із вівтарними хлібом і вином, складає себе в жертву Богу Отцю. Суттю всього життя Христа була Його жертва за нас і для нас – хресна жертва заради нашого відкуплення. 

Літургійне приготування жертовних дарів хліба і вина дозволяє нам брати участь у спасенній жертві Христа. Ми долучаємося до неї, приносячи на вівтар усе, з чого складається наше життя: тривоги й радощі, особистий біль і болі найближчих людей, турботу про себе й оточення, особисту – більшу чи меншу – віру та надію.

Беручи в руки хліб і вино, священик благословляє їх молитовною формулою: «Благословенний Ти, Господи, Боже всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали хліб (вино)». Цей текст має давню традицію. Юдеї під час кожної пасхальної трапези, перш ніж поділитись опрісноками й келихом вина, проказували схожі за змістом слова. Лунали вони й під час Останньої Вечері. Саме завдяки тому, що Христос того дня ототожнився з цим Євхаристійним Хлібом, Він міг сказати: «Якщо хто буде їсти цей хліб, житиме вічно» (Йн 6,51). Таке саме запевнення у вічному житті стосується і Євхаристійного Вина – напою спасіння.

Джерело – «Літургійні передмесальні катехези»

За темою:
У Причасті Христос виходить назустріч нам, щоб уподібнити нас до Себе. Слово Папи на загальній аудієнції 21 березня 2018 року
Господь просить нас про дуже мало – і так багато дає нам. Слово Папи на загальній аудієнції 28 лютого 2018 року
Ми споживаємо Тіло Христове, щоб стати Його живим Тілом у світі. Слово Папи на загальній аудієнції 7 березня 2018 року

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Катехетика 10:19 Середа 0 267 Значення Молитви вірних під час Меси Уже Церква перших століть знала та практикувала літанійні молитовні заклики в намірах християнської спільноти. Так вона просто виконувала вказівку апостола Павла, який у Першому посланні до Тимотея пише: «Щоб відбувалися прохання, молитви, благання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх тих, що стоять при владі, щоб нам тихо та спокійно вести життя з усією побожністю та пристойністю» (1 Тим 2, 1-2).