Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Новопризначені кардинали – свідки мучеництва та милосердя Церкви
17:42 Неділя 0 937
24-06-2018, 17:42

Новопризначені кардинали – свідки мучеництва та милосердя Церкви

Мучеництво милосердя, близькість до народу, що страждає, свідчення співпричастя, пошук нових форм євангелізації та служіння бідним – про ці аспекти свого служіння говорили новопризначені кардинали, отримавши несподівану новину.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Як ми вже повідомляли, у неділю, 20 травня 2018 року, після молитви «Царице Неба», Папа Франциск оголосив про скликання Консисторії з нагоди введення в сан 14 нових кардиналів і назвав їхні імена.

Вселенськість Церкви і зв'язок із Петровою столицею

Деякі з майбутніх кардиналів служать у Римській курії, інші – очолюють місцеві Церкви в різних країнах світу, таких як Пакистан, Португалія, Перу, Мадагаскар, Японія. Один із них представляє Католицьку Халдейську Церкву.

Після оголошення імен новообраних кардиналів Папа Франциск зазначив, що їхнє походження «виражає вселенськість Церкви, яка не перестає звіщати Божу милосердну любов усім людям на землі. А включення нових кардиналів до Римської дієцезії, крім того, виражає неминучий зв'язок між Петровою столицею та місцевими Церквами, поширеними у світі».

Нагадаємо, що Колегія кардиналів – це дорадчий орган при Папі Римському, який заступає його в період вакантності Петрового осідку та обирає нового Єпископа Рима під час конклаву. Членами Колегії кардиналів є всі кардинали, а колегії виборців – ті, яким на початку конклаву ще не виповнилося 80.

Кожен кардинал на знак особливої близькості до Єпископа Рима носить титул однієї з церков Римської дієцезії або стародавніх приміських дієцезій. Згідно з рангом, вони поділяються на кардиналів-єпископів, до яких належать ті, хто носить титул приміських дієцезій, і патріархи Східних Католицьких Церков, що зберігають титул своїх патріарших осідків, кардиналів-пресвітерів, які очолюють місцеві Церкви у світі й носять титул римських храмів, та кардинали-диякони – члени Римської Курії, що носять титули давніх римських дияконій.

Мучеництво милосердя

Наші колеги попросили декількох майбутніх кардиналів прокоментувати звістку про їхнє обрання, яка для більшості з них була повною несподіванкою.

Як зазначив архієпископ Анджело Де Донатіс, вікарій Папи для Римської дієцезії, він почув цю новину в автомобілі, повертаючись із душпастирської візитації до однієї з римських парафій. «Я слухав молитву «Царице Неба» і вкінці почув цю новину, від якої втратив дар мови».

Запитання журналіста стосувалося слів вікарія для Римської дієцезії, якими він коментував Апостольське повчання «Gaudete et exsultate» під час презентації у Ватикані 9 квітня 2018 окур. Архієпископ Анджело Де Донатіс тоді зазначав, що мета документу – вказати на вічну актуальність християнської святості.

«Тепер Ви покликані до ще більшого свідчення цієї святості», – зауважив журналіст, на що ієрарх відповів, що у цьому йому найбільше допомагає IV розділ Апостольського повчання, де Папа Франциск вказує на ознаки святост:– поміркованість, почуття гумору й відвагу. «Я вважаю, що всі ці три речі, – підкреслив новообраний кардинал, – можуть мені допомогти в цей період».

Архієпископ також зазначив, що кардинальський сан вказує, насамперед, на повноту служіння та на мучеництво. «І навіть якщо це не мучеництво крові, – наголосив він, – потрібно щодня жити мучеництвом милосердя, даруючи своє життя іншим».

Близькість до тих, хто страждає

Для Блаженнішого Луїса-Рафаеля Сако, Патріарха Вавилонського Халдейської Католицької Церкви, також було великою несподіванкою почути від Папи Франциска про надання йому кардинальського сану.

«Я дуже вдячний, – наголосив він у інтерв’ю. – Це призначення не для мене особисто, а для Церкви, яка багато вистраждала, і для Іраку в цей важкий період, для всього народу: як для християн, так і для мусульман. Це підтримка з боку вселенської Церкви і Святого Престолу, це подих надії, спонука до того, щоби прямувати вперед на шляху до примирення у країні».

Блаженніший Луїс-Рафаель зазначив, що відразу після оголошення його призначення, він отримав багато телефонних дзвінків від християн, мусульман, простих людей і урядовців. «Всі мені казали, – мовив він далі, – що це призначення стосується нас усіх, Іраку, також і мусульман. Один мусульманин сказав мені, що це – для всіх, хто вірує в Бога».

За словами Патріарха, такий вияв уваги з боку Папи до Церков, які страждають, не перший. «Він уважний батько, – додав Блаженніший, – що бачить, хто потребує великої підтримки, такої, як, наприклад, це призначення. А це означає, що Церква жива й сильна,  необхідно бути витривалими та свідчити Євангеліє».

Свідчення співпричастя і пошук нових форм євангелізації

На запитання про своє призначення до Колегії кардиналів архієпископ Анджело Беччіу, заступник державного секретаря із загальних питань, зазначив, що «покликання кардиналів полягає в тому, щоби бути повністю відданими Папі й готовими пролити власну кров у вірності й любові до Церкви». «Ми повинні бути свідками співпричастя та єдності, – додав він, – а також креативними в пошуку правильних шляхів євангелізації».

На думку новообраного кардинала, у контексті поширеної секуляризації, насамперед, у західному світі, потрібно шукати нові форми євангелізації. «Завжди у співпричасті з Папою, – наголосив він, – ми покликані разом із ним шукати оновлення для Церкви».

Служіння бідним

«Це призначення – для бідних і волонтерів, я не маю в цьому жодної заслуги», – такими словами новину про своє призначення на кардинала прокоментував апостольський роздавач милостині архієпископ Конрад Краєвський. Він також додав, що сан кардинала отримав не він особисто, а апостольський роздавач милостині, так звана «милосердна рука Папи». У цьому контексті він нагадав також, що перші кардинали були дияконами, тобто тими, хто служив бідним.


Новини з Ватикану 18:01 Середа 0 104 Незабаром Папа Йоан Павло І буде проголошений блаженним Папа Франциск дав добро на оприлюднення декрету Конгрегації у справах визнання святих про чудесне зцілення, отримане через заступництво Йоана Павла I, Папи, який залишився в серцях людей.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.