Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Час, коли діє Святий Дух» – молодіжне чування у Хмельницькому
11:31 Субота 0 693
26-05-2018, 11:31

«Час, коли діє Святий Дух» – молодіжне чування у Хмельницькому

Усю ніч з молитвою і в Божій присутності – з 19 на 20 травня, на свято Зішестя Святого Духа, у храмі Христа-Царя Всесвіту в Хмельницького відбулося нічне чування «Ніч дії Святого Духа». Усі присутні молилися про дари Святого Духа, мир і спокій у нашій країні й у світі.

Розпочалося чування із сценки, що відтворювала події двотисячної давнини й допомогла присутнім пригадати історичний аспект цього дійства, включитися в конференцію на тему «Хто такий Святий Дух? 7 дарів Святого Духа». Вела її докторка богословських наук Ірина Сашко, розповідаючи про дари Святого Духа у притчах Ісуса. Присутні змогли наново заглибитись у біблійні рядки, де Господь об’являє зміст дарів, та подивитися на цінність кожного дару в нашій повсякденності.


Після цього відбулися молитва про дари Святого Духа «Прийди!» й поклоніння Пресвятим Дарам. Кожен зміг залишитися в цій розмові наодинці з Богом і попросити про необхідні дари й ласки. Супроводжував молитву спів хору парафії Христа-Царя Всесвіту.

Рівно о півночі розпочалась Євхаристія. Після перерви брат-капуцин Збіґнєв Савчук OFM Cap провів конференцію на тему «Харизми». Він доводив, що кожен із нас наділений даром від Бога і має розвивати його, працювати над ним і використовувати на славу Бога та на користь спільноти, адже харизми даються через окрему людину для всієї Церкви.

Також було організовано роботу в групах. Учасники ділилися пережитим з іншими, розповідали, що зачепило їх у конференціях, якими харизмами вони володіють та як використовують свої дари.


О 3.00 год. розпочалась коронка до Святого Духа з обходом довкола костелу, дорогу якого освічували вогнем факелів. Молодь ііз селищ Шаровечка та Мацьківці ділилися своїми переживаннями та описували конкетні дії Господа в їхньому житті під час наступного пункту програми цієї незвичної ночі – «І я бачив, і засвідчив: Він – Син Божий…».

Так, як дари Святого Духа даються для служіння іншим, у рамках чування відбулася презентація коротких відеороликів про апостольство в Хмельницькому «Господи, що хочеш, щоби я зробив?». Це справи милосердя в будинку для літніх людей, молитва в Кімнаті збереження життя, приготування їжі для бездомних, бідних людей, допомога нужденним на Сході України. Кожен присутній мав змогу долучитися до участі в цих конкретних справах, запропонувати свою допомогу та посильну участь.

Завершувалось чування молитвою прослави, подякою за цей час благодаті й за можливість бути тут. Так само, як Ісус розсилав апостолів по всьому світу проповідувати Добру Новину, так о 6.00 ранку присутні священики благословили учасників. Наповнені Святим Духом, вони вирушили додому, на місця праці, до друзів та незнайомих ділитися отриманими дарам і примножувати плоди молитви.


До організації заходу долучилося багато осіб: о. Микола Лучинський та інші священики та парафіяни із храму Христа-Царя, сестри зі Згромадження Служниць Святого Духа та зі Згромадження Учениць Божественного Вчителя, служителі Школи Марії Християнського Життя та Євангелізації з Красилова, жіноча молитовна спільнота «Силоам», парафіяни та молодь із Мацьківців, Шаровечки, парафії Ракове й інші добродії, які своїми харизмами послужили на благо Церкви. 

Марічка Люба

За темою:
«Милосердя без теорії» ‒ день зосередження для молоді відбувся у Хмельницькому
Зустріч Францисканської молоді в Баранівці
Зустріч молоді у Тиврові

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий