Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Дух провадить нас, аби ми стали правильною сіллю та правильним світлом для світу. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 23 травня 2018 року
10:35 П'ятниця 0 347
1-06-2018, 10:35

Святий Дух провадить нас, аби ми стали правильною сіллю та правильним світлом для світу. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 23 травня 2018 року

Християнське життя – ІІ: Таїнство Миропомазання – І. Християнське свідчення
Дорогі брати і сестри, доброго дня!

Після розмов про хрещення ці врочисті дні П’ятдесятниці спонукають нас замислитися про свідчення, до якого Дух пробуджує охрещених, наповнюючи їхні життя й відкриваючи їх задля блага інших. Ісус доручив своїм учням велику місію: «Ви – сіль землі, ви – світло світу» (пор. Мт 5, 13-16). Це образи, які змушують замислитися про наші вчинки, бо ж як нестача, так і надлишок солі робить їжу несмачною, а брак або надмір світла заважає бачити. По-справжньому зробити нас сіллю, яка дає смак і захищає від зіпсуття, і світлом, що осяє світ, може лише Дух Христа! І це – той дар, який ми отримуємо у Таїнстві Миропомазання, Конфірмації, про яке я сьогодні й хочу поміркувати разом із вами. Воно називається конфірмацією – «скріпленням», «підтвердженням» – бо підтверджує хрещення і зміцнює його благодать (пор. Катехизм Католицької Церкви, 1289); а також миропомазанням, бо ми отримуємо Духа через помазання миром – запашною олією, яку освятив єпископ. Цей термін нагадує про Христа, помазаника Духа Святого.

Відродження до божественного життя у хрещенні – це перший крок; відтепер необхідно поводитися, як дитя Боже, тобто наслідувати Христа, Який діє у святій Церкві, віддатися й долучитися до Його місії у світі. Ось що дає помазання Святого Духа: «Без Твого струміння чахне все створіння» (Секвенція П’ятидесятниці). Без сили Святого Духа ми нічого не можемо робити: саме Дух надає нам витривалості й сил рухатися вперед. Усе життя Ісуса оживлене Духом, і життя Церкви та кожного з її членів провадить той самий Дух.

Ісус, Якого Богородиця зачала від Святого Духа, почав Свою місію, коли Його після купелі в Йордані освятив Дух, Який зійшов із неба і перебував над Ним (пор Мк 1, 10; Йн 1, 32). Він прямо каже про це в синагозі в Назареті: яка прекрасна ця сцена, коли Ісус приходить і оголошує Себе, неначе надає Своє посвідчення особи в назаретській синагозі! Послухаймо, як Він це робить: «Господній Дух на Мені, бо Він мене помазав. Послав Мене нести Добру Новину бідним» (Лк 4, 18). Ісус відкриває Себе в синагозі Свого села як помазаника – того, хто помазаний Духом.

Ісус сповнений Духа Святого – і Він також джерело Духа, Якого чекаємо від Отця (пор. Йн 15, 26; Лк 24, 49; Діян 1, 8; 2, 33). Справді, у навечір’я Пасхи Воскреслий дихнув на учнів і сказав їм: «Прийміть Духа Святого» (Йн 20, 22); і в день П’ятдесятниці сила Духа сходить на апостолів, як ми про це знаємо, у надзвичайний спосіб (пор. Діян 2, 1-4).

«Подих» Воскреслого Христа наповнив життя й легені Церкви, і вуста учнів, «сповнені Духом Святим», відкрито проголошували всім великі справи Божі (Діян 2, 1-11).

П’ятдесятниця, яку ми врочисто святкували минулої неділі, стала для Церкви тим, чим для Христа було отримання Духа в Йордані. А ще П’ятдесятниця – це місіонерський порух до того, аби спрямувати своє життя на освячення людей, на славу Божу. Дух Святий діє в кожному таїнстві, а якраз у миропомазанні «вірні отримують Святого Духа як дар» (Павло VI, Ап. конст. «Divinae consortium natrue»). І в мить помазання єпископ каже такі слова: «Прийміть знамення дару Духа Святого»; це великий дар Божий – Святий Дух. Кожен із нас має в собі Духа. Дух є в нашому серці, у нашій душі. І Він провадить нас у житті, аби ми стали правильною сіллю та правильним світлом для світу.

Якщо у хрещенні Святий Дух сповнює Собою в Христі, то в миропомазанні Христос наповнює нас Своїм Духом, освячує Своїх свідків і причасників, які поділяють із Ним принципи життя й місії, узгоджені з планами небесного Отця. Свідчення миропомазаних показує, що вони прийняли Духа Святого і готовність бути слухняними Його творчому натхненню. А як можна побачити, що ми отримали Дар Духа? Якщо ми виконуємо справи Духа, якщо ми говоримо мовою, якої навчив нас Дух (пор. 1 Кор. 2, 13). Християнське свідчення полягає в тому, щоб робити тільки те й усе те, про що Дух Христа просить нас, надаючи нам сил це чинити.

Франциск, Папа
Ватикан, площа святого Петра
23 травня 2018

Переклад КМЦ за vatican.va

За темою:
Дух Святий у Месі
Чинити те, що чинив Христос, – це християнська святість. Слово Папи на загальній аудієнції 4 квітня 2018 року
Ми споживаємо Тіло Христове, щоб стати Його живим Тілом у світі. Слово Папи на загальній аудієнції 7 березня 2018 року

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий