Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Розмаїття Євхаристійних молитов
15:20 Середа 0 574
9-05-2018, 15:20

Розмаїття Євхаристійних молитов

Отож, у Римському Месалі є десять Євхаристійних молитов. Перша, яку називають Римським каноном, була єдина для Церкви впродовж 1600 років. Цей текст точно закріпив спосіб і зміст молитви стародавньої Церкви. Після Другого Ватиканського Собору Апостольська Столиця поступово підготувала інші варіанти Євхаристійної молитви, як сягаючи по давню традицію, літургійне багатство Церков Сходу, так і редагуючи нові тексти, ґрунтовані на біблійному переказі.

Друга Євхаристійна молитва, яку сьогодні використовують найчастіше, була відома вже на початку ІІІ століття. Але тільки після Другого Ватиканського Собору їй повернули місце у Літургії. Це молитва лаконічного, стриманого римського стилю, проте в її коротких реченнях міститься велике багатство. Від нагадування про святість Бога вона провадить нас до підкреслення того, що все спасіння сталося для нас і що творчою силою цього чину була добровільна жертва Ісуса Христа. Його смерть і воскресіння – це, яка каже молитва, «хліб життя і чаша спасіння».

Третя Євхаристійна молитва розпочинається словами «Воістину святий Ти, Боже, і слушно славить Тебе все Твоє створіння». Вона висловлює захоплення сотвореним світом і вдячність Богові-Творцю, якого «слушно славить все творіння».

Четверта Євхаристійна молитва містить загальний спомин історії спасіння. Її зміст схожий на Символ віри, тому четверту Євхаристійну молитву не використовують у неділі та свята, аби не повторювати ті самі істини віри. Ця молитва зачерпнула чимало багатства з духовності Східної Церкви. У ній ми чуємо, що вся Церква – це таїнство, яке разом із Христом бере участь у Його Страстях, смерті й воскресінні.

П’ята Євхаристійна молитва, яка має чотирикратні префації й заступницькі молитви, нагадує нам, що Бог керує Своєю Церквою, що Ісус – наша дорога і взірець любові та що шлях, яким іде Церква, має привести всіх християн до єдності.

Дві наступні Євхаристійні молитви про примирення насамперед підказують нам, що примирення – це завжди повернення до Отця, яке становить фундамент людської злагоди та миру. Ці молитви варто використовувати насамперед під час Великого Посту.

Три Євхаристійні молитви для Меси за участю дітей проголошують, що Бог – це наш Отець, що Бог нас любить і що кожна дитина покликана до вдячності Богові.

Закликаємо священиків щедро користуватися широким вибором Євхаристійних молитов, не застосовувати лише найкоротшу з них (тобто другу) та використовувати зміст Євхаристійних молитов як підставу для проповідей.

Джерело – «Літургійні передмесальні катехези»

За темою:
Жодна молитва не сприяє сопричастю з Ісусом так, як та, якої навчав нас Він Сам. Слово Папи на загальній аудієнції 14 березня 2018 року
Ми споживаємо Тіло Христове, щоб стати Його живим Тілом у світі. Слово Папи на загальній аудієнції 7 березня 2018 року
Господь просить нас про дуже мало – і так багато дає нам. Слово Папи на загальній аудієнції 28 лютого 2018 року

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Катехетика 09:21 Субота 0 759 Дух Святий у Месі Для багатьох християн Святий Дух залишається Великим Незнайомцем, а тому й «неприсутнім» у побожності та в особистій молитві. Але ж кожне наше приватне чи публічне, не кажучи вже про літургійне, звернення до Бога відбувається в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.