Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Між молитовним життям і служінням ближньому нема протиставлення
12:38 Неділя 0 226
22-04-2018, 12:38

Папа: Між молитовним життям і служінням ближньому нема протиставлення

Сьогодні, коли люди часто такі заклопотані, що не знаходять часу слухати Божий голос, бенедиктинські монастирі – це ніби оази, де можна відкрити красу тиші й віднайти себе. Думками про це Папа Франциск ділився в четвер, 19 квітня 2018 року, під час зустрічі з представниками чоловічих і жіночих монастирів Бенедиктинської конфедерації, нагодою для якої стало 125-річчя цього об’єднання.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Хочу висловити вдячність за цінний внесок бенедиктинців у життя Церкви в кожній частині світу протягом майже тисячі п’ятисот років», – сказав Понтифік. У контексті річниці він згадав Папу Лева ХІІІ, який подбав про об’єднання всіх бенедиктинців і заснування в Римі спільного дому молитви та студій, що посприяло тому, аби «бенедиктинці всього світу ще глибше переживали дух сопричастя з Петровою столицею та між собою».

Папа звернувся до гасла бенедиктинської духовності: «Ora et labora et lege» – «Молитва, праця та навчання». «У контемплятивному житті Бог часто об’являє Свою присутність неочікувано. Роздумуючи на Божим словом під час lectio divina, ми покликані до набожного слухання Його голосу, щоб жити в постійній і радісній слухняності. У наших серцях, готових приймати несподівані дари, які Бог завжди готовий нам давати, молитва породжує дух оновленої ревності, який у щоденній праці спонукає нас ділитися дарами Божої мудрості з іншими: зі спільнотою, з тими, хто приходить до монастиря в пошуках Бога, і з тими, хто навчається у ваших школах, колегіях та університетах».

Святий Бенедикт навчав послідовників «нічого не ставити перед Христом», щоб постійно бути пильними, готовими слухати Його та йти за Ним. І якщо святий Бенедикт був, за словами святого Папи Григорія Великого, «світлою зорею» в час, позначений глибокою кризою цінностей, то це тому, що «зумів розрізняти між суттєвим і другорядним в духовному житті, ставлячи в центрі Господа». «Зумійте також і ви, його діти, практикувати розпізнавання, аби розрізняти те, що походить від Святого Духа, від того, що походить від духа світу чи від диявольського духа», – побажав Папа.

Його Святість зауважив, що бенедиктинська харизма гостинності «цінна для нової євангелізації», адже дає змогу «зустрічати Христа в кожній людині, яка прибуває, допомагаючи тим, хто шукає Бога, прийняти духовні дари, які Він має в запасі для кожного з нас». Папа також відзначив залученість бенедиктинців у екуменічний і міжрелігійний діалог, заохочуючи й надалі звершувати цю «важливу для Церкви й для світу діяльність». «Насправді нема протиставлення між контемплятивним життям і служінням іншим. Бенедиктинські монастирі, чи то в містах, чи далеко від них, – місця молитви й гостинності. Ваша стабільність важлива для людей, які прибувають, шукаючи вас. У цій зустрічі присутній Христос: Він у монахові, у паломникові та в нужденному».

Папа згадав і про іншу сферу служіння бенедиктинців – освітню. «Закликаю вас, – сказав він, – передавати учням, разом із необхідними знаннями та поняттями, також засоби, потрібні для того, щоб вони могли зростати в тій мудрості, яка спонукає безперервно шукати Бога; у тій самій мудрості, яка приведе їх до взаєморозуміння. Адже всі ми – Божі діти, брати й сестри в цьому світі, який дуже спраглий миру».

За темою:
Папа: Станьмо за прикладом Ісуса хлібом, розламаним для інших
Папа: Коли Господь запалює серце, неможливо загасити надію
Папа на батьківщині єпископа Антоніо Белло ‒ попередника його пастирського стилю

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.