Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа, вмиваючи ноги в’язням: Ісус ризикує з кожним із нас

Папа, вмиваючи ноги в’язням: Ісус ризикує з кожним із нас

Ісус прийшов щоб служити нам, Він не «вмиває рук», як Пилат, а схиляється над загубленою вівцею, ризикуючи поранитися терням. Зокрема про це говорив Папа Франциск у проповіді під час Меси Господньої Вечері» у Великий Четвер, 29 березня 2018 року, в римській в’язниці «Regina Coeli».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Месу Понтифік відслужив на престолі, який привіз у подарунок для цього пенітенціарного закладу. Він розпочав проповідь зі слів, якими Ісус звернувся до учнів після вмивання ніг: «Я дав вам приклад, щоб і ви те саме чинили». Умивання ніг – це те, що робили невільники чи слуги. Й Ісус виконує це служіння, «аби дати нам приклад того, як і ми повинні служити одні одним».

Папа нагадав, як одного разу двоє учнів, «які хотіли зробити кар’єру», попросили Ісуса про можливість зайняти важливі місця поряд із Ним. А Він, «поглянувши на них з любов’ю, бо завжди на всіх дивився з любов’ю», відповів: «Не знаєте, про що просите». «Ісус перевертає історичний, культурний звичай тієї епохи, та й нашої також: той, хто командує, щоб бути добрим очільником, мусить служити. Часто думаю – не про теперішні часи, бо кожен іще живий і може змінитися, тож не можемо судити, а про історію: скількох воєн вдалося б уникнути, якби численні царі, імператори, глави держав зрозуміли це Ісусове повчання й замість того, щоб наказувати, бути жорстокими, вбивати людей, робили те, чого Він навчав».

«Ісус приходить, щоб служити нам. А на знак того, що Він служить нам сьогодні тут, у "Regina Coeli”, Він захотів обрати 12 з вас, як 12 апостолів, щоб обмити ноги. Ісус ризикує з кожним із нас. Знайте про це: Ісус – це Ісус, Він не Понтій Пилат. Ісус не знає, що таке “вмити руки”... Сьогодні я, такий самий грішник, як і ви, представляю Ісуса, стаю Його посланцем. Сьогодні, коли схилюся перед кожним з вас, подумайте: “Ісус ризикнув в особі цього чоловіка, цього грішника, прийти до мене та сказати, що любить мене”. Ось що значить служіння! Ось який Ісус: Він ніколи не покине й ніколи не втомлюється нам прощати».

Далі Святіший Отець, наслідуючи жест Ісуса під час Тайної Вечері, обмив ноги дванадцятьом в’язням. Це були вихідці з семи країн: четверо італійців, п’ятеро філіппінців, двоє марокканців, молдаванин, нігерієць і сьєрра-леонець. Восьмеро з них – католики, один – православний, інші – мусульмани та буддист.



За темою:
Господній поклик унікальний та особистий. Послання Папи Франциска з нагоди 33-го Світового дня молоді (Вербна Неділя, 25 березня 2018)
Близькість – це ключ до милосердя і ключ до правди. Проповідь Папи Франциска під час Меси освячення мира у Великий Четвер
Папа: Богослужіння Пасхального Тридення – це переживання суті нашої віри
Новини з Ватикану Папа: До чого нас спонукає цей Великдень 2018 року? Несподіванка, поспіх і питання. Ці три слова були в центрі роздумів Папи Франциска, якими він імпровізовано поділився після прочитання Євангелія на Месі, що відбулвся 1 квітня 2018 року на площі святого Петра з нагоди Христового Воскресіння. Зазначимо, що згідно із прийнятим звичаєм, євангелький уривок про прихід Марії Магдалини та Ісусових учнів до порожнього гробу був прочитаний латинською та грецькою мовами.