Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа прийняв учасників 91-ї Пленарної Асамблеї R.O.A.C.O.
18:08 Субота 0 999
23-06-2018, 18:08

Папа прийняв учасників 91-ї Пленарної Асамблеї R.O.A.C.O.

Під час аудієнції у Ватикані Папа Франциск вручив членам R.O.A.C.O. промову, у якій подякував за солідарність, підтримку та сприяння Східним Католицьким Церквам у їхніх місії свідчення та євангелізації.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Запрошую вас із вдячністю пригадати давні часи й особливо обличчя людей – деякі з них уже закінчили своє земне паломництво, – які в Конгрегації й у кожній вашій організації зробили свій внесок у зусилля допомоги та милосердної любові», – такими словами розпочинається промова, яку Папа Франциск приготував для учасників 91-ї Пленарної Асамблеї R.O.A.C.O. (Ради організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам). Вона з 19 до 22 червня тривала в Римі при Генеральному домі Отців Єзуїтів у рамках святкування 50-ліття свого заснування.

Папа про ситуацію на Близькому Сході

Приймаючи доброчинців у п’ятницю, 22 червня 2018 року, в Апостольському палаці у Ватикані, Понтифік експромтом вирішив поділитися деякими думками, вручивши заздалегідь приготований текст. Він звернув увагу на великі страждання християн на Близькому Сході й на зменшення кількості християн у регіоні, який є «колискою християнства».

Тому Глава Католицької Церкви подякував за допомогу й турботу про Близький Схід, адже там існують давні християнські Церкви з їхніми традиціями та богословською та духовною спадщиною, яку необхідно зберегти. За його словами, на цих землях панує великий гріх «прагнення влади» та гріх війни, через що страждають найбідніші. Але є також наш спільний гріх, що полягає в непослідовності між вірою та життям. У цьому контексті Папа особливо закликав людей, які проповідуючи вбогість, ведуть невідповідний стиль життя, аби вони ділилися і братами й сестрами.

Рік Божої благодаті

У написаній промові Понтифік пригадав: у Святому Письмі зазначено, що 50 року звучав «shofar», тобто ріг, який сповіщав про рік звільнення рабів, скасування боргів, повернення земель у власність; усе це ґрунтувалося на усвідомленні безкорисного великого дару, який Господь зробив Своєму народові. За цієї нагоди Єпископ Рима запрошує пригати 50-літню історію R.O.A.C.O., а зокрема, усіх осіб, які зробили свій цінний внесок, допомагаючи Східним Католицьким Церквам.

Розгляд проектів та їхня матеріальна реалізація, яка стає можливою завдяки щедрій підтримці багатьох вірних у всьому світі, уможливила багатьом Східним Католицьким Церквам розвиватись як на території батьківщини, так і на поселеннях, і нести людям євангельське свідчення. За словами Папи, це свідчення було випробуване поневіряннями та переслідуваннями спершу з боку тоталітарних режимів Східної Європи, а пізніше – різними формами фундаменталізму та фанатизму й конфліктами, зокрема, на Близькому Сході.

Наслідки конкретної солідарності

«Конкретна солідарність, яку ви виявили, вийшла назустріч надзвичайним ситуаціям воєн і міграційних процесів, але, передусім, вона змогла гарантувати життя Церков, душпастирську та євангелізаційну діяльність, соціальні і благодійні роботи. Усе це виявляє обличчя Христової Церкви, яка звіщає Євангеліє ділами та словами, уприсутнюючи милосердя Самого Бога щодо кожної людини», – пише Глава Католицької Церкви, зазначаючи, що рік Божої благодаті завжди має вимір як зовнішнього, так і внутрішнього визволення, тобто звільнення серця людини, пригнобленого гріхом.

Завдання Східних Католицьких Церков

Східні Католицькі Церкви, живі свідки апостольських часів, покликані в особливо зберігати та поширювати іскру вогню П’ятидесятниці: покликані кожного дня наново відкривати власну пророчу присутність там, де вони перебувають, починаючи від Єрусалиму, Святого Міста, ідентичність і особливе покликання якого залишається незмінним, незважаючи на різні труднощі та політичні дискусії, а присутність християн не надто численна.

Папа побажав, щоби з тих святих місць, де мрія Бога здійснилася у Таїнстві Втілення, Смерті та Воскресіння Ісуса Христа, вийшов оновлений дух мужності, який оживить християн Святої Землі та Близького Сходу для усвідомлення та виконання їхнього особливого покликання. Сини та доньки Східних Католицьких Церков, завдяки також допомозі R.O.A.C.O., мають змогу давати свідчення того, що й сьогодні ще варто жити та терпіти за Євангеліє навіть переслідування; адже Євангеліє – це радість та життя людей усіх часів.

Подяка Папи за доброчинність

Наостанок Понтифік ще раз дякує членам R.O.A.C.O. за те, що вони конкретними жестами милосердної любові підтримують життя та діяльність Східних Католицьких Церков і Святого Престолу в його місії задля єдності усіх християн. «Найдорожчі, нехай постійна Божа допомога завжди супроводжує вас у вашій діяльності. Від щирого серця уділяю усім вам Апостольське благословення, яке поширюю на організації, які ви представляєте, та ваші родини і спільноти, до яких належите», – закінчив свою промову Папа Франциск, просячи так само молитися за нього.
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 135 Папа: «Далі молімося за мир в Україні та в усьому світі» Папа Франциск побажав, аби криза, спровокована війною в Україні, стала викликом для мудрих державних мужів у будуванні миру, що ґрунтується не на рівновазі озброєнь і страхові, але на взаємній пошані між народами і цивілізаціями.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.