Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 червня, п'ятниця
18:41 Четвер 1 187
7-06-2018, 18:41

Літургія на кожен день, 8 червня, п'ятниця

ПРЕСВЯТОГО  СЕРЦЯ  ІСУСА (біл) Урочистість
УРОК СВЯТОСТІ

Стаємо разом біля вівтаря Христового, з якого сьогодні по-особливому струменіють джерела святості і благодаті. Відкрите для нас Пресвяте Серце – це книга життя, яка як вказівник веде наші думки і серця до досконалішого християнства, а також людства з цінностями. Закінчуючи II Тиждень Виховання огортаємо молитвою усіх тих, яким не байдуже благополуччя молодої людини. Нехай Євхаристія буде для них силою, щоб ставити високі вимоги на шляху до істинних християнських цінностей.


АНТИФОН НА ВХІД
Помисли Його серця від роду й до роду, * щоб рятувати від смерті життя тих, що уповають на Його ласку, * і живити їх у голоднечі. (Пор. Пс 33 (32), 11. 18-19)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, ми віддаємо честь Серцю Твого возлюбленого Сина і прославляємо великі благоді йства Його любові, * вчини, щоб ми з цього джерела небесних дарі в отримали щедрі благодаті. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 11, 1. 3-4. 8в-9
Читання з Книги пророка Осії
Так говорить Господь Бог: «Коли Ізраїль був дитятком, Я полюбив його, і з Єгипту Я покликав мого сина. Я самий, Я вчив Ефраїма ходити, брав їх за руки, але вони не розуміли, що то Я доглядав їх. Я притягав їх людяними мотузками, – поворозами любові.  Я був для них, неначе ті, які здіймають ярмо в них із шиї. Я нахилявсь над ними й давав їм їсти. Серце моє в Мені обернулось, зворушився ввесь жаль Мій. Не виконаю палаючого гніву Мого, не буду нищити більше Ефраїма, бо Я – Бог, не людина; Святий посеред тебе; Я не вломлюся в місто».   Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ

Іс 12, 2. 3-4б. 4вг-5
Будете пити із джерел спасіння.
Ось Бог – моє спасіння! *
Я уповаю і не боюся,
бо Господь моя сила й моя пісня, *
Він – моє спасіння!
Ви будете з радістю черпати воду *
з джерел спасіння.
Хваліте Господа, *
признавайте Його Ім’я!
Розголосіть між народами про Його подвиги, *
нагадуйте, що Ім’я Його величне!
Співайте Господеві, бо Він учинив велике; *
нехай дізнаються про це по всій землі!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Еф 3, 8-12. 14-19
Читання з Послання святого Павла Апостола до ефесян
Брати! Мені, найменшому з усіх святих, дана ця благодать: благовістити між язичниками незбагненне багатство Христа і просвітити всіх, у чому полягає здійснення таємниці, що від віків була схована в Бозі, Котрий усе створив через Христа, щоби правителям і владам на небесах тепер могла виявитися через Церкву багатогранна Божа премудрість, згідно з відвічним рішенням, яке Він здійснив у Ісусі Христі, нашому Господі, в Котрому ми маємо відвагу й доступ у надії через віру в Нього. Для цього я схиляюсь на свої коліна перед Отцем Господа нашого Ісуса Христа, від Якого має ім’я кожна родина на небесах і на землі, щоби за багатством Своєї слави Він дав вам через Свого Духа зміцнитися силою у внутрішній людині, щоби через віру Христос оселився у ваших серцях, аби ви, укорінені й засновані на любові, разом з усіма святими змогли зрозуміти, що це за ширина й довжина, висота й глибина, і пізнати Христову любов, яка сягає за межі пізнання, щоб наповнилися ви всякою Божою повнотою.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть ярмо Моє на себе й навчіться від Мене,
бо я лагідний і сумирний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 19, 31-37
† Читання святого Євангелія від Йоана
Оскільки була п’ятниця, то юдеї, щоб не залишилися на хресті тіла в суботу, тому що був великий день тієї суботи, просили Пилата, аби перебили їхні голінки й забрали. Тож воїни прийшли і перебили голінки першому й другому, розп’ятому з Ним. Підійшовши до Ісуса, побачили, що Він уже помер, і не стали перебивати Йому голінок. Але один з воїнів списом проколов Йому бік, і тут же витекли кров та вода. А той, хто бачив, засвідчив, – і правдиве його свідчення. Він знає, що каже правду, щоб і ви повірили. Бо сталося це, аби збулося Писання: “Кістка Його не буде поламана”. І знову ж, у іншому місці Писання говориться: “Будуть дивитися на Того, Кого прокололи”.  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ

До Бога, який через Серце Ісуса дав нам джерело усіх благодатей і свого милосердя, занесімо наші прохання:
1. За усіх пастирів Церкви, щоб з любов’ю і відданістю шукали тих, які відійшли від життя за християнськими цінностями.
2. За студентів і учнів, про мудрість і витривалість на час навчання і екзаменів.
3. За усіх матерів, щоб могли прийняти і шанувати життя як дар твоєї любові, і щоб виховували своїх дітей до любові Бога і ближнього.
4. За дітей і молодь, які позбавлені хороших прикладів виховання, щоб дякуючи Твоєму світлу не блукали по звивистих дорогах життя.
5. За померлих батьків – перших вихователів, щоб Бог винагородив їм у небі зусилля, які вклали в християнське виховання дітей.
6. За нас самих, про чисті серця наповнені Божою любов’ю, щоб ми могли щедро черпати з джерел спасіння і реалізовувати своє покликання до святості.

Всемогутній Боже, вчини, щоб ми завжди черпали із джерел спасіння, реалізовували наше покликання до повноти життя і любові і проголошували світові велич Твоєї любові. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь на невимовну любов Серця Твого возлюбленого Сина, котрий віддав себе за нас, † щоб наш дар став угодною Тобі  жертвою * та умилостивленням за наші гріхи. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Безмежна любов Христа  (стор. 119)

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господь каже: “Коли спраглий хтось, * нехай прийде до Мене і п’є! * Хто вірує в Мене, у того ріки води живо ї з нутра потечуть”.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Нехай таїнство Твого вподобання, Господи, запалить нас вогнем святої любові, † щоб ми завдяки їй завжди линули до Христа * і вчилися розпізнавати Його у братах. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Brusansag
Додав Brusansag
12 червня 2018 16:42
Народ кто желает играть в современные игры на высоких настройках с динамичными теняими даже на самых слабых ПК или ноутах. Без лагов и фризов (Но нужен более менее нормальный инет). Читайте статья по настройке компа здесь. Видео по установке и настройке смотрите тут. Играю уже пол года на ведре 2005 г. Буду рад кому помог разорить буржуев игровой индустрии!!!
19:45 Середа 0 85 Літургія на кожен день, 21 червень, четвер Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Свідомість того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є, передусім, люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатись в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуя в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою й німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


Літургійний зошит 18:12 Субота 0 195 Літургія на кожен день, 17 червня, неділя (зел) ХІ Неділя звичайного періоду
Спільним у порівняннях, які Ісус використовує, щоб змалювати Царство Небесне, є ідея чогось непомітного, маленького на початку – зернини, кинутої в землю для дозрівання, гірчичного зерна. Щоб виросло збіжжя, щоб був хліб, має бути спочатку зернина. Це з наших щоденних змагань, самозречень, регулярної молитви, з нашої вірності Богу у малих речах бере початок величне Царство Боже.