Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 червня, понеділок

Літургія на кожен день, 25 червня, понеділок

(зел) Понеділок ХІІ звичайного тижня
Що з цього, що я когось засуджу? Осудження нічого не дає. Хіба що думку під заголовком: я кращий від інших. Приятель є для того, щоб тебе прийняв. А коли ти заходиш до святині, знай, що Бог не хоче тебе судити, але прийняти.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас пості йним трепетом та любов’ю Твого святого І мені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 17, 5-8. 13-15а. 18
Читання з Другої Книги Царів.
Тими днями Салманассар, асирійський цар, рушив проти усього краю, наступив на Самарію і держав її в облозі три роки. На дев’ятому році Осії здобув асирійський цар Самарію й одвів Ізраїля в Асирію й оселив їх у Халаху, при Хаворі, річці в Гозані, та по мідян- ських містах. А сталось так тому, що сини Ізраїля согрішили перед Господом, Богом своїм, який вивів їх з Єгипетської землі, з-під руки фараона, єгипетського царя, і шанували інших богів, і ходили звичаями народів, яких Господь вигнав з-перед синів Ізраїля. Все ж таки Господь остерігав Ізраїля й Юду через усіх своїх пророків і всіх видючих, кажучи: «Наверніться від ваших лихих доріг та пильнуйте заповіді Мої та установи Мої, згідно з усім законом, який Я запо- відав вашим батькам і який послав вам через Моїх слуг, пророків». Але вони не слухали, вони були більш тугошиї, ніж батьки їхні, які не вірили Господу, Богу своєму. Вони відкинули Його установи і Його завіт, який Він заключив з їхніми батьками, і перестороги Його, якими остерігав їх. І розгнівався Господь вельми на Ізраїля, і відкинув його від свого обличчя. Зосталось тільки коліно Юди. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 60, 3-4а. 4б-5. 12-13
Спаси нас, Боже, простягни правицю.
Боже, Ти нас відкинув і розпорошив, – *
Ти розгнівився;
однак, до нас повернися! *
Ти потряс і розколов землю.
Зціли її проломи, *
бо вона захиталася.
Ти навів на свій народ біду велику, *
вином приголомшення Ти напоїв нас.
Невже Ти, Боже, нас відкинув *
і не виступиш, Боже, з нашими військами?
Надай нам допомогу проти ворога, *
адже людська поміч марна.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяльне,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 1-5
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не судіть, щоб і вас не судили, бо яким судом судите, таким бу­дуть судити і вас; і якою мірою мі­ряєте, такою буде відміряно і вам.  Чому ж бачиш скалку, що в оці твого брата, а колоди, яка в твоєму оці, не відчуваєш? Або, як скажеш своєму бра­то­ві: Дай, витягну скалку з твого ока, ко­ли ось колода в твоєму оці? Лицеміре, спочатку вийми коло­ду зі свого ока, а тоді побачиш, як вий­няти скалку з ока брата твого».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи Христових слів, просі мо у Бога благодатей, щоб нам вистачило мужності змінювати світ на краще, розпочинаючи від самих себе:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, викорінюючи парості гріха та компромісу зі злом, дбала про чистоту віри і моральності.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він завжди вчив християн першими простягати руку прощення і примирення.
3. Молімося за уряд нашої країни, щоб, керуючи життям суспільства, він був взірцем дотримання всіх виданих ним законів.
4. Молімося за людей, яким несправедлива та упереджена оцінка з боку інших завдала непоправної шкоди, щоб Господь сам воздав їм справедливість.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Бог, остаточно очистивши їх від усякого бруду беззаконня, прийняв їх до свого Царства справедливості і миру.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли з любов’ю ставитися до тих, котрі провинились перед нами, а також зі смиренням приймати всі зауваження до себе з боку наших ближніх.

Боже наш і Отче, останнє слово завжди належить Тобі; допоможи нам Твоїми очима дивитись на кожного грішника, щоб і на нас самих звернув Ти свій милосердний погляд. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)