Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 листопада, понеділок
18:09 Неділя 0 126
4-11-2018, 18:09

Літургія на кожен день, 5 листопада, понеділок

(зел) Понеділок ХХХІ звичайного тижня
Критерії вибору тих, з ким хочемо дружити чи найчастіше зустрічати, далекі від ідеалів християнської любові. Слова Христа відкривають наші поверхневі рішення та запрошують подивитися на наше язичництво, що має джерело в егоїстичному бажанні приємно проводити час в обраній компанії. Любов Христа є інша: не дивиться на особу. Нас Бог любить, незалежно від того, який у нас маєток чи суспільне положення.


АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 2, 1-4
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Коли є якась втіха в Христі, коли є якась відрада в любові, коли є якась спільність духа, коли є якесь милосердя і щедрість, доповніть мою радість, щоб ви думали те саме, мали ту саму любов, були однодушні й однієї думки. Нічого не робіть наперекір чи з марнославства, але в покорі вважайте одне одного більшим за себе. Нехай кожний дбає не про своє, а про інших. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 131, 1. 2-3
Бережи, Боже, душу мою в мирі.
Господи, не пишалося моє серце, *
і не дивилися з погордою мої очі,
я не ганявся за великим *
і недосяжним для мене.
Хіба ж я не втихомирював і не заспокоював свою душу, як дитину, *
відлучену від грудей матері своєї;
моя душа – як відлучена від грудей дитина. *
Нехай Ізраїль покладає надію на Господа – віднині і довіку!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Йн 8, 31б-32
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо ви бу­де­те перебувати в Моєму слові,
тоді справ­ді будете учнями Моїми
і пізнаєте істину, а істина вас віль­ними зробить!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 12-14

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус говорив до одного начальника фарисеїв, який за­просив Його: «Коли ти справляєш обід або вечерю, не запрошуй своїх друзів, ані своїх братів, ані своїх родичів, ані багатих сусідів, щоб і вони тебе колись запросили, – і в цьому буде тобі винагорода. Але коли влаштовуєш гостину, клич бідних, слабких, кривих, слі­пих, – і будеш блаженний, бо не ма­ють чим тобі віддати; віддасться ж тобі у воскресінні праведних». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
В дусі любові до ближнього просімо Господа:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона зуміла переконати людей, що всі ми є братами, бо маємо одного Отця в небі.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб його жертовна служба людям навчила усіх нас, як служити іншим.
3. Молімося за всіх жителів світу, щоб вони усвідомили, що повинні допомагати один одному, а не ворогувати й воювати.
4. Молімося за бідних і нужденних, щоб суспільство не відкидало їх, а допомагало і підтримувало.
5. Молімося за померлих, про яких забули рідні, щоб молитва Церкви принесла їм братерську допомогу.
6. Молімося за нас, щоб ми до всіх людей ставилися як до своїх братів.

Господи Ісусе, Ти прийшов на цей світ і оточив себе найубогішими, пастухами й рибалками, прийди й сьогодні з допомогою тим найменшим в очах світу і завжди опікуйся ними. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, не­хай ця же­р­т­ва ста­не для Те­бе чи­с­тою, * а для нас – ще­д­рим да­ром Тво­го ми­ло­се­р­дя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Го­с­по­ди, Ти ме­ні  сте­ж­ку жит­тя по­ка­жеш, * на­по­в­ни ме­не ра­ді­с­тю Тво­го об­лич­чя, Го­с­по­ди.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Про­си­мо, Го­с­по­ди: при­множ в нас дію Тво­єї си­ли, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні не­бе­с­ни­ми тай­на­ми, * при­го­ту­ва­ли­ся отри­ма­ти ті обіт­ни­ці, які несуть Твої да­ри. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:19 Четвер 0 116 Літургія на кожен день, 16 листопада, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХХІІ звичайного тижня
Ми настільки переймаємось повсякденним життям, що часто не маємо часу думати про спасіння нашої душі. Ми хотіли б добре приготуватися навіть до кінця світу, і ставимось до цього по-людськи. Нам здається, що ми повинні подбати про речі матеріальні. Нам не спадає на думку, що в день приходу Христа не буде мати значення, чим володієш. Залишається тільки довіритися Його безмежній любові.
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Св. Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Св. Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Є покровителькою Шотландії.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви
Св. Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистеріанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 118)