Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 листопада, неділя

Літургія на кожен день, 4 листопада, неділя

(зел) XXХI Неділя звичайного періоду
Як не дивно, але в заповіді любові не написано про те, щоб любити усіх на світі, лише любити ближнього свого. Хоч Святе Писання заохочує до постави любові, яка огортає всіх, однак в самій заповіді маємо наказ любити ближнього. Набагато легше любити дітей в Африці, або ескімоса на Алясці, ніж свого сусіда, або тещу, або начальника на роботі. Легше нам мати 300 – 400 друзів у «Фейсбук», ніж відважитися порозмовляти з тим, хто є поруч. Цікаво, а чого більше Господь прагне?


АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА

Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 6, 2-6
Читання з Книги Второзаконня.
Мойсей промовив до народу, кажучи: «Бійся Господа, Бога твого, та й пильнуй усі установи й заповіді Його, які наказую тобі, ти сам і твій син, і син твого сина, по всі дні життя твого, щоб довголітнім тобі бути. Слухай же, Ізраїлю, і вважай, щоб ти виконував їх, щоб був щасливий та щоб розмножились ви вельми, як обіцяв тобі Господь, Бог твоїх отців, на землі, що тече медом та молоком. Слухай, Ізраїлю, Господь Бог наш, Господь єдиний. Любитимеш Господа, Бога твого, всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всією силою твоєю. Оці слова, що їх я заповідаю тобі сьогодні, мусять бути в твоєму серці». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 18, 2-3а. 3бв-4. 47 і 51аб
Буду любити Бога, мою силу.
Любитиму Тебе, Господи, моя сило. *
Господь – моя Скеля,
моя надійна опора, мій Спаситель, *
мій Бог, моя Скеля.
Я надіятимусь на Нього: Він – мій щит, *
ріг мого спасіння, мій притулок.
Я закличу до Господа, який хвали гідний, *
і від ворогів моїх врятований буду.
Живий Господь! Благословенна моя Скеля! *
Нехай звеличиться Бог мого спасіння!
Ти посилаєш велику перемогу своєму цареві, *
своєму помазанцю виявляєш милосердя.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 7, 23-28

Читання з Послання до євреїв.
Брати! Священиків першого Завіту було багато, оскільки смерть не давала залишатися їм, а Христос, перебуваючи вічно, має священ- ство нескінченне. Тому Він може навіки спасати тих, хто приходить до Бога через Нього, будучи завжди живим і заступаючись за них. Такого потрібно було нам Первосвященика: святого, невинного, непричетного до зла, відділеного від грішників, вищого за небо. Він не має потреби щодня, як первосвященики, приносити жертви, – спочатку за свої гріхи, а потім за гріхи народу, бо Він це зробив один раз, принісши самого себе. Адже Закон велів наставляти первосвящениками людей, які мають немочі, а слово клятви, що після Закону, настановило навіки досконалого Сина. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до Нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 12, 28б-34

† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу підійшов до Ісуса один із книжників і запитав Його: «Яка заповідь є першою з усіх?» Ісус відповів: «Перша є: Слухай, Ізраїлю: наш Господь Бог – єдиний Господь, і любитимеш Господа, Бога свого, всім серцем своїм, і всією своєю душею, і всім своїм розумом, і всією своєю силою”. І друга, подібна до неї: “Любитимеш свого ближнього, як самого себе!” Іншої, більшої заповіді від цих немає». І сказав Йому книжник: «Добре, Учителю, по правді відповів Ти, що Бог є один і немає іншого, крім Нього, і що любити Його всім серцем, усім розумом, усією силою, і що любити ближнього, як себе самого, – це більше за всякі всепалення та жертви». А Ісус, побачивши, що він розумно відповів, сказав йому: «Ти недалеко від Божого Царства!» І ніхто не наважувався Його більше запитувати. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос дав нам найбільшу заповідь – заповідь любові до Бога та ближнього, просімо, щоб все наше життя було служінням в дусі істинної любові:
1. Святіший Отець ревно дбає про те, щоб найменші цього світу, а особливо ненароджені, каліки та психічно хворі, були оточені належною опікою; молімося, щоб суспільство і держава дбали про них.
2. Наша Батьківщина потребує сьогодні злагоди, взаємної любові та духовності; молімося, щоб усі наші співвітчизники при- єдналися до духовної та матеріальної відбудови України.
3. Священики повинні вказувати, якою має бути любов до Бога і до ближнього; молімося, щоб вони зуміли подолати людську слабкість і стати втіленням любові у Церкві.
4. Діти-сироти особливо потребують любові; молімося, щоб Господь благословив їх, а люди ставилися до них з правдивою любов’ю та розумінням.
5. Душі в чистилищі потребують нашої допомоги; молімося, щоб всемилостивий Господь простив їх і з любов’ю прийняв до свого Царства.
6. На вівтарі Христос виявляє до нас любов, складаючи у жертву за нас своє Тіло; молімося, щоб ми також жертовно служили нашим ближнім.
Боже, наповни нас своєю любов’ю і вчини, щоб ми з правдивої любові до Тебе служили нашим братам. Через Христа, Господа нашого.

МО­ЛИ­Т­ВА НАД ДА­РА­МИ
Го­с­по­ди, не­хай ця же­р­т­ва ста­не для Те­бе чи­с­тою, * а для нас – ще­д­рим да­ром Тво­го ми­ло­се­р­дя. Через Христа, Господа нашого.

Пре­фа­ція на Не­ді­лі зви­чай­но­го пе­рі­оду № 20-27

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ

Го­с­по­ди, Ти ме­ні  сте­ж­ку жит­тя по­ка­жеш, * на­по­в­ни ме­не ра­ді­с­тю Тво­го об­лич­чя, Го­с­по­ди.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Про­си­мо, Го­с­по­ди: при­множ в нас дію Тво­єї си­ли, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні не­бе­с­ни­ми тай­на­ми, * при­го­ту­ва­ли­ся отри­ма­ти ті обіт­ни­ці, які несуть Твої да­ри. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії