Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні та душпастирські матеріали на першу суботу червня
11:53 Четвер 0 2 174
1-06-2017, 11:53

Літургійні та душпастирські матеріали на першу суботу червня

Перша субота місяця – 3 червня 2017 р.
МАЛІ ГОДИНИ НА ЧЕСТЬ НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (продовження)
(Пропозиція проповіді)
У Римсько-католицькій Церкві в Україні переживаємо Рік Фатімський, який розпочався від 13 травня і триватиме до 13 жовтня цього року. Минулого місяця щодня ми збиралися у храмі на травневі богослужіння, щоб віддати честь Пресвятій Діві Марії. Сьогодні, в першу Суботумісяця червня будемо придивлятися черговим старозаповітнім картинам, використаним у Малих Годинах для вираження правди про привілей Непорочного Зачаття Марії. Таким чином хочемо краще пізнавати Ту, яка так багато піклується про спасіння нас усіх.
Слався, Ковчег Завіту, * троне Соломона,
Прекрасна з фарб небесних * райдуго коштовна.
КОВЧЕГ ЗАВІТУ
У книзі Вихід читаємо, що Мойсей, організуючи ізраїльський культ в пустелі, отримав таке доручення:
«Зробиш кивот з дерева акації; два лікті з половиною завдовжки, півтора ліктя завшир і півтора ліктя заввиш.І облицюєш його щирим золотом, ізсередини і зверху облицюєш його, і на верху обведеш його кругом золотою листвою.
Спорудиш також і віко зі щирого золота, два лікті з половиною завдовжки і півтора ліктя завшир. Виготуєш двох золотих херувимів, кутим поробленням зробиш їх, по обох кінцях віка зробиш їх. Зробиш одного херувима з одного кінця, а другого херувима з другого кінця; суцільно з віком зробите ви херувимів по обидвох кінцях його.І простягатимуть херувими крила вгору, покриваючи ними віко, а обличчя їх одне до одного, до віка нехай будуть звернені обличчя херувимів.І покладеш віко на ковчезі зверху, а в кивот вкладеш Свідоцтво, що я дам тобі.» (Вих25,10-11.17-21).
Цей кивот (скриня) був зроблений з досок акації і покритий золотою пластиною. Під час мандрівки Ізраїля з Синая в Обітовану Землю він служив як переносне святилище і був знаком присутності Бога серед свого народу. Після завоювання Ханаана кивот поклали в Шіло, де в епоху суддів був центр релігійного життя Ізраїля. У моменти загрози брали ковчег у бій на знак того, що сам Господь очолює військо у священній війні. Ковчег ототожнювали з славою Ізраїля. Його захоплення филистимлянами був передвісником катастрофи: «Відійшла від Ізраїля слава, бо взято ковчег Божий.» (1 Цар 4, 22).
Найважливішою подією в історії ковчега було його урочисте перенесення в Єрусалим, який Давид вибрав на столицю об'єднаного царства. Пов'язаний з цим епізод, описаний в книзі Самуїла, коли під час перевезення ковчега, доторкнувся до неї один з провідних команди. "Та гнів Господній запалав на Уззу, і Господь ударив його там таки за цю смілість і він помер там коло ковчегу Божого.Давид засумував, що Господь вразив Уззу, і місце те називається Перец Узза по цей день.Злякавсь Давид того дня перед Господом і мовив: “Як же ввійти Господньому ковчегові до мене?”І не хотів Давид перевозити Господнього ковчегу до себе, в Давидгород, а завіз його в дім Оведедома, з Гату." (2 Сам 6,7-11).
Якщо ми порівняємо цей уривок з описом візиту Марії в дім Єлизавети (Лк 1,39-45), ми помітимо деякі збіжності навіть у формулюванні. Єлизавета, побачивши Марію висловлює свою негідність, питаючи, подібно як Давид перед ковчегом: "І звідки ж мені це, щоби до мене прийшла Мати мого Господа" Подібне також закінчення цих двох уривків: "Тож Марія перебула в Єлизавети якихось три місяці й повернулася до свого дому."(Лк 1,43.56).
Можна припустити, що св Лука побачив у Пресвятій Матері виповнення того, що заповідав образ ковчегу завіту. Ковчег символізував лише присутність невидимого Бога серед свого народу. У ньому зберігали кам'яні скрижалі Закону, тобто свідоцтво про прийняття Слова Божого в Ізраїлі (Втор 10,1-5). Там також було заховане начиння з манною – на згадку про чудову їжу під часу мандрівки у пустелі (Вих 16,32-34). В дівочому лоні Діви Марії реально замешкало "Слово, яке стало тілом» (Йн 1,14) і "справжній хліб з неба» (Йн 6,32).
Історичний ковчег було втрачено назавжди після зруйнування Храму в Єрусалимі вавилонянами в шостому столітті до нашої ери. Свідок цієї поразки, пророк Єремія каже вигнанцям забути про старий ковчег і направляє їхні думки до вищої реальності, до Єрусалиму небесного, яка буде престоломГоспода (Єр 3,16н). Про це бачення говоритиме Апокаліпсис св. Йоана: "І відкрився Божий храм на не­бі, і з’явився ковчег Його Завіту в Його храмі, й зчинилися блискавки, голоси, громи, землетрус і великий град." (Одкр 11,19) Таким чином, незважаючи на знищення найбільшої святості Старого Завіту, його духовна спадщина збереглася в Церкві Христовій Це стало можливим завдяки смиренному "Фіат"Марії. У міру того, як на ковчезі завіту спочивала золота переблагальня, знак Божого прощення, так у тілі Марії став людиною Посередник Нового Завіту, якого «Бог дав як жертву при­ми­рення в Його крові через віру, щоби показати cвою справедливість у про­щенні раніше вчинених гріхів," (Рим 3,25). Зрозуміло, що у католицькій традиції ковчег завіту став символом Матері Ісуса, я якоїна подобу посоху Аарона вирос чудотворний паросток із пня Єссея. Оспівуючи Богородицю, Св. Єфрем, славить Її в незліченних образах: „Істинний Ковчегу,небесна Карто, з усіх найрозсудливіша і наймудріша, незаймана Зірнице; найсвятіша Утішителько і Провіднице всіх, Пресвята Діво! О Купино неспалима, о незгоріла вільна земля,розквітлий Паросток Аарона, який насправді був Паростком, а Син Твій – квіткою” (TMB 1,69).
Молитва в інтенції винагородження
перед св. Розарієм
Царице святого Розарію! Ось ми преклоняємо коліна у молитві, щоб у першу суботу місяця молитися Розарієм, про який Ти просила. Ми хочемо ним винагороджувати за свої гріхи, гріхи наших рідних і близьких, гріхи нашої Батьківщини і всього світу. Прагнемо молитися особливо за тих, хто далеко відійшов від Бога і найбільше потребує Його милосердя. Підтримай нас благодаттю, щоб ми пам’ятали про намір, який Ти нам визначила. Допоможи нам винагороджувати нашим розарієм страждання Твого Непорочного Серця і страждання Пресвятого Серця Ісуса.
Розарієві роздуми
II. ТАЄМНИЦІ СЛАВНІ
Вознесіння Ісуса
Зішестя Святого Духа
Укоронування Марії на Царицю неба і землі
Ми є міцно вкорінені в реальне життя. Про воскресіння ми найчастіше думаємо на Великдень. Але навіть тоді ми швидше задумуємося про воскресіння Ісуса, а не про воскресіння нашого власного тіла. По всьому світі в клініках пластичної хірургії не бракує пацієнтів, які бажають зробити операцію, щоб незважаючи на старіння виглядати молодими і красивими. Ілюзія, що таким способом зупиниться час, це втеча від реальності. Це своєрідне сучасне протезування довговічності.
Воскресіння Христове відкриває нам шлях до нашого воскресіння, до вічного життя в Бозі, котрий нас безмежно любить. Маємо участь у вічному житті тут, на землі, якщо ми живемо в освячуючій Божій благодаті. Учні замкнені в світлиці боялися не тільки євреїв. Вони відчували страх перед зустріччю з воскреслим Учителем. Вони думали, що Христос скаже їм, коли вони прийде? Як ставитиметься до них за зраду і втечу з Гетсиманії? І коли Ісус станув серед них, Він сказав такі слова: «Мир з вами.» Жодного докору або догани, жодних коментарів. Постав перед ними без слова осуду! Це перевершило усі очікування учнів. Ісус дав їм новий шанс, нове життя.
Кожен гріх народжує в душі тривогу і страх. Визнання своїх гріхів в Таїнстві Покаяння відновлює втрачений мир і радість серця. Примирення з Богом є нашим безперервним воскресінням до життя в Його благодаті.
Наша батьківщина є на небесах. Тут, на землі ми тільки тимчасово. Наше земне життя як дорога, що веде до вічності. Для деяких це лише засіб для досягнення мети, для інших мета сама в собі. Що стосується останніх, то для них є важливим те, щоб дорога була гладка і широка, без стресів і невдач. Залежить їм на тому, щоб була дорога без зіткнень, тобто без перетинів з труднощами і проблемами. Тішучись високою якістю подорожі, взагалі не думають, куди і навіщо веде цей шлях.
Воскреслий Ісус вознісся на небо і показав нам мету нашого життєвого шляху. Кінцева мета, до якої ми повинні йти, це спасіння і вічне життя в Бозі. Від того, як ми сприймаємо реальність - з Богом або всупереч Йому; в любові до ближнього або на любові лише до себе - буде залежати наша вічність. Після смерті кожна людина піде на Божий суд. Тоді ті, котрі своє життя виповнили добром, підуть на воскресіння спасенних, а ті, хто віддав своє життя злому – на воскресіння проклятих. Якщо ми віримо тільки в небо це трохи замало. Також ми повинні вірити в існування пекла і зробити все для того, щоб захистити себе від нього.
Масова культура постійно створює і поширює свою продукцію. Результатом є однаковий світ моди, однакова людська поведінка, схожі потреби і прагнення. Дух світу робить те, що людина перестає бачити що-небудь поза горизонтом споживання. Це свого роду такий дух, який звертає нашу увагу на те, матеріальне, і повністю ігнорує те, що духовне. Якщо ми хочемо "мати" щораз більше, почнемо "бути" все менше і менше!
Зішестя Святого Духа на зібраних в горниці апостолів разом з Марією дало їм міць, щоб вийти на зовні і сміливо проголошувати Євангеліє. Дух істини, котрого Христос дав Своїм учням, вів їх до віросповідання і підтвердження його свідоцтвом мучеництва. Святий Дух веде кожного, хто піддається його дії, до реальності вічної. Дух Утішитель приходить до нас з розрадою і допомогою в нашій слабкості, пробуджує в нас прагнення добра і правди. Приносить з собою дари ті самі, які отримали апостоли. Як і вони, у нас теж є свої падіння і невірності, але Христос також і нас вибирає і дає нам Духа Свого, щоб ми могли йти і приносити рясні плоди.
Збіг виключно сприятливих обставин робить нас дуже щасливими. Життя здається нам набагато простішим. Світ бачимо в його яскравих кольорах. Проблеми не такі вже складні. Будь-які перепони не є важкими для нас. Людей, котрих зустрічаємо сприймаємо більш доброзичливо. Радість робить нас начебто «внебовзятими». Але це лише слабке віддзеркалення реальності, що нас чекає у вічності.
Марія була взята на небо з душею і тілом, і перша осягнула спасіння. Для нас паломників до вічної батьківщини Вона є джерелом втіхи і знаком надії. Бог не хотів, щоб Матір його Єдинородного Сина залишилася в могилі. Саме тому Творець дав Марії - найдосконалішій серед створінь - благодать воскресіння без досвіду смерті.
Марія оточує нас своєю материнської любов’ю і провадить нас до Христа. У Ньому є наше спасіння. Богородиця ніколи не затуляла собою Ісуса. Вона завжди вказує на Нього. З'єднані з Марією через віру, надію й любов йдімо до Христа, Подателя життя вічного, котре буде нашим участю після прийняття нас на небо.
Щовечора ми співаємо на Ясній Горі:. «Маріє, Царице світу...». Більш того, ми звертаємося до нашої Матері як до Цариці неба й землі. Прагнемо, щоб Марія, взята до слави небес, прийшла з допомогою нам в наших земних справах. В молитві ми запевняємо Богородицю, що ми з нею, пам'ятаємо про Неї і ми пильнуємо на кожен час. У цій молитві перш за все просимо Марію, що вона була з нами і заступалася за нас своєю молитвою і любов'ю; щоб Вона просила за нас перед престолом свого Сина, і була Посередницею в уділянні нам благодаті; щоб Вона пильнувала нас і захищала нас від втрати вічного життя.
Для Бога дурістю є мудрість світу цього, і те, що світ вважає дурним, є мудрістю в очах Бога. Саме тому Марія - скромна, тиха і слухняна Богу - для народу свого, здавалася не з цього світу. Життя Марії, Господньої Слугині, з цієї причини, власне з того приводу було увінчане Божою славою. Пречиста Діва є Царицею неба й землі, але чи також Царицею наших сердець? Марія - Цариця має право очікувати від нас виконування Її гарячих прагнень, котрі говорить кожному з нас: "Зробіть усе, що мій Син вам скаже!".
МОЛИТВА В ІНТЕНЦІЇ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПЕРЕД РОЗДУМАМИ
Найсвятіша Матір, Непорочна Маріє!
З радістю приймаю Твоє запрошення брати участь у Твоїх роздумах. У перші суботи Ти відкриваєш своє Непорочне Серце для кожного, хто прагне влити у своє серце ці найважливіші знаки, які Бог явив нам у Фатімі. Прошу Тебе: відкрий переді мною своє Серце. Насмілююсь просити про це зі смиренням, але й з дитячою сміливістю, бо прагну наслідувати Тебе, прагну жити любов’ю до Твого Сина, прагну завжди перебувати у стані благодаті і любити Твій святий Розарій, врешті, бо прагну всього, що я тільки можу пожертвувати в дусі відшкодування за грішників. Дай мені брати участь в Твоїх роздумах, а я обіцяю впроваджувати у життя Слово, яке Ти увіллєш до мого малого серця, щоб воно ставало щораз милішим Тобі, щораз ближчим Тобі, щораз більш подібним до Твого Непорочного Серця. Амінь.
МОЛИТВА ПРО ІНТЕНЦІЮ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПІСЛЯ СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ
Я люблю Тебе, Ісусе, Царю вічної любові, і приймаю Тебе з любов’ю Царе́м мого серця.
Прошу Тебе: сховай мене назавжди у своєму божественному Серці і прийми моє життя як дань вдячності за дар спасіння, який Ти даєш мені за посередництвом Непорочного Серця Марії.
О добра Матінко, перепрошую Тебе за мої гріхи, гріхи моєї сім'ї, гріхи Батьківщини і гріхи світу, котрі ранять Твоє Непорочне Серце! Щоби відшкодувати Тобі за всі страждання, яких ми, невдячні діти, Тобі завдаємо, жертвую Тобі нескінченну любов Ісуса, присутнього в моєму серці.
З любов’ю віддаю себе під Твоє царювання, щоб якнайшвидше воцарилося Твоє Непорочне Серце. Прибіжище грішників, молись за нас!
Літанії та молитви на вибір:
Літанія на честь Божої Матері Фатімської
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, Kyrie, eleison.
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, поклоняємось Тобі і прославляємо Тебе, Kyrie, eleison.
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, перепрошуємо Тебе за гріхи наші та усього світу, Kyrieeleison.
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, жертвуємо Тобі Тіло і Кров, Душу і Божественність Господа нашого Ісуса Христа, присутнього на усіх місцях землі, Kyrieeleison.
Боже, наш Отче, перед Твоїм обличчямми радіємо з планів Твоєї любові та милосердя, будь прославлений.
Боже, наш Отче, віддаємо Тобі честь разом з Марією, яку Ти нам дав за Матір,
Боже, наш Отче, дякуємо Тобіза те, що у своїй спасенній волі вчинив Марію Співвідкупителькою,
Боже, наш Отче, Ти прагнеш, щоб Вона могла нам об’являтись, повчати нас і напоумлювати,
Боже, наш Отче, дякуємо Тобі за фатімські об’явлення з посланням молитви, навернення і покаяння,
Отче світла, Ти від віків вподобав собі Марію та зберіг Її від усякої скверни, Тобі слава навіки.
Отче всемогутній, Ти приоздобивМарію сяйвом та міццю,
Люблячий Отче, Ти від початку історії вказав Марію, як переможну Жінку і знак надії,
Отче тричі святий, Ти в усій повноті звершив діло святості в Марії,
Отче, який посилаєш Духа Святого, щоб за згодою Марії сформував у Ній тіло і душу Спасителя,
Свята Діво Фатімська, радуйся.
Любляча Мати наша і Вихователько,
Мати, що діє через любов і доброту,
Провіднице на шляху спасіння,
Мати і Вихователько, яка сумує над нами,
Слугине Господня, котра пригадуєш про спасенне послання свого Сина - Спасителя,
Владичице ясніша над сонце, яка своїм світломпроникаєш нашу тьму,
Пресвята Діво Святого Розарію, до Тебе прибігаємо, Маріє.
У наших печалях, слабкостях і гріхах,
У внутрішніх травмах і стражданнях,
У духовному безсиллі і відчаї,
В утисках духовних і матеріальних проблем,
Щоб ми полюбили Твій Розарій, просимо Тебе, Мати Святого Розарію.
Щоб роздуми таємниць Святого Розарію показували нам правду нашого життя,
Щоб роздуми таємниць Святого Розарію переміняло наше життя,
Щоб молитва на Святому Розарії віддавала нас кожен раз повніше Богу і людям,
Щоб молитва на Святому Розарії сокрушала наші серцяiпросвіщала сумління,
Щоб молитва на Святому Розарії будила в нас святі прагнення,
Щоб молитва на Святому Розарії додавала сили чинити добро,
Щоб молитва на Святому Розарії інтегрувала наші серця в любові і єднала з Богом,
Провіснице миру iнаша Заступнице, заступайся за нами.
Щоб кожне серце прагнуло Божого миру,
Щоб в наших родинах міцнів дух любові та злагоди,
Щоб поранені родини отримали людську допомогу і відчували переможну міць благодаті,
Щоб ми вміли визнати свої помилки, вибачатись за них і пробачати іншим,
Щоб ми мали відкриті очі та серця на потреби ближнього,
Щоб постійно було в насживе прагнення євангельського навернення і переміни,
Щоб ми вміли йти шляхом християнського покаяння,
Щоб усі люди прямували до миру, а людство ставало однією родиною Божою,
Фатімська Діво, що схиляєшся над нашою злиденністю, віддаємо Тобі честь і благаємо, будь Матір’ю Милосердя.
Усім, які Тебе знають і віддають честь як Матері Бога,
Усім, які люблять Твоє Непорочне Серце і Йому віддаються,
Усім, які живуть духом покаяння і відшкодування за блюзнірства проти Тебе,
Усім, хто шукає глибокої віри та витривалим у молитві,
Усім, хто любить Церкву, Хрест і Євангеліє,
Усім, хто страждає духовно і фізично, хто бідний, знедолений і змучений життям,
Мати, яка кличеш до покаяння та навернення, Тобі довіряємо, Тебе благаємо.
Подивись з милістю на сумнихiзнедолених,
Випрошуй грішникам повстання з падіння,
Пробуди сумління, які сплять,
Для правих будь світлом і зміцненням,
Веди до свободи зневолені серця і розум,
Відступникамвипроси благодать повернення, aневіруючим світло віри,
Тим, що вчинили шкоди духовні, моральні і матеріальні вказуй шлях відшкодування,
Підтримуй батьків у виконанні їхніх обов’язків,
Фатімська Діво, на Твоє слово і перед Твоїм обличчямпадаємо з приводупровин наших перед Богом і Твоїм Непорочним Серцем.
Помножилися на землі нашій святотатства і блюзнірства, прости нам, помилуй, Господи, Твій народ.
Числені є наші провини і перед Тобою їх складаємо,
Нищимо та профануємо храми і кладовища, Твоє святе Ім’я та святість життя дану нам Богом,
Залишаємо Тебе самого, коли нападають на Тебе, а в годинах випробуваньми не готовістати на Твоєму боці,
Приймаємо рішення Пилата щодо святого хреста, знаку Твоєї любові та спасіння,
Уступаємо в боротьбі про Твої права та моральний лад,
Проливаємо невинну кров і вбиваємо духовно,
Земля наша опоганена вбивствами, насильством і крадіжками,
Ми попали в ідолопоклонство матерії, поширюється культ тіла і пропагується насилля,
Погоджуємось з цивілізацією смерті та з погордою до слабких,
Великі злочини та беззаконня залишаються без кари, покаяння та відшкодування,
Визнаємо наші особисті гріхи та згіршення,
Блюзнірства вчинені Непорочному Серці Марії,
Гріхи занедбання, страхуi байдужості в нашому щоденному житті,
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, прости нас!
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, вислухай нас!
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий,помилуй нас!
С. Молись за нас, Мати Божа Фатімська.
В. Щоб ми удостоїлись обітниць Христових і Твоїх.
Молімося: Мати наша небесна, Ти приходила до нас, закликаючи молитися, припинити грішити, навернутися, покаятися і спокутувати зло, і залишилася з нами в цьому фатімському символі материнства. Віддаємося Твоєму Непорочному Серцю і з довір’ям просимо, щоб Ти своїм материнським заступництвом приблизила нас до „джерела життя, яке струменіє на Голгофі". Перемінюй нас духовно. Веди до святості та спасіння, яке вислужив нам своєю смертю на хресті Твій Син, наш Спаситель, Ісус Христос, котрий живе і царює навіки вічні. Амінь.
Літанія довіри Фатімській Богородиці
Мати Відкупителя
Зоре небесна, найпростіший шлях до неба,
Ти -воротадо вічного Раю...
зволь підняти, просимо, людпадаючий,
в гріхах заплутаний,
бажаючий з них піднятись.
Сьогодні, зібрані біля Твоїх ніг,
Мати Христа і Мати Церкви,
ще раз звертаємось до Тебе,
щоб подякувати Тобі за все,
що Ти вчинила протягом цих важких років
для Церкви, для кожного з нас
i для усього людства.
Повторяємо:Тобі подяка,о Фатімська Діво.
-Мати Христа і Мати Церкви – Ми сьогодні тут, щоб дякувати Тобі, що Ти нас завжди вислуховуєш, проявляючи до нас своє Материнство,
-Мати Місійної Церкви – яка мандрує по землі у третьому тисячолітті християнства, дякуємо Тобі за Твою присутність з нами.
-Мати людства – дякуємо Тобі за постійну опіку, яка дозволила нам уникнути катастрофiнезворотніх знищень, зробила можливим прогрес та здобуття сучасних досягнень суспільних.
-Мати народів – дякуємо Тобі за несподівані переміни, котрі повернули віру в майбутнєнародам, котрі довго були пригнічені та принижені.
-Мати життя – дякуємо Тобі за численні знаки, які говорять про те, що Ти є з нами і охороняєш нас перед злом та силами смерті.
-Мати життя – дякуємо Тобі за те, що Ти була в особливий спосіб 13 травня 1981 р., біля св. Йоана ПавлаII, котрий відчував біля себе Твою турботливу присутність.
-Мати кожної людини – яка бореться за життя, що не знає смерті, дякуємо Тобі, що допомагаєш нам у цій боротьбі.
Повторяємо: - Будь нам, Матір’ю.
-Мати людства відкупленого Кров’ю Христа.
-Мати досконалої любові.
-Мата надії та миру.
-Свята Мати Відкупителя.
-Не переставай показувати нам, що Ти Мати всіх, бо світ потребує Тебе.
-Нова ситуація народів і Церкви надалі залишається нестабільною та непевною.
Повторяємо: - Будь з нами поруч.
-Будь супутницеюв дорозі людинина початкуXXІ століття.
-Будь супутницею в дорозі людей усіх культур і народів.
-Будь супутницеюв дорозі людей усіх станів і вікових груп.
-Будь супутницеюнародів в їх прямуванні до солідарності та взаємної любові.
-Будь супутницеюв дорозі народів, які нещодавноотримали простір свободи і тепер будують своє майбутнє.
-Будь супутницеюв дорозі Європи, яка від Заходу до Сходу - не може віднайти своєї справжньої тотожності.
-Ти потрібна світу, щоб принести кінець раптовим та несподіваним конфліктам, які його мучать.
Повторяємо: - Будь Матір’ю.
-Тому, хто помирає від голоду.
-Тому, хто невиліковано хворий.
-Тому, кого зустріла кривда та несправедливість.
-Тому, хто не знаходить праці.
-Тому, хто бездомний і немає куди подітись.
-Тому, хто терпить утиск, кого експлуатують.
-Тому, хто далекий від Бога і відчайдушно та марно намагається знайти втихомирення.
-Тим усім, які захищають життя, котре є відображенням любові Бога, допоможи захищати його завжди, від світанку до його природного заходу.
Повторяємо: - Оберігай нас Маріє
-Нехай прийде кінець насильству і несправедливості там, де вони існують.
-Нехай в родинах розквітає єдність і згода.
-Нехай буде між народами взаєморозуміння і повага.
-Нехай справжній мир запанує в усьому світі.
Повторяємо: - Маріє, огорни своєю опікою.
-На дорозі, яка ще перед нами.
-Кожну людину.
-Народияким надалі загрожує небезпека війни.
-Відповідальних за долю держав.
-Тих, котрі мають у своїх руках майбутнє людства.
-Церкву, яка завжди нараженна на спокуси цього світу.
-На дорозі нової євангелізації Європи.
-У служінні Наступника Петра, Папу Франциска.
Повторяємо: - Підтримай нас, Маріє.
-Вирішуємо йти з Тобою за Христом, Відкупителем людини.
-Нехай не лякає нас втома.
-Нехай труд не затримає наших кроків.
-Нехай перешкоди не гамують в нас відвагу, а печальрадості серця.
Маріє, дай світу Христа, котрий є нашим миром. Нехай народи не розділяє вжененависть та прагнення помсти. Проте світ хай не спокуситься міражами помилкового благополуччя, що вбиває гідність людини і піддає постійному ризику все творіння. Будь на сторожі, Маріє, у нашій мандрівці i вчини, щоб ми у небі, повні радості, споглядали Твого Сина. Амінь.
Літанія до Непорочного Серця Марії
Господи, помилуй! Христе, помилуй! Господи, помилуй!
Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас!
Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже, помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.
Серце Марії, з’єднане з Серцем Ісуса, молись за нас.
Серце Марії, святине Пресвятої Трійці, молись за нас.
Серце Марії, доме Віковічного Слова, молись за нас.
Серце Марії, переповнене благодаттю, молись за нас.
Серце Марії, благословенне серед усіх сердець, молись за нас.
Серце Марії, тихе і лагідне, молись за нас.
Серце Марії, глибино смирення, молись за нас.
Серце Марії, жертво любові, молись за нас.
Серце Марії, прибите до хреста, молись за нас.
Серце Марії, розрадо засмучених, молись за нас.
Серце Марії, притулку грішників, молись за нас.
Серце Марії, надіє вмираючих, молись за нас.
Серце Марії, столице милосердя, молись за нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, прости нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, вислухай нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
помилуй нас!
Молімося: Боже, Ти в Непорочному Серці Марії дав нам переможну силу чистоти й любові, визволи нас від гріхопадіння і вчини, щоб, очищаючись через покуту і молитву, наші серця щоразу тісніше з’єднувалися з Тобою і проголошували у світі Твій заклик до навернення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Акт присвячення парафії Матері Божій
(можна прочитати після Меси або під час молебню)
Непорочна Діво! Мати істинного Бога і Мати Церкви!
Ти являєш свою милість і співчуття усім, хто прибігає під Твій покров, вислухай молитву, яку ми, Твої діти, з довірою возносимо до Тебе і представ її Твоєму Сину, Ісусу, нашому єдиному Відкупителю.
Мати Милосердя, Наставнице прихованої і тихої самопожертви, Тобі, котра виходиш нам назустріч, ми, грішники, віддаємо цього дня все наше єство і всю нашу любов. Віддаємо Тобі також усе наше життя: наші труди, наші радощі, наші слабкості та наші страждання. Уділи всім миру, справедливості і благополуччя. Все, чим ми є і що маємо, довіряємо Твоїй турботі, Володарко і Матінко наша. Ми хочемо бути повністю Твоїми, з Тобою пройти шлях цілковитої вірності Христу в Його Церкві. З любов’ю завжди веди нас за руку.
Маріє, Мати наша і Царице! Просимо за Святішого Отця Н., за всіх єпископів, священиків, щоб вони вели вірних стежками ревного християнського життя, стежками любові і смиренного служіння Богові та людям.
Споглянь, які великі жнива і впроси Господа, щоб Він наповнив весь Божий народ голодом святості і надихнув численні покликання: священиків і монахів, сильних у вірі та ревних у звершуванні Божих тайн.
Дай нашим сім’ям благодать шанувати зачате життя і любити його тією самою любов’ю, з якою Ти у своєму лоні зачала Сина Божого. Пресвята Діво Маріє, Мати Прекрасної Любові, бережи наші сім’ї, щоб вони завжди жили у злагоді, та благослови нам у вихованні дітей.
Наша надіє, Надіє наша, споглянь на нас співчутливо, навчи завжди йти до Ісуса – а якщо впадемо, допоможи нам піднятися і повернутися до Нього, визнаючи наші провини й гріхи у таїнстві покаяння, яке повертає душі спокій.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина.
Свята Мати, вчини, щоб ми з Божим миром у сумлінні та із серцем, вільним від гніву та ненависті, могли нести всім істинну радість та істинний мир, які приходять до нас через Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, котрий з Отцем і Святим Духом живе і царює на віки вічні. Амінь.
або:
Богородице Діво, Володарко і Царице наша!
Ми, діти святої Католицької Церкви, стаємо сьогодні перед Тобою, сповнені щирою турботою про нашу вірність Ісусовому хресту і Євангелію, турботою про Боже життя в наших сім’ях.
Ми прагнемо особливим чином зараз повністю віддатися Тобі у власність і ввірити у Твої материнські долоні все найдорожче, що в нас є. Одвіку сам Небесний Отець явив Тебе як промінь надії нашим прародителям. Тобі Він віддав свого Єдинородного Сина, котрий народився з Тебе, щоби спасти нас. Твій Син, найкраща Мати, віддав на хресті Тобі те, що мав найдорожче на землі: своїх братів в особі улюбленого учня Йоана. Заохочені таким прикладом, з тим більшою довірою стаємо перед Тобою.
Дбайлива Мати Святого Сімейства! Під Твою материнську опіку віддаємо наші сім’ї, щоб через Тебе вони відродилися в Богові і жили за прикладом назаретської сім’ї. Будемо укріпляти в них царювання Твого Сина, обстоювати Боже Ім’я та християнські звичаї.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина. Амінь.
Молімося:
C. Будь прославлений, Господи, через Марію, Твою Непорочну Богородицю та нашу возлюблену Матір. Ти вчинив Її предивним свідоцтвом правди Твого Євангелія, в якій кличеш нас наслідувати Тебе через труд, страждання і хрест. Ти кличеш нас бути лиш непотрібним слугами, одночасно запевняючи, що слуга буде там, де перебуває його Господь. У житті Пресвятої Діви Марії Ти підтвердив цю радісну правду. Ця, Котра назвала себе Господньою Слугинею, Котра вела життя в досконалому з’єданні з Христом, уподібнилася до Тебе в славі: заслужила на благодать внебовзяття!
Дякуємо Тобі за цей знак, об’явлений в Діві Марії.. Ти вчинив Її першою, котра до кінця пройшла Твій шлях, через хрест до воскресіння i слави Дозволь нам завжди користатися з допомоги нашої Небесної Матері, яка має велику міць заступництва перед Божим престолом.
У. Амінь.
C. Боже, Ти зглянувши на смиренність Пресвятої Діви Марії, обдарував Її благодаттю тілесного народження Твого Єдинородного Сина. а сьогодні Ти увінчав Її найвищою славою, дай нам за Її молитвами, щоб ми, спасенні тайною Твого відкуплення, удостоїлися бути вознесеними до Тебе. Через Христа, Господа нашого.
У. Aмінь.
МОЛИТВА ДО БОГОМАТЕРІ, ЯКА ЯВИЛАСЯ У ФАТІМІ
О Пречиста Богородице, перед Всемилостивим і Всемогутнім Богом будь речницею нашої подяки за щедрі благодаті, якими Він обдаровує наш край, нашої покути за гріхи народу та нашої жертви. Випроси у Нього благословення для досягнення миру, злагоди та порозуміння. Заради Твого заступництва нехай Він благословить зусилля у справі єдності християн в ім’я Господнього завіту: «Щоб усі були одно». Нехай Він милостиво погляне на свою Церкву, даруючи їй повну свободу і благодать багатьох святих покликань до священства і чернечого життя; нехай Він благословить державну владу в її турботах про добробут народу, по його духовний розвиток і дотримання справедливості. Нехай Він опікується про наші сім’ї, щоб вони були міцні та вірні Богу. Нехай Він обдаровує дітей і молодь духовним, інтелектуальним та фізичним розвитком, і вбереже їх від гріховної спокуси. Нехай Він покаже заблукалим дорогу до навернення, нехай приведе невіруючих до пізнання істини, а грішників до покаяння. Нехай змилосердиться над хворими і бідними, стражденними і нужденними.
О Пресвята Богородице, Покровителько української землі, до Твоєї милості звертаємося. Прийми нашу молитву. Будь із нами на шляхах віри, надії та любові. На Твоє прохання нехай серця навернуться і запанує добро. Молися за нас, щоб ми виконували Волю Всевишнього, завжди наслідували Твій приклад служіння Богові й ближньому. Амінь.
Документ російською мовою  тут
Документ польською мовою  тут
Літургійний зошит 16:30 Неділя 0 158 Міць християнства міститься не в пропаганді, а в силі любові. Коментар до Євангелія Міць християнства міститься не в пропаганді, не в багатстві, не у владі, а в силі любові, символом якої стають двоє – бо Христос є поміж ними. Саме у проголошенні любові присутній Господь, тому що Бог є любов, а де є свідчення любові, там є Бог.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.