Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 листопада, вівторок
18:12 Понеділок 0 118
5-11-2018, 18:12

Літургія на кожен день, 6 листопада, вівторок

(зел) Вівторок ХХХІ звичайного тижня
Яке завдання я виконую у спільноті учнів Ісуса, тобто у своїй парафії? Я прагну заново довести до власної свідомості та прийняти вже отриманий дар благодаті. Я ж бо був призначений і підготовлений Духом Божим для конкретного завдання: навчання, допомоги іншим, будування, керування, співу або прибирання. Господи, дай мені смиренно і з радістю виконувати завдання, яке Ти мені довірив.


АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 2, 5-11
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Плекайте в собі ті самі думки, що й у Христі Ісусі. Він, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив самого себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини, і з вигляду був як людина; Він упокорив себе, був слухняним аж до смерті, й до смерті хресної. Тому й Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою було визнано, що Ісус Христос – це Господь, для слави Бога Отця. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 22, 26б-27. 28-30а. 31-32
Ти – моя слава у святих зібранні.
Обіти мої я виконаю перед тими, хто Його боїться. *
Будуть їсти і наситяться убогі;
будуть хвалити Господа ті, хто Його шукає: *
«Ваші серця житимуть навіки».
Усі кінці землі згадають і до Господа вернуться; *
всі сімейства народів поклоняться перед Тобою.
Йому одному поклоняться всі, †
хто на землі у сні спочиває; *
перед Ним припадуть усі, які сходять у землю.
А моя душа живе для Нього. †
І мої нащадки будуть Йому служити. *
Вони розповідатимуть про Господа прийдешньому поколінню,
вони прийдуть і звіщатимуть про Його праведність †
народові, що народитись має: *
«Це вчинив Всевишній!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алі­луя, алі­луя, алі­лу­я.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 15-24

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один з тих, які си­діли при столі, сказав Ісусові: «Бла­женний той, хто їстиме хліб у Бо­жо­му Царстві». Він же сказав йому: «Один чо­ло­вік справляв велику гостину і за­про­сив багатьох; і послав свого раба в час гос­ти­ни, щоби сказав запрошеним: “Ідіть, бо вже все готове”. І враз усі почали відмовлятися. Перший сказав йому: “Поле купив я, потрібно мені піти й побачити його; благаю тебе, вважай мене за ви­прав­даного”. А другий сказав: “Купив я п’ять пар волів і йду випробувати їх; бла­гаю тебе, вважай мене за виправ­даного”. Ще один сказав: “Я одружився і через те не можу прийти”. Повернувся раб і розповів це своєму панові. Тоді пан, розгні­вав­шись, сказав своєму рабові: “Мер­щій виходь на площі та вулиці міста і приведи сюди вбогих, калік, сліпих, кривих”. І сказав раб: “Пане, сталося так, як наказав ти, і ще є місця”. Та пан рабові сказав: “Вийди на шляхи, на загороди і змушуй уві­йти, щоб наповнився мій дім. Кажу вам, що жодний з тих раніше запрошених мужів не скуш­тує моєї вечері”». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господа, який сьогодні запросив нас до столу свого Тіла і Крові, смиренно просімо про благодаті, потрібні святій Церкві і нам, її дітям:
1. Молімося, щоб свята Церква осягнула повну єдність і всі брати у вірі змогли разом прославляти Господа.
2. Молімося, щоб країни, де борються з релігією, осягнули свободу віросповідання.
3. Молімося, щоб багаті охоче ділилися з бідними і голодними хлібом насущним.
4. Молімося, щоб вірні, які постійно відмовляються від прийняття святого Причастя подолали гріх і духовне лінивство.
5. Молімося, щоб Господь помилував всіх померлих і обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, тут присутніх, щоб Господь прийняв нас на свою трапезу в небесах.

Ісусе Христе, просимо Тебе: допомагай нам вірно виконувати заповіді Твого Євангелія та прийми нас у Небесному Царстві. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:19 Четвер 0 116 Літургія на кожен день, 16 листопада, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХХІІ звичайного тижня
Ми настільки переймаємось повсякденним життям, що часто не маємо часу думати про спасіння нашої душі. Ми хотіли б добре приготуватися навіть до кінця світу, і ставимось до цього по-людськи. Нам здається, що ми повинні подбати про речі матеріальні. Нам не спадає на думку, що в день приходу Христа не буде мати значення, чим володієш. Залишається тільки довіритися Його безмежній любові.
Або (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ ШОТЛАНДСЬКОЇ
Св. Маргарита народилася близько 1046 року в Угорщині, де її батько перебував  у  вигнанні. У 10 років вона повернулася до Англії на двір свого дідуся св. Едуарда. В 1070 році вийшла заміж за короля Шотландії Малькольма ІІІ. Св. Маргарита зразково виховала восьмеро дітей. Була суворою до себе, але милосердною до вбогих; запрошувала їх до свого столу і обслуговувала їх. Її називали “матір’ю сиріт і скарбницею бідних”. Померла 16 листопада 1093 року в Единбурзі. Є покровителькою Шотландії.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Або (біл) довільний спомин св. ГЕРТРУДИ, діви
Св. Гертруда народилася у 1256 році. У п’ятирічному віці її віддали на виховання до монастиря цистеріанок у Гелфті. Там вона провела все своє життя, спочатку як учениця, а з часом як монахиня. Дійшла до високого ступеню єдності з Богом. Її внутрішнє життя концентрувалося на таємниці Божої любові. Особливо вшановувала Серце Ісуса. Свої молитви і об’явлення описала в книжках. Померла 13 або 17 листопада 1302 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 118)