(зел) Вівторок ХХХІ звичайного тижня
Яке завдання я виконую у спільноті учнів Ісуса, тобто у своїй парафії? Я прагну заново довести до власної свідомості та прийняти вже отриманий дар благодаті. Я ж бо був призначений і підготовлений Духом Божим для конкретного завдання: навчання, допомоги іншим, будування, керування, співу або прибирання. Господи, дай мені смиренно і з радістю виконувати завдання, яке Ти мені довірив.
АНТИФОН НА ВХІДЯке завдання я виконую у спільноті учнів Ісуса, тобто у своїй парафії? Я прагну заново довести до власної свідомості та прийняти вже отриманий дар благодаті. Я ж бо був призначений і підготовлений Духом Божим для конкретного завдання: навчання, допомоги іншим, будування, керування, співу або прибирання. Господи, дай мені смиренно і з радістю виконувати завдання, яке Ти мені довірив.
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)
КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 2, 5-11
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Плекайте в собі ті самі думки, що й у Христі Ісусі. Він, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив самого себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини, і з вигляду був як людина; Він упокорив себе, був слухняним аж до смерті, й до смерті хресної. Тому й Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою було визнано, що Ісус Христос – це Господь, для слави Бога Отця. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 22, 26б-27. 28-30а. 31-32
Ти – моя слава у святих зібранні.
Обіти мої я виконаю перед тими, хто Його боїться. *
Будуть їсти і наситяться убогі;
будуть хвалити Господа ті, хто Його шукає: *
«Ваші серця житимуть навіки».
Усі кінці землі згадають і до Господа вернуться; *
всі сімейства народів поклоняться перед Тобою.
Йому одному поклоняться всі, †
хто на землі у сні спочиває; *
перед Ним припадуть усі, які сходять у землю.
А моя душа живе для Нього. †
І мої нащадки будуть Йому служити. *
Вони розповідатимуть про Господа прийдешньому поколінню,
вони прийдуть і звіщатимуть про Його праведність †
народові, що народитись має: *
«Це вчинив Всевишній!»
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 15-24
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один з тих, які сиділи при столі, сказав Ісусові: «Блаженний той, хто їстиме хліб у Божому Царстві». Він же сказав йому: «Один чоловік справляв велику гостину і запросив багатьох; і послав свого раба в час гостини, щоби сказав запрошеним: “Ідіть, бо вже все готове”. І враз усі почали відмовлятися. Перший сказав йому: “Поле купив я, потрібно мені піти й побачити його; благаю тебе, вважай мене за виправданого”. А другий сказав: “Купив я п’ять пар волів і йду випробувати їх; благаю тебе, вважай мене за виправданого”. Ще один сказав: “Я одружився і через те не можу прийти”. Повернувся раб і розповів це своєму панові. Тоді пан, розгнівавшись, сказав своєму рабові: “Мерщій виходь на площі та вулиці міста і приведи сюди вбогих, калік, сліпих, кривих”. І сказав раб: “Пане, сталося так, як наказав ти, і ще є місця”. Та пан рабові сказав: “Вийди на шляхи, на загороди і змушуй увійти, щоб наповнився мій дім. Кажу вам, що жодний з тих раніше запрошених мужів не скуштує моєї вечері”». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Господа, який сьогодні запросив нас до столу свого Тіла і Крові, смиренно просімо про благодаті, потрібні святій Церкві і нам, її дітям:
1. Молімося, щоб свята Церква осягнула повну єдність і всі брати у вірі змогли разом прославляти Господа.
2. Молімося, щоб країни, де борються з релігією, осягнули свободу віросповідання.
3. Молімося, щоб багаті охоче ділилися з бідними і голодними хлібом насущним.
4. Молімося, щоб вірні, які постійно відмовляються від прийняття святого Причастя подолали гріх і духовне лінивство.
5. Молімося, щоб Господь помилував всіх померлих і обдарував їх повнотою спасіння.
6. Молімося за нас, тут присутніх, щоб Господь прийняв нас на свою трапезу в небесах.
Ісусе Христе, просимо Тебе: допомагай нам вірно виконувати заповіді Твого Євангелія та прийми нас у Небесному Царстві. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії