Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Близький Схід без християн не буде Близьким Сходом
12:36 Субота 0 167
7-07-2018, 12:36

Папа: Близький Схід без християн не буде Близьким Сходом

Християни – світло для світу не лише тоді, коли все довкола променіє, а й тоді, коли в темні періоди історії підживлюють ґнотик надії олією молитви та любові. На цьому наголосив Папа Франциск у вступному слові, розпочинаючи молитву за мир на Близькому Сході вранці 7 липня 2018 року.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Під покровом Богородиці і заступництвом святого Миколая

«Ми прибули паломниками до Барі, вікна, навстіж відчиненого до Близького Сходу, несучи в серцях наші Церкви, народи й людей, які живуть у ситуаціях великого страждання. Їм кажемо: "Ми близькі з вами"», – мовив Папа, дякуючи очільникам і представникам Церков близькосхідного регіону за те, що «великодушно та з готовністю» відгукнулися на його запрошення.

«У цій спільній мандрівці нас підтримує Божа Мати, яку тут вшановують із титулом Одигітрія – Та, що показує дорогу. Тут спочивають мощі святого Миколая, єпископа Сходу, вшанування якого долає моря й переступає через межі між Церквами. Нехай же святий Чудотворець заступається, аби зціляти рани багатьох людей. Тут споглядаємо горизонт і море та відчуваємо спонуку прожити цей день із думками і серцями, зверненими до Близького Сходу, перехрестя цивілізацій і колиски великих монотеїстичних релігій».

Зберегти унікальне багатство Близького Сходу

Єпископ Рима нагадав, що саме там Господь прийшов, щоб відвідати нас, і звідти на весь світ поширилося світло віри. Там заструменіли «свіжі джерела духовності й чернецтва», там збереглися «унікальні обряди й безцінне багатство сакрального мистецтва та богослов’я». «Ця традиція – скарб, який усіма силами потрібно зберегти, бо на Близькому Сході – коріння наших душ».

Світло серед пітьми

«Але над цим прекрасним регіоном, особливо протягом останніх років, нависло густе покривало темряви: війна, насильство та знищення, окупація й різні форми фундаменталізму, вимушена міграція й запустіння, і все це – серед мовчання і спільництва численних людей», – зауважив Папа. Ця ситуація загрожує тим, що «присутність наших братів і сестер у вірі буде перекреслена» й викривиться обличчя регіону, бо ж «Близький Схід без християн перестане бути Близьким Сходом».

У цьому контексті Його Святість звернув увагу на те, що зустріч розпочалася запаленням лампади перед мощами святого Миколая. Це вказує на спільне прагнення «запалити полум’я надії». Бо християни, як зауважив він, несуть світові світло «не лише тоді, коли все довкола променіє, а й тоді, коли в темні моменти історії вони не миряться з пітьмою, яка все повиває, та підживлюють ґнотик надії олією молитви й любові». Адже «коли руки простягаються до небес у молитві й коли людина простягає руку ближньому, не шукаючи власного інтересу, палає та наново сяє полум’я Святого Духа, Духа єдності та миру».

Мир нехай буде в тобі!

Папа закликав молитися разом, випрошуючи в Господа Бога того миру, «якого могутні цього світу досі не зуміли знайти»: «Нехай же від течії Нілу до долини Йордану й далі, понад Оронтом й аж до Тигру та Євфрату, прозвучить могутній голос псалма: "Мир нехай буде в тобі!" Братам і сестрам, які страждають, і друзям кожного народу й віровизнання повторімо: "Мир нехай буде в тобі!" Разом із псалмоспівцем випрошуймо його, особливо для Єрусалима, святого міста, любленого Богом і пораненого людьми, над яким ще досі плаче Господь: "Мир нехай буде в тобі!"»

Байдужість убиває

«Нехай буде мир». За словами Папи, ці слова – це волання «численних Авелів», яке підноситься до Божого трону. І ми не маємо права дозволити собі сказати: «Хіба я сторож для свого брата?»

«Байдужість убиває, а ми хочемо бути голосом, який протистоїть людиновбивству. Хочемо дати голос тим, хто його позбавлений, хто може лише ковтати сльози, бо Близький Схід сьогодні ридає, страждає й мовчить, бо інші топчуть його в пошуках влади й багатства», – сказав Папа насамкінець.

Після промови Його Святості розпочалася Літургія Слова.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 103 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.