Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
18:41 Понеділок 0 194
9-07-2018, 18:41

Літургія на кожен, 10 липня, вівторок

(зел) Вівторок ХІV звичайного тижня
Місія проголошення, оздоровлення і звільнення від зла, котру виконував на землі наш Господь, була Ним самим передана Церкві. І так само, як тоді, так і тепер буває оскаржена. Незважаючи на це, до сьогоднішнього дня Ісус діє, послуговуючись людьми, яких Він сам вибрав, покликав і послав. Ми всі покликані до того, щоб прийняти різноманітну участь у цій місії. Наприклад через молитву про покликання.


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 8, 4-7. 11-13
Читання з Книги пророка Осії.
Так говорить Господь: «Вони царів у Ізраїлі настановили, та не від Мене; князів собі робили, а Я про те не відав. Вони зі свого срібла і золота свого вчинили собі ідолів – собі на погубу. Твого бичка, о Самаріє, Я відкинув; гнів Мій на них палає. Доки вони очиститись не зможуть? Бо бичок самарійський від Ізраїля походить: то ремісник зробив його і він –  не Бог, тому на тріски розлетиться. Адже вони сіють вітер, та пожнуть бурю: на їхньому стеблі немає колосся, муки воно не вродить; а як і вродить, то чужі його поглинуть. Ефраїм намножив собі жертовників, щоб грішити; жертовники й були для нього, щоб грішити. Хоч би Я написав йому і тьму Моїх законів – вони б їх за щось чуже вважали! Їм жертви до вподоби. Нехай жертвують м’ясо й споживають! Але Господу вони не угодні. Тепер Він пригадає їхню несправедливість і за гріхи їх покарає: вони повернуться у Єгипет». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 115, 3-4. 5-6. 7аб-8. 9-10
Хай весь Ізраїль Богу довіряє.
Наш Бог – на небі! *
Все, що забажав зробив Він.
Їхні ідоли – це золото і срібло, *
людських рук творіння.
Ідоли язичників мають уста, та не говорять; *
мають очі, та не бачать;
мають вуха, та не чують; *
мають ніздрі, та запаху не відчувають;
Вони мають руки, та не можуть доторкатись; *
мають ноги, та не ходять.
Ті, хто їх виробляє, подібними до них стануть, – *
усі, які на них покладають надію.
Ізраїлю, Господу довірся! *
Він – їхня поміч і щит їхній.
Дім Аарона, Господу довірся. *
Він – їхня поміч і щит їхній.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Пастир добрий.
І Я знаю своїх, і Мої Мене знають.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 32-38

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу при­ве­ли до Ісуса німого чоловіка, біснуватого. Коли був вигнаний біс, німий за­говорив. І здивувалися люди, пе­ремовляючись: «Ніколи не було та­кого в Ізраїлі!» А фарисеї говорили: «То кня­зем бісівським виганяє Він бісів». Ісус обходив усі міста й села, на­вчаючи в їхніх синагогах, про­повідуючи Євангеліє Царства й зці­люючи всяку недугу і всяку хво­робу. Побачивши ж юрби, Він зми­лосердився над ними, оскільки були втомлені та розпорошені, наче вівці, які не мають пастуха. Тоді каже Ісус своїм учням: «Жнива великі, а робітників мало. Тож благайте Господаря жнив, щоби послав робітників на свої жни­ва». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос у сьогоднішньому Слові сказав: “Жнива великі, а робітників мало”; молімося сьогодні за нові добрі покликання до праці на ниві Церкви:

1. Святіший Отець є найвищим пастирем Церкви; молімося за його здоров’я, щоб він мав достатньо сил для своєї апостольської праці.
2. Священики, за велінням Христа, навчають віри і уділяють святих таїнств; молімося, щоб їхній дух палав ревністю та невтомністю.
3. Внутрішні негаразди та війни роблять нещасливими бага- тьох людей; молімося, щоб Господь обдарував усі держави світу істинним миром та злагодою.
4. В багатьох католицьких країнах відчувається нестача священиків; молімося, щоб Церква в цих країнах відродилася, і щоб ніде не бракувало проповідників Божого Слова.
5. Душі в чистилищі потребують наших молитов; молімося, щоб Господь почув наші прохання і обдарував їх повнотою спасіння.
6. Ми зібралися навколо вівтаря нашого Пастиря, Ісуса Христа; молімося, щоб, слухаючи Слово Боже та приймаючи Тіло і Кров Господні, ми ставали з дня на день святішими.

Всемогутній вічний Боже, поглянь на свою паству і помилуй свій народ; нехай під Твоєю опікою дні наші будуть спокійними, а земне життя веде до небесного щастя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю ді єю день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:31 Неділя 0 42 Літургія на кожен день, 23 липня, понеділок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 18:47 Середа 0 126 Літургія на кожен день, 19 липня, четвер (зел) Четвер ХV звичайного тижня
Лише три коротких речення промовляє Творець людини, Котрий надав їй форму у лоні матері і знає її до самої глибини. Ці речення несуть невидимий заряд надії і сили. Не йдеться про якусь суто психічну втіху. Йдеться про те, що ці слова, будучи прийнятими з вірою, повертають наново життя. Створюють те, про що говорять.