Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 червня, вівторок
18:52 Понеділок 0 321
11-06-2018, 18:52

Літургія на кожен день, 12 червня, вівторок

(зел) Вівторок Х звичайного тижня
Безглуздо запалити свічку і накрити її посудиною. Чому ж тоді стільки людей вважає, що віра – це щось суто особисте, що її не слід проявляти назовні? Кожен, хто зустрів у своєму житті Бога і носить Його в серці, обов’язково «світить», зігріває інших тою ласкою, якою сам живе.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники мої  й мої  вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 17, 7-16
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями висох потік, біля якого переховувався Ілля, бо не було дощу в країні. Тоді надійшло до нього таке слово Господнє: «Встань, іди в Сарепту сидонську і перебувай там. Ось Я повелів там удові, щоб давала тобі їсти». Устав він та й пішов в Сарепту; прийшов до воріт міста, аж ось удовиця збирає дрова. Покликав він її та й каже: «Дай мені, будь ласка, трохи води з глечика напитись». Як же вона йшла по воду, кликнув у слід і каже: «Принеси мені, будь ласка, і шматок хліба в своїй руці». Вона ж каже: «Так певно, як живе Господь, Бог твій, нема в мене нічого печеного, тільки пригорща муки в посудині та трошки олії у глечику. Оце назбираю трохи дров та повернувшись, приготую, що маю, собі та синові, а там з’їмо й помремо». Ілля ж їй: «Не бійся, іди й зроби, як сказала; тільки наперед спечи мені коржика і принеси сюди, собі ж і синові приготуєш опісля. Так бо говорить Господь, Бог Ізраїля: “Посуд з мукою не опорожниться, глечик з олією не опустіє аж до того дня, коли Господь пошле дощ на землю”». Пішла вона й зробила, як сказав їй Ілля; і їла вона, він і її син довго. Посуд з мукою не опорожнювався, глечик з олією не вичерпувався, за словом, яке Господь сказав через Іллю. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 4, 2-3. 4-5. 7-8
Хай нас осяє світло Твого лику.
Коли я закликав, вислухав мене Бог праведності моєї. †
В утисках Ти послав мені розраду. *
Змилуйся наді мною і вислухай мою молитву.
Людські сини! Доки будете твердосерді? *
Доки будете любити безумне і прагнути омани?
Тож знайте, що Господь †
для праведного свого зробив дивовижне. *
Господь вислухає, коли я буду кликати до Нього.
Гнівайтеся, та не грішіте. †
Роздумуйте у ваших серцях, *
на ваших ложах, і будьте спокійні.
Багато хто запитує: «Хто добро нам покаже?» *
Спрямуй на нас, Господи, світло Твого обличчя.
Ти послав більшу радість моєму серцю, *
ніж тоді, коли намножилися нове вино і пшениця.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нехай перед людьми сяє ваше світло,
щоб вони побачили ваші добрі діла
і Отця вашого прославили.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 13-16
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Ви – сіль землі. Якщо сіль опрісніє, то чим її посолити? Нінащо вона вже не буде більше придатна, хіба щоб викинути геть, аби топтали її люди. Ви – світло світу. Не можна сховати міста, що стоїть на горі. І не запалюють світильника, аби поставити його під велику посудину на зерно, але ставлять на свічник, щоби світив усім, хто в домі. Тож нехай сяє ваше світло перед людьми, щоб вони побачили ваші добрі діла й прославили Отця вашого, який на небесах». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос своїм життям навчає нас нести відповідальність за ближніх; просі мо Господа, довіряючи Йому:

1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб, незважаючи на мінливість світу, вона завжди зберігала чистоту віри та вірність апостольській традиції.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб своїм служінням він приблизив сучасному людству істинно християнські цінності.
3. Молімося за місіонерів та проповідників, щоб вони завдяки словам правди та вчинкам любові були для світу світлом Божої істини.
4. Молімося за батьків та вихователів, щоб прикладом власного життя вони укріплювали духовність дітей та молоді.
5. Молімося за померлих, які за життя розпромінювали світло Божої любові, щоб у вічності Господь був для них віковічним світлом.
6. Молімося за нас самих, зібраних навколо Господнього вівтаря, щоб, зміцнені Словом і Тілом Христа, ми завжди були вірними Його учнями.

Вислухай, Господи, наші прохання і додай нам сили та відваги, щоб ми йшли дорогою Твоїх заповідей. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служіння, † прийми дари, які  ми Тобі  приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія милостиво визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:27 П'ятниця 0 133 Літургія на кожен день, 19 січня, субота (зел) Субота І звичайного тижня
Бенедикт XVI, коментуючи фрагмент Євангелія про покликання митника Матвія на Апостола, стверджує: Матвій без сумніву зрозумів, що дружба з Ісусом виключає всяку діяльність, яка перечить Богові. Його поведінка має також значення і сьогодні: надалі, а значить і тепер, не допускається прив’язаність до речей, які суперечать навчанню Ісуса (одним  з  прикладів  є  нечесний заробіток). Прислухаймося до цієї науки св. Матвія, роздумуймо постійно над нею, щоб також і ми навчилися вставати і рішуче йти за Ісусом.