Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск подякував УГКЦ за свідчення єдності Христової Церкви
11:24 Субота 0 961
7-07-2018, 11:24

Папа Франциск подякував УГКЦ за свідчення єдності Христової Церкви

3 липня 2018 року Папа Франциск уділив аудієнцію Блаженнішому Святославові Шевчуку, Верховному архієпископу Києво-Галицькому. 
Як повідомляє секретаріат Глави УГКЦ у Римі, Блаженніший Святослав розповів Папі про мученицький шлях свідчення УГКЦ, яке було «свідченням єдності Христової Церкви першого тисячоліття з часу Хрещення святого Володимира й особливим свідченням мучеників та ісповідників за церковну єдність у XX столітті». Він наголосив, що «мученицький шлях нашої Церкви – визнання особливої місії наслідників апостола Петра як видимих служителів єдності Христової Церкви».

Особливу увагу Блаженніший Святослав звернув на стосунки УГКЦ з іншими Церквами-спадкоємницями Володимирового хрещення. Він розповів про болючий факт поділу між Православними Церквами в Україні й непоодинокі «ганебні факти інструменталізації Святих Тайн, зокрема хрещення, для приниження або заперечення християнської ідентичності вірних певних конфесій».


Глава УГКЦ іще раз висловив позицію УГКЦ щодо переговорів між Православними Церквами й Константинопольським Патріархатом у справі зцілення поділів й об’єднання українського православ’я: «Ми позитивно оцінюємо зусилля щодо подолання поділу в українському православ’ї відповідно до древньої засади salus animarum lex suprema est. Одночасно вважаємо ці процеси внутрішньою справою православної сторони і в жодному випадку не втручаємося в ці процеси й не беремо участі в їх проведенні. Ми переконані, що світська влада повинна забезпечувати необхідні умови для вільного розвитку усіх Церков у нашій державі та неприпустимо з її боку трактувати будь-яку Церкву як державну».

Заторкнуто було й тему так званого уніатизму. Блаженніший Святослав нагадав, що УГКЦ ще 1993 року пережила процес рецепції Баламандської угоди та, відповідно, відкидає уніатизм як метод досягнення єдності у Христовій Церкві. Зокрема очевидно, сказав він, «що найбільшим актом уніатизму у ХХ столітті був Львівський псевдособор 1946 року». Закиди в бік УГКЦ щодо уніатизму через її активну екуменічну позицію й намагання шукати способів єднання з православними – це маніпуляції. Адже Східні Католицькі Церкви – це так само живі члени Христової Церкви, які не лише мають право на існування, а й покликані до місійної та євангелізаційної діяльності.


Папа Франциск подякував Українській Греко-Католицькій Церкві за її мучеництво задля сповідання християнської віри та свідчення того, що «намісник апостола Петра має особливу місію служіння єдності між християнами». Він запевнив УГКЦ свою підтримку й висловив вдячність за її динамічний розвиток й екуменічну відкритість. Погодившись, що будь-які закиди щодо уніатизму абсолютно безпідставні, Папа подякував УГКЦ за активну участь у розбудові українського суспільства на засадах соціальної доктрини Католицької Церкви, за невтручання в політичний процес і за плекання справжнього християнського патріотизму, який у жодному випадку не можна інструменталізувати чи маніпулювати ним для досягнення певних церковних чи ідеологічних цілей. Особливо Його Святість схвалив те, що УГКЦ дистанціюється від крайнього націоналізму й засуджує факти ксенофобії і расизму.

Папа Франциск також висловив близькість до українського народу, який став жертвою несправедливої агресії й переживає болючий час. Він запевнив у своїй молитві та постійній пам’яті.

Особливу увагу Папа приділив темі польсько-українського примирення, зокрема в рік 100-річчя відновлення польської державності та 75-річчя Волинської трагедії. Він подякував Блаженнішому Святославові за книжку «Діалог лікує рани» – важливий внесок у зцілення ран минулого у стосунках між двома народами. Його Святість підтримав ідею підготовки тексту спільного послання РКЦ й УГКЦ в Польщі й Україні та проголошення святого Папи Йоана Павла ІІ покровителем українсько-польського примирення.


Блаженніший Святослав запевнив Понтифіка, що УГКЦ супроводжуватиме його та всіх учасників екуменічної молитви за мир на Близькому Сході. Папа відповів, що під час цієї молитви пам’ятатиме і про Україну. Він також підтримав ідею провести наступного року в Римі зустріч Східних католицьких єпископів Європи (COCE) й погодився взяти в ній участь. Темою зустрічі буде «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні».

На закінчення аудієнції Глава УГКЦ подарував Папі книжку «Переслідувані за правду», яку видав Український католицький університет, і попросив його апостольського благословення для українського народу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.