Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Аристократка, що стала слугинею молоді: блаженна Марія Непорочного Зачаття
17:36 Понеділок 0 637
11-06-2018, 17:36

Аристократка, що стала слугинею молоді: блаженна Марія Непорочного Зачаття

Від баронеси до слугині нужденної молоді – так можна підсумувати життєвий шлях французької черниці Марії Непорочного Зачаття, в миру Аделі де Бац де Тренквельйон, засновниці Згромадження Доньок Непорочної Діви Марії. У неділю, 10 червня 2018 року, кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації у справах проголошення святих, проголосив її блаженною Католицької Церкви. Беатифікаційні урочистості відбулися в Ажені на півдні Франції.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Дитинство на вигнанні

Адель народилася 10 червня 1789 року в замку Тренквельйон поблизу Ажена й була первістком в сім’ї барона Шарля де Баца. Дитинство її випало на важкі роки Французької революції. Батько був офіцером королівської гвардії, тож мусив податись у вигнання до Англії, а мати з дітьми знайшла притулок у Португалії, куди пізніше прибув і глава сім’ї.

Коли проконсул Бонапарт розпочав політику примирення, барон де Бац наважився переселитися разом із родиною ближче до Франції – в іспанське місто Сан-Себастьян. Там одинадцятирічна Адель прийняла перше Святе Причастя, звірившись матері з цієї нагоди про бажання стати кармеліткою.

Знову в родинному замку

У листопаді 1801 року сім’я повернулася до родинного замку Тренквельйон. Мати віддала Адель та її молодшого брата під опіку гувернера, який навчив вихованців правил духовного життя. 1803 року дівчинка прийняла Таїнство Миропомазання й присвятила себе апостольству й соціальному служінню в навколишніх селах.

Вихована в дусі служіння й побожності, з глибоким прагненням присвятити себе Христові та Пречистій Діві Марії, юна баронеса допомагала нужденним сім’ям і навчала молодь і дорослих правд і практик християнського життя. Її релігійний ентузіазм, привітність й організаційні здібності привели до міцної дружби з іншими дівчатами, яка вилилась у створення «Малого товариства»: його учасниці навчали дітей і відвідували хворих селян.

Спільнота діяла під духовною опікою місцевого пароха, а «душа спільноти» Адель передавала приятелькам палку любов до Бога, заохочувала їх приступати до таїнств і чинити діла милосердя й покути, поширювала між ними побожність до Пречистої Діви Марії.

1808 року баронеса познайомилася з блаженним отцем Ґульєльмо Шамінадом, який був провідником Марійної спільноти в Бордо. Він запропонував «Малому товариству» приєднатися до цього згромадження.

Адель у той час відмовилася від вигідного подружжя й остаточно постановила посвятитися Богові в безшлюбності.

Нове згромадження

Бачачи матеріальну, моральну й релігійну скруту сільських мешканців, дівчина мріяла поєднати контемплятивне життя з апостольською діяльністю. Деякі її подруги поділяли цей задум, тож отець Шамінад написав для них правила чернечого життя. А 25 травня 1816 року Адель де Бац разом із п’ятьма товаришками заснувала в Ажені Згромадження Доньок Непорочної Діви Марії. Через рік вона склала довічні обіти й узяла ім’я Марія Непорочного Зачаття.

Черниці посвятили своє життя поширенню Марійних спільнот, веденню школи й ремісничих курсів для бідних дівчат. Їхні успіхи сприяли зростанню покликань, а 1817 року постав Орден світських, аби працювати там, де клаузорові черниці не могли.

Мати Марія Непорочного життя провадила динамічне життя в молитві, духовно опікувалася сестрами й керувала Згромадженням, аж доки 1824 року не захворіла. До вічності вона відійшла 10 січня 1828 року в Ажені.

За темою:
Проголошена блаженною духовна дочка святого отця Піо Марія Ґарґані
Архієпископ Джованні Беччіу очолить Конгрегацію у справах визнання святих
Папа Франциск затвердив нові декрети у справах визнання святості

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий