Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа зустрінеться з очільниками Церков Близького Сходу

Папа зустрінеться з очільниками Церков Близького Сходу

7 липня в італійському місті Барі Папа Франциск разом із главами і представниками Церков Близького Сходу молитиметься за мир у регіоні. Зустріч, ідея якої зродилася давно, має різні виміри: солідарність, екуменізм і міжрелігійний діалог.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Програма зустрічі складається з двох основних моментів. Першим буде молитва на набережній разом із вірними, які запрагнуть приєднатися до неї особисто або через телетрансляцію. Другий – це час призадуми та спілкування, який очільники Церков разом проведуть за зачиненими дверима в базиліці святого Миколая. Передбачено дві промови Папи: на початку привселюдної молитви й після розмови з главами близькосхідних Церков.

На завершення зустрічі учасники перейдуть на подвір’я, де випустять у небо голубів, яких їм передадуть діти. «Це буде пророчий жест, бо саме дітям і молодим поколінням Близького Сходу ми повинні повернути надію, яку лиходійства чи проста байдужість відібрали в них протягом останніх років», – сказав кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков.

Молитву супроводжуватиме співом архідієцезальний хор. До нього студенти Папського інституту сакральної музики, що належать до Халдейської, Мелхітської й Маронітської Церков, щоб виконати сольні твори арабською й арамейською мовами. Читання з Євангелія виголосить диякон, який походить із Сирії. Молитву підноситимуть італійською, французькою, англійською, арабською, грецькою, східно- й західносирійською, вірменською мовами.

Особливе місце в екуменічному русі


Близький Схід – це колиска християнства, а тому він посідає унікальне місце в русі за єдність християн; адже тільки поглиблюючи спільне коріння, християни зможуть знайти дорогу до єдності. Тому й не дивно, що подія, яка дала початок «діалогові любові» між католиками й православними, відбулася саме в Єрусалимі: ідеться про спільне паломництво Папи Павла VI й Патріарха Афінагора 1964 року.

З іншого боку, Близький Схід – це сьогодні місце, де становище християн найнестабільніше. Чимало сімей залишає рідні землі в пошуках безпеки та кращого майбутнього, і протягом останнього століття їхня частка тут зменшилася з 20% до 4%.

Чотири переконання щодо християн на Близькому Сході

Презентуючи план зустрічі, Курт Кох, президент Папської ради сприяння єдності між християнами, вказав на деякі переконання Католицької Церкви щодо християн на Близькому Сході. Перше з них звучить так: «Християни залишаться в регіоні лише за умови, що буде відновлено мир». Саме тому Церква закликає до миру, а також молиться й постує в цьому намірі.

Другий принцип полягає в тому, що «неможливо уявити Близький Схід без християн», і не лише з релігійних причин, а й із політичних і соціальних, бо християни – це «суттєвий елемент рівноваги в регіоні».

Третій аспект – це «необхідність захищати права кожної людської особи та кожної меншини». Тому Церква постійно наголошує на «першості права», що передбачає релігійну свободу й рівність перед законом, які ґрунтується на принципі громадянства й не залежить від походження чи віри особи.

Врешті, четверте фундаментальне переконання полягає в тому, що нагально необхідно прямувати шляхом міжрелігійного діалогу.