Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 липня, понеділок
18:16 Неділя 0 379
8-07-2018, 18:16

Літургія на кожен день, 9 липня, понеділок

(зел) Понеділок ХІV звичайного тижня
Багато невіруючих насміхаються з Євангелія. Багато людей, які вважають себе віруючими, думають, що Євангеліє – це чудова байка, вигадана першими християнами. Багато з нас, хто читає сьогоднішнє Євангеліє, зворушиться. Багато хто сьогодні буде слухати, але не почує. Будуть також і такі, котрі приймуть Його з вірою у Воскреслого Господа. Віра таких людей дозволила Ісусу діяти в їхньому житті.
Або (черв) довільний спомин свв. АВГУСТИНА ЖАО РОНГА, пресвітера і сподвижників, мучеників
Народився св. Августин у 1746 році в Китаї. Будучи імператорським військовослужбовцем, навернувся у християнство і прийняв священицький сан. У 1815 році св. Августин загинув мученицькою смертю за віру і проповідування Євангелія. Цього дня також споминаються численні мученики Божої Церкви: єпископи, пресвітери, ченці, черниці та миряни різного віку і з різних околиць Китаю, які словом і вчинком дали свідчення своєї вірності Христові.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 119)


АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти у своєму чудесному Провиді нні зміцнив Твою Церкву спові дуванням віри святих мучеників Августина і сподвижників; † вчини, щоб Твій народ, вірний у виконуванні довіреної йому місії, * втішався повною свободою і давав світові свідчення правди. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ос 2, 16. 17б-18. 21-22
Читання з Книги пророка Осії.
Так говорить Господь: «Ось Я заманю Ізраїль, Мою невірну дружину, і заведу її у пустиню, і буду їй до серця промовляти. І вона відповість там так, як за днів своєї молодості та як вона виходила з Єгипетського краю. І станеться: того часу – слово Господнє – вона буде звати мене: “Мій чоловіче!” – вона не буде більше мене звати: “Мій Ваале!” Я заручу тебе собі навіки; Я заручу тебе собі в справедливості й у праві, в ласкавості й у любові. Я заручу тебе собі в вірності, й ти Господа спізнаєш». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 145, 2-3. 4-5. 6-7. 8-9
Бог – милостивий, довготерпеливий.
Щодня буду Тебе благословляти *
і славити Твоє Ім’я на віки вічні.
Великий Господь, найвищої хвали гідний, *
і величі Його не збагнути.
Рід за родом Твої діла буде хвалити, – *
вони звіщатимуть про Твою могутність,
говоритимуть про велику славу величі Твоєї – *
оповідатимуть про Твої діла дивовижні.
Вони про силу дивовижних Твоїх діл розказувати будуть, – *
будуть звіщати про Твою велич.
Передаватимуть вони пам’ять про доброту Твою велику *
і Твою праведність оспівувати будуть.
Щедрий Господь і милосердний, *
довготерпеливий і милостивий дуже.
Господь до всіх добрий; *
Його милості – на кожному Його ділі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Хри­стос смерть знищив,
а жит­тя освітив Єван­гелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 18-26

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус ще говорив, підійшов до Нього один начальник, вклонився і сказав Йому: «Моя донька щойно померла; але прийди й поклади на неї свою руку – і вона оживе». Тож встав Ісус та й пішов за ним, також і Його учні. І ось жінка, яка нездужала на кровотечу дванадцять років, підійшовши ззаду, доторкнулася до краю Його одягу, бо говорила сама собі: «Як тільки доторкнуся до Його одягу, буду врятована». Ісус же, обернувшись і побачивши її, сказав: «Відваги, дочко! Віра твоя тебе спасла». І жінка була врятована тієї ж миті. Прийшовши до дому начальника і побачивши флейтистів та натовп, який голосив, Ісус сказав: «Відійдіть, бо дівчина не померла, а спить». Та з Нього почали насміхатися. Коли ж натовп вигнали, Він увійшов, узяв її за руку – і дівчина встала. Ця звістка розійшлася по всій тій землі. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христос воскресив дочку Яіра, а хвора жінка зцілилася, ледь торкнувшись одягу Ісуса; віримо, що наші молитви будуть такими ж плідними і Господь допоможе нам воскреснути до нового життя:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його ревне служіння Церкві та віруючим воскресило віру і укріпило духовність людства.
2. Молімося за молодь усього світу, щоб вона жила згідно із заповідями святого Євангелія.
3. Молімося за людей, які хворіють вже багато років, нехай Господь Бог зішле їм полегшення і розраду у стражданнях.
4. Молімося за працівників медицини, щоб вони пам’ятали, що, опікуючись хворими, вони служать самому Христу.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь воскресив їх для вічного життя у своєму Царстві.
6. Молімося за нас, щоб, споживаючи Тіло і Кров Христа у святому Причасті, ми зцілилися від духовних недуг.

Господи Ісусе, найкращий Лікарю, вислухай наші молитви, зціли нас від недуги гріха і бережи від усякого зла свою Церкву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю ді єю день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.