Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшов до Господа кардинал Жан-Луї Торан
16:21 П'ятниця 0 909
6-07-2018, 16:21

Відійшов до Господа кардинал Жан-Луї Торан

На 76-му році життя перестало битися серце кардинала Жана-Луї Торана, президента Папської ради міжрелігійного діалогу. 2013 року саме він оголосив про обрання Папи Франциска.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Увечері, 5 липня 2018 року, у США, перебуваючи на лікуванні, упокоївся в Бозі кардинал Жан-Луї Торан, президент Папської ради міжрелігійного діалогу й камерленго Святої Римської Церкви. У квітні йому виповнилося 75 років.

Народжений у Бордо, Франція, Жан-Луї Торан навчався у місцевій семінарії й у Папській французькій семінарії в Римі. Здобув ліценціат з філософії та богослов’я в Папському Григоріанському університеті. Після свячень, які отримав 1969 року, душпастирював і вивчав канонічне право в Католицькому інституті Тулузи. 1973 року повернувся до Рима, де навчався в Папській церковній академії, яка готує персонал для дипломатичної служби Святого Престолу, і захистив докторат із канонічного права в Папському Григоріанському університеті.

1975 року отець Торан розпочав дипломатичну службу, працював у різних нунціатурах, а у 1980-х роках став заступником секретаря Ради громадських справ Церкви, попередниці теперішнього другого відділу Державного секретаріату, що відповідає за стосунки з державами. Призначений через два роки секретарем відділу, 6 січня 1991 року отримав єпископські свячення з рук святого Йоана Павла ІІ. Протягом 13 років очолював численні делегації Святого Престолу на міжнародних конференціях. Під час консисторії 21 жовтня 2003 року Йоан Павло ІІ ввів його до Колегії Кардиналів, а 24 листопада призначив Архівістом і Бібліотекаром Святої Римської Церкви. Папа Бенедикт XVI 2007 року Призначив кардинала Торана президентом Папської ради міжрелігійного діалогу.

Протягом останніх років життя він змагався із недугою Паркінсона.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 101 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.