Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Сандрі про солідарність із християнами Східних Церков
11:33 Середа 0 956
9-05-2018, 11:33

Кардинал Сандрі про солідарність із християнами Східних Церков

Співчуття Папи Франциска до населення Близького Сходу, наступна зустріч Понтифіка із Главами Церков Близького Сходу, солідарність із переслідуваними християнами – про ці та інші теми говорив префект Конгрегації Східних Церков, кардинал Леонардо Сандрі в нещодавньому інтерв’ю з журналістом Алессандро Джізотті.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Екуменічна зустріч Глав Церков за мир на Близькому Сході

Перше запитання журналіста «Новин Ватикану» стосувалося екуменічної зустрічі в південноіталійському місті Барі, запланованої на 7 липня цього року, на яку Папа Франциск скликав Патріархів Католицьких і Православних Церков Близького Сходу. Кардинал Сандрі зазначив, що вже від початку свого понтифікату Папа глибоко переймається стражданнями світу, і запланована зустріч свідчить про те, що Його Святість готовий нести ці страждання на своїх плечах, особливо страждання Сирії, Іраку та Близького Сходу. Понтифік, за словами співрозмовника, запрошує Глав Церков до спільної молитви за мир і водночас бажає привернути увагу світу до страждання в згаданому регіоні, закликаючи до справедливості, миру, пошани людської гідності, і, особливо, до захисту християн, як переслідуваних, так і тих, що живуть у жахливих умовах війни.          
   
За належних умов Папа відвідав би Сирію

Алессандро Джізотті запитав кардинала Сандрі, чи, на його думку, Папа відвідав би Сирію й Близький Схід, якщо б для цього були відповідні умови. «Я в цьому не сумніваюся, – відповів він. – Однак, Папа боїться не за себе, а за всіх тих, хто б зібралися, щоби зустріти його, тих, хто б його оточував». Співрозмовник пригадав, що у квітні минулого року Його Святість здійснив подорож до Єгипту і все пройшло добре. «Потрібно з’ясувати, чи умови безпеки дозволяють здійснити такий візит, – додав він. – Бо їхати тільки задля того, аби брати участь в урочистостях окремо від людей, могло би мати певний ефект театральності та не принесло би плодів радості й надії конкретним людям».  

«Екуменізм крові» – новий вимір єдності християн на Близькому Сході

Далі журналіст попросив кардинала Сандрі, який часто відвідує країни, де переслідують християн, прокоментувати вислів Папи Франциска «екуменізм крові». Кардинал зазначив, що екуменізм – це довгий шлях, який, на жаль, ще не привів до єдності християн. «Але “екуменізм крові”, мучеників і тих, що був убитий за те, що визнавав себе Христовим учнем, – наголосив він, – це те, для чого не потрібно робити ніяких заяв. Це означає просто почуватися християнами поруч з іншими, чи це єпископ, чи священик, що були вбиті, чи як католики, чи як православні, тільки через те, що вони були християнами! Це є, так би мовити, “посвідченням особи” цього мучеництва, яке вже тепер здійснює в собі єдність цього шляху, який ще не завершився». 
  
Солідарність з християнами Лівану та Святої Землі

Інтерв’ю з префектом Східних Церков відбулося напередодні його подорожі до Лівану. У цьому контексті він зазначив, що для місцевих християнських громад дуже важливо «відчувати, бачити й торкатися до солідарності та близькості» інших. Кардинал додав, що те саме стосується і Святої Землі, бо паломники з різних континентів не тільки отримують духовну поживу, відвідуючи місця, пов’язані з життям і смертю Ісуса Христа, але й мають нагоду висловзити солідарність із місцевими християнами. «Тому ми радимо, – додав кардинал, – щоби під час цих подорожей до Святої Землі паломники відвідували також католицькі громади, єпископів, вірних, семінаристів і мирян».

Досвід служіння для Східних Церков

Відповідаючи на запитання журналіста про значення десятирічного досвіду діяльності на посту префекта Конгрегації Східних Церков, кардинал Леонардо Сандрі зазначив, що він, насамперед вдячний за можливість познайомитися й зав’язати дружні стосунки з багатьма єпископами, патріархами, священиками, мирянами тих країн, які багато страждали. З іншого боку, цей досвід допоміг йому усвідомити «певну відносність багатьох страхів і способів мислення», до яких всі звикли на Заході, де люди живуть у мирі й безпеці та часто переймаються незначними речами. «Натомість ці люди допомогли мені зрозуміти справжню дійсність, до якої ми повинні прямувати: тріумф Господа Ісуса Христа в нашому житті й у житті світу, через справедливість і мир».       

За темою:
Кардинал Сандрі підбив підсумки візиту в Україну
Кардинал Леонардо Сандрі у Києві: «Папа Франциск запевняє вас, що ви не самотні, у його серці ви посідаєте особливе місце»
Кардинал Леонардо Сандрі в Румунії
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 75 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.