Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 липня, субота
18:31 П'ятниця 0 310
6-07-2018, 18:31

Літургія на кожен день, 7 липня, субота

(зел) Субота ХІІІ звичайного тижня
Кожен з нас керується якоюсь нормою у своїй поведінці; також й у релігійній поведінці. Згідно цієї норми ми дивимось на інших. Що ж приховується за питанням Йоанових учнів? Покірне прагнення пізнання мотиву поведінки інших, або приховане оскарження? Ми не знаємо. Напевно вони отримують відповідь. Ісус відкриває їм одночасно тайну своєї особи і мотив незрозумілої поведінки своїх учнів.
Або (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії (стор. 117)


АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещіте в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схоті в вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї істини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Ам 9, 11-15
Читання з Книги пророка Амоса.
Так говорить Господь: «Того дня я підведу розвалену Давидову оселю, поправлю в ній проломи, підійму її румовища. Я відбудую її, як була за днів днедавніх, щоб вони заволоділи рештками Едома і всіма народами, над якими було призване Моє Ім’я – слово Господа, який це зробить. Настане час, – слово Господнє, – коли орач женця застане, а той, хто топче грона, – того, хто зерно розсіває. Гори точитимуть сік винний, і всі пагорби розтануть. Я верну з полону Ізраїля, народ Мій, і вони відбудують спустошені міста й будуть у них жити. Насадять виноградники й будуть вино з них пити, і розведуть сади, і їстимуть плоди з них. Я посаджу їх на землі їхній, і їх не вирвуть уже з землі їхньої, яку Я їм дав», – каже Господь, Бог твій. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 85, 9. 11-12. 13-14
Бог мир звіщає своєму народу.
Послухаю, що Господь Бог скаже, *
бо Він говоритиме про мир для свого народу,
для своїх побожних, *
тож хай не повертаються до свого безумства.
Милосердя і правда зустрілися, *
поцілувалися мир і правда:
правда піднялася з землі вгору, *
а справедливість нахилилася з неба.
Тож Господь дасть благо – *
і дасть свій врожай земля наша.
Перед Ним піде правда, – *
своїми кроками ступатиме по дорозі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слу­хаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і во­ни йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 14-17

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підходять до Ісуса учні Йоана й кажуть: «Чому ми й фарисеї багато постимо, а Твої учні не пос­тять?» А Ісус їм сказав: «Чи можуть гос­ті молодого сумувати, поки моло­дий з ними? Настануть дні, коли заберуть від них молодого, і тоді будуть пос­ти­ти. Адже ніхто не пришиває латки з нової тканини до старого одягу,  тому що  латка збіжиться на одязі, й діра стане ще більша. І не вливають нового вина до старих бурдюків, тому що бурдюки ро­зірвуться – і вино розіллється, і бур­дюки пропадуть, але вливають нове вино в нові бурдюки – і те й інше зберігається». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши Слово Господнє, зверні мося до Всемогутнього Бога з нашими смиренними молитвами:
1. Просімо, щоб Господь постійно надихав Святішого Отця до праці над неустанним оновленням Церкви в духові Євангелія.
2. Просімо, щоб Господь укріплював священиків для вірного служіння Йому.
3. Просімо, щоб Господь взяв під свою особливу опіку наших дітей та молодь.
4. Просімо, щоб Господь прийшов з допомогою до всіх, хто щиро Його благає.
5. Просімо, щоб Господь явив своє безмежне милосердя усім померлим вірним,
6. Просімо, щоб Господь допомагав нам жити згідно із заповідями Його Євангелія.

Господи, Ти навчаєш свою Церкву про пості йне оновлення, дай нам відновитися у первозданній святості Божих дітей і допоможи вірно виконувати те, що Ти нам наказав. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служі ння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені  – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 38 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.