Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Євангелізаторам не можна бути підприємцями чи кар’єристами
16:23 Понеділок 0 222
11-06-2018, 16:23

Папа: Євангелізаторам не можна бути підприємцями чи кар’єристами

Під час ранкової Святої Меси 11 червня 2018 року, в день літургійного спомину святого апостола Варнави, Папа Франциск поділився думками про три виміри євангелізації: звіщення, служіння та безкорисливість.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Святий Дух, а не бізнес-плани

У світлі біблійних читань Папа підкреслив, що головна дійова особа звіщення – це Святий Дух. Адже йдеться не просто про «проповідь» чи «передавання ідей», а про динамічний процес, здатний «перемінювати серця». За словами Його Святості, є чудові, добре опрацьовані душпастирські програми, які, однак, не стають засобами євангелізації, бо «не мають здатності перемінювати серця», якщо зосереджуються на самих собі.

«Те, що Ісус посилає нас виконати, – це зовсім не бізнес-план, який вимагає підприємницького підходу. Ні. Ми зможемо виконати це зі Святим Духом. Ми потребуємо мужності. Справжня євангелізаційна мужність полягає не в людській наполегливості. Це мужність, яку дає Святий Дух, спонукаючи прямувати вперед».

У Церкві потрібно служити, а не будувати кар’єру

Другий вимір євангелізації, на який вказав Папа, – це служіння, яке полягає й «у малих речах». Претензії на те, щоб нам служили після того, як ми пройшли якийсь кар’єрний шлях у Церкві чи суспільстві, помилкові. Кар’єризм у Церкві – «ознака того, що бракує тями, в чому полягає євангелізація», адже «той, хто керує, має бути як той, хто служить».

«Ми можемо звіщати гарні речі, але без служіння це не буде благовістю. Може здаватися нею, але не буде, – сказав Папа. – Бо Святий Дух не лише спонукає нас прямувати вперед, аби проголошувати Господні істини та звіщати про Його життя, а й веде нас до братів і сестер, щоб послужити їм. Служіння… навіть у малих речах. Це жахливо, коли зустрічаються євангелізатори, які вимагають, щоб їм служили, які живуть для того, щоб отримувати послуги».

Безкорисливість євангелізації

Безкорисливість необхідна, бо ніхто не може спастися завдяки власним заслугам. «Даром отримали – даром давайте», – закликає Господь.

«Усіх нас безкорисливо спас Ісус Христос, і ми повинні безкорисливо цим ділитися. Євангелізатори мусять навчитися бути безкорисливими, спрямованими Святим Духом на служіння та на звіщення. Саме убогість спонукає відкриватися до Святого Духа», – наголосив Папа.

За темою:
Папа побажав успіху переговорам щодо Кореї
Папа Франциск: Боже, вбережи нас від спокуси обмовляти ближнього!
Папа: Цивілізація потребує енергії, але не ціною самознищення

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 14:08 Понеділок 0 48 Дві причини болю на серці Папи та заклик на Міжнародний день освіти «Сьогодні ношу у своєму серці дві причини болю: Колумбія і Середземномор’я», – сказав Папа Франциск, промовляючи до прочан після молитви «Ангел Господній» в неділю, 20 січня 2019 року.