Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа проведе консисторію для канонізації блаженного Нунціо Сулпріціо, покровителя постраждалих на робочому місці
13:22 Понеділок 0 290
9-07-2018, 13:22

Папа проведе консисторію для канонізації блаженного Нунціо Сулпріціо, покровителя постраждалих на робочому місці

8 червня 2018 року під час аудієнції, наданої префектові Конгрегації у справах проголошення святих кардиналові Анджело Амато, Папа Франциск затвердив для оприлюднення декрет про визнання чуда за заступництвом блаженного Нунціо Сулпріціо, відкриваючи шлях до того, аби проголосити його святим. На 19 липня Його Святість скликав консисторію кардиналів, присвячену канонізації цього блаженного.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Процес визнання святості

Декрет про визнання чудес, які уможливили беатифікацію італійського юнака Нунціо Сулпріціо, 7 березня 1963 року затвердив святий Йоан ХХІІІ. Однак провести беатифікацію він не встиг, відійшовши до вічності на початку червня. Його наступник Павло VI 1 грудня того самого року проголосив юнака блаженним, «під щирі оплески Отців Собору та Божого люду», як писав про цю подію «L’Osservatore Romano».

Павло VI назвав юного Нунціо «блаженним нашого часу», заохочуючи всіх розвивати дружбу з ним і «смиренно роздумувати про те, як можемо наблизитися до його небесного спілкування й наслідувати його земний шлях».

Життєвий шлях

Нунціо народився 13 квітня 1817 року в італійському містечку Пескосансонеско. Осиротів у дитинстві, з дев’яти років був підмайстром у кузні свого дядька, виконуючи працю понад свої сили. Через постійні навантаження захворів на карієс кісткової тканини, що уразив гомілку лівої ноги.

Після кількамісячної госпіталізації хлопець повернувся до праці в кузні, а 1832 року переїхав до Неаполя, до іншого дядька, який служив у війську. Там, завдяки прихильності лікаря-полковника Фелікса Вохінґера, юнака взяли на лікування до військового госпіталю. Але хвороба прогресувала, і лікарі навіть думали про ампутацію, але мусили відмовитися від цього задуму через ослабленість хлопця. 5 травня 1836 року Нунціо, якому було тільки 19 років, віддав останній подих.

Покровитель постраждалих на робочому місці

Ретельний у всьому, блаженний Нунціо уклав для себе правила життя, яких вірно дотримувався, намагаючись уникати найменших вад і, попри страждання, старанно виконуючи доручену працю. Папа Лев XIII, визнаючи героїчність чеснот юнака, вказував на нього як на приклад для робітничої молоді.

Блаженний Нунціо – небесний покровитель інвалідів праці й осіб, травмованих на робочому місці. Його санктуарій у Пескосансонеско приймає численні паломництва.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.