Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відпустові урочистості на честь Матері Божої Летичівської
09:21 Субота 0 2 052
7-07-2018, 09:21

Відпустові урочистості на честь Матері Божої Летичівської

У п’ятницю, 6 липня 2018 року, у Летичеві на Хмельниччині відбулися відпустові урочистості на честь головної покровительки Кам’янець-Подільської дієцезії – Матері Божої Летичівської.
Напередодні до Летичева прибули три піші паломництва (з Кам’янця-Подільського, Томашполя та Хмільника) і велосипедне паломництво з Шепетівки. У п’ятницю до цих паломників долучилися віряни з різних куточків України та Європи.

Відпустову Літургію очолив ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський. Йому співслужили єпископи-помічники Ян Нємєц і Радослав Змітрович, а також численні священники.На початку Служби Божої до паломників звернувся настоятель санктуарію отець Адам Пшивускі. «Марія присутня у знаку цієї ікони вже 412 років. Подія, у якій ми зараз беремо участь, вписується у велику історію цієї землі, санктуарію, середовища, родин і нашої віри. Сердечно вітаю усіх вас, хто бере участь в урочистостях. Вітаю наших єпископів, наших дорогих пастирів. Також вітаю шановних гостей: Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці пана Дам’яна Цярцінського з дружиною, представників обласної, районної та місцевої влади. Вітаю духовенство: священників, ченців, черниць, семінаристів і всіх, хто присвятив життя Господу. Вітаю хор із парафії у Хмільнику, який супроводжуватиме нас під час Літургії. Сердечно вітаю всіх паломників, особливо пана Тадеуша, якому 78 років і який знову прибув у паломництві з Хмельницького. Також вітаю паломників із Хмільника, які прийшли першими, ювілейне паломництво з Кам’янця-Подільського, з Томашполя, велосипедистів із Шепетівки. Вітаю всі менші парафіяльні групи й усіх, хто зібрався тут, бо свято в Летичеві – це їхнє свято. Вітаю всіх, хто прибув із різних куточків України, Польщі, Росії та Європи».


Отець Адам Пшивускі розповів, що цей рік для нього ювілейний: 30-й у священстві та 15-й служіння в Летичеві. Насамкінець він звернувся з проханням до Богородиці: «Маріє, захисти нас від нас самих, щоб ми не кривдили себе. Не потрібно шукати ворогів, ми вже втомилися від пошуків винних. Гріх нас вбиває... Маріє, веди нас до Ісуса, бо тільки з Ним ми можемо бути по-справжньому людьми».

Єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємец у проповіді прокоментував Євангеліє про чудо в Кані Галілейській і наголосив, що потрібно запросити Ісуса у своє життя.


«Якщо хочеш відчути, як відбудовується твій храм, твоє серце, хочеш спасіння, то потрібно відчинити двері для Ісуса. Треба запросити Його, Він не прийде силоміць. Він тебе любить, не хоче насильства, бо любов може бути лише вільна. Якщо ти запрагнеш прийняти Його у своє серце, він увійде. По-справжньому запрагнеш, а не скажеш: "Я хочу Бога, я хочу, щоб Він був у моєму житті", – а сам 5 годин сидітимеш в Інтернеті. Це означає, що ти хочеш Інтернету, а не Ісуса, бо молитися будеш лише годину. Ми віддаємо Йому свій час, доводячи, що Він наш Бог… Марія також хоче, щоб ти запросив Ісуса, бо Вона знає твої турботи, але сама не може нікого врятувати. Вона – лише людина. Вона може тільки заступатися за нас перед Ісусом», – сказав проповідник.


На завершення проповіді єпископ Ян Нємєц заохотив усіх паломників після повернення додому замість телевізора проказати одну таємницю Розарію – Благовіщення, а також попросити прощення в жінки або чоловіка й у дітей. 

Завершилися відпустові урочистості ходою вулицями міста з іконою Матері Божої Летичівської.
Максим Железницький
Фото – сестра Алексія Карпусь
ФОТОРЕПОРТАЖ
Новини з України 10:02 Середа 0 119 Молитва за святої пам'яті єпископа Пурвінського у річницю священицьких свячень 13 квітня 1961 року диякон Ян Пурвінський отримав священицькі свячення. Рівно через 60 років в кафедральному храмі святої Софії у Житомирі зібрані єпископи, священики з житомирських парафій молились і дякували Богу за дар життя, покликання, священства, єпископства, святої пам'яті єпископа Яна, який не дожив до цього дня всього тиждень.


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.