Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 липня, неділя
18:33 Субота 0 323
7-07-2018, 18:33

Літургія на кожен день, 8 липня, неділя

(зел) ХІV Неділя звичайного періоду
Світлий, неупереджений, безпристрасний і ясний розум Пророка і Апо- стола є великим даром для суспільства. Коли в душу увіходить Дух Божий, ставить на ноги і промовляє, пророк не може не відчути і не почути так виразного Слова. Зазвичай висота об’явлень смиряється “колючкою в тіло” для тих, хто схильний до гордості або просто смиренним способом життя, як Христос. Намагатимемось дивитись глибше.АНТИФОН НА ВХІД
Роздумуєм, о Боже, про Твоє милосердя * посеред храму Твого. * Твоя хвала, як Твоє Ім’я, о Боже, – аж по край землі . * Справедливості повна Твоя десниця. (Пс 48 (47), 10-11)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти приниженням Твого Сина підносиш світ з упадку; † обдаруй святою радістю своїх вірних * і вчини, щоб вони, визволені з неволі гріха, осягнули вічне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 2, 2-5
Читання з Книги пророка Єзикиїла.
Тими днями увійшов у мене дух, і поставив мене на ноги, і я почув Того, хто говорив до мене. Він сказав до мене: «Сину людський! Я посилаю тебе до синів Ізраїля, до народу бунтівничого, що збунтувався проти Мене, – вони і їхні батьки відступили від Мене аж по цей день. До синів із безсоромним лицем і запеклим серцем, – до них Я тебе посилаю. Ти скажеш їм: “Так говорить Господь Бог”. Чи слухатимуть вони, чи не слухатимуть – це бо дім бунтівників, – та нехай знають, що був пророк між ними». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 123, 1-2. 3-4
До Тебе, Боже, я підношу очі.
Я піднімаю свої очі до Тебе, що живеш на небі!
Ось, як очі рабів звернені на руки свого пана.
Як очі рабині – на руки її пані, так наші очі – до Господа, Бога нашого, *
аж доки не змилосердиться над нами.
Помилуй нас, Господи, нас помилуй, *
бо ми надмірно сповнені зневаги,
переповнена душа наша *
презирством заможних і зневагою гордих.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 12, 7-10
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Щоб я через численні об’явлення не пишався, то дано мені колючку в тіло – посланця сатани, – аби бити мене в обличчя, щоб я не величався. Задля цього тричі благав Господа, щоб Він відступився від мене, та Він сказав мені: «Досить тобі Моєї благодаті, адже сила довершується в немочі!» Тому краще радо буду хвалитися своїми немочами, щоб оселилася в мені сила Христа. Через це радію в немочах, у клопотах, у нестатках, у гоніннях та утисках за Христа, бо коли я немічний – тоді я сильний.   Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух Господній на Мені:
Він послав Мене благовістити убогим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 1-6

† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус попрямував до свого рідного краю, а за Ним йшли слідом Його учні. А коли настала субота, Він почав навчати в синагозі. І багато хто слухав і дивувався, кажучи: «Звідки в Нього це? І що за мудрість дана Йому? І що за чудеса творяться Його руками? Хіба Він – не тесля, не син Марії та не брат Якова, Йосії, Юди і Симона? Хіба не Його сестри серед нас?» І вони спокушалися через Нього. А Ісус їм відповідав, що пророк буває без пошани лише у своєму рідному краї, серед своїх рідних і у своєму домі. І не міг Він там жодного чуда зробити, тільки оздоровив декількох недужих, поклавши на них руки. І дивувався їхньому невірству. Тож обходив довколишні села, навчаючи.  Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христове Євангеліє несе всім людям слово миру і милосердя; у смиренній молитві представмо Господу наші прохання:

1. Молімося за Церкву в країнах, де не вистачає священиків, щоб через зростання покликань Слово Боже могли почути всі люди.
2. Молімося за мир в Україні та у всьому світі, щоб усі люди з радістю могли прославляти Господа.
3. Молімося за країни, в яких перешкоджають вільно проповідувати Євангеліє, щоб віруючі цих країн осягнули повну свободу віросповідання.
4. Молімося за тих, що відгукнулися на покликання до священицького чи чернечого стану, щоб своїм праведним життям вони завжди були взірцем для вірних.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь, Цар миру, дав їм вічний мир у своєму Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми з повагою ставилися до священиків і підтримували їх молитвою.

Господи наші Вчителю, Ісусе Христе, дякуємо за вчення віри, яке Ти приніс на землю; укріпи своєю благодаттю кожне його слово та надихай нас вірно дотримуватися Твого Євангелія. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай жертва, яку ми приносимо Твоєму Імені, очистить нас * і своєю дією день-у-день веде нас до небесного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділю Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Спробуйте й подивіться, який добрий Господь. * Блаженний, хто до Нього прибігає. (Пс 34 (33), 9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені величними дарами, просимо Тебе, Господи: † вчини, щоб ми осягнули спасенні плоди * і ніколи не переставали Тебе величати. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:31 Неділя 0 43 Літургія на кожен день, 23 липня, понеділок Дехто розчарований, коли відчуває, що сам з себе нічого не може зробити. Вони забувають, що все отримали від Господа і привласнюють це собі. Так є і у випадку з любов‘ю. Коли ми від‘єднані від Джерела, наші зусилля любити іншого набирають карикатурних форм. Коли ми одне ціле з Господом, то можемо любити як Він. Свята Бригіда є доказом цього.
СВ. БРИГІДИ, МОНАХИНІ, ПОКРОВИТЕЛЬКИ ЄВРОПИ (біл) Свято
Св. Бригіда народилася у 1303 році в королівській сім’ї поблизу Упсали. В подружньому житті виховала 8 дітей, серед яких була майбутня свята Катерина. Після смерті чоловіка заснувала орден Пресвятого Спасителя (Бригідки). Мала численні містичні переживання і об’явлення. Останні двадцять чотири роки прожила в Римі, де померла 23 липня 1373 року.


Літургійний зошит 18:47 Середа 0 126 Літургія на кожен день, 19 липня, четвер (зел) Четвер ХV звичайного тижня
Лише три коротких речення промовляє Творець людини, Котрий надав їй форму у лоні матері і знає її до самої глибини. Ці речення несуть невидимий заряд надії і сили. Не йдеться про якусь суто психічну втіху. Йдеться про те, що ці слова, будучи прийнятими з вірою, повертають наново життя. Створюють те, про що говорять.