Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Під час протестів у Нікарагуа постраждали представники Церкви
12:54 Четвер 0 246
12-07-2018, 12:54

Під час протестів у Нікарагуа постраждали представники Церкви

Під час жорстоких протестів у Нікарагуа, що вже забрали життя понад 320 осіб, вчинено напад на представників Католицької Церкви, які відвідували священиків і вірних на теренах, де відбуваються криваві події.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

Конференції єпископів Панами, Коста-Рики й Аргентини опублікували офіційні заяви, у яких засудили напади на єпископів, священиків і мирних мешканців, вчинені в Нікарагуа в понеділок, 9 липня 2018 року. Як повідомив місцевий єпископат, під час нападу парамілітарних сил на храм святого Севастіана в місті Діріамба постраждали представники Католицької Церкви: кардинал Леопольдо Бренес, архієпископ Манагуа, його помічник єпископ Хосе Сільвіо Баез, а також Апостольський Нунцій Вальдемар Станіслав Зоммертаґ.

Відвідини ієрархів на підтримку народу

Напад вчинили, коли ієрархи відвідували місто, де попередніми днями відбулися жорстокі сутички між урядовими силами й демонстрантами. Зокрема, єпископи мали на меті сприяти звільненню дванадцяти демонстрантів, які протягом кількох днів переховувалися в храмі святого Севастіана. Саме там на ієрархів напали.

«Це ніщо порівняно зі стражданнями, які змушені переживати люди», – прокоментував подію єпископ Хосе Сільвіо Баез. В офіційній заяві місцевої Конференції єпископів, яка засудила фізичну та словесну агресію, зазначено: метою єпископів було підтримати «стражденних людей», і вони вважають, що цю мету виконали.

Діалог і солідарність

«Ще ніколи в Нікарагуа не відбувалися такі події», – написав після нападу на своїй Фейсбук-сторінці кардинал Леопольдо Бренес. Єпископ Хосе Сільвіо Баез потвердив, що Католицька Церква не піддастьс на залякування й надалі прямуватиме вперед шляхом діалогу.

Єпископати латиноамериканських країн – Панами, Коста-Рики й Аргентини – висловили співчуття й солідарність із Церквою в Нікарагуа й засудили «репресії проти народу з боку уряду». «Ні народ Нікарагуа, ні його душпастирі не самотні», – зазначають у заяві єпископи Коста-Рики, просячи заступництва Непорочної Діви Марії, аби «припинилися репресії й запанував мир».

Причини протестів

Протягом кількох тижнів у Нікарагуа тривають масові протести проти уряду Даніеля Ортеґи, Президента країни від 2006 року. Опозиціонери вимагають його негайної відставки та звинувачують уряд у систематичному насильстві проти демонстрантів. До протестів призвели пенсійна реформа та значні порушення права на свободу слова. Ортеґа звинувачує демонстрантів у насиллі й відмовляється йти у відставку.

За даними правозахисних організацій, наразі в результаті протестів загинуло понад 320 осіб. Церква намагається виконувати роль посередника між двома сторонами, але безуспішно.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 101 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.